0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق فولادی تولید داخلی کشور روسیه

افزایش قیمت ورق گرم و ورق سرد کشور روسیه طی هفته گذشته هم چنان ادامه یافته است و تولیدکنندگان پیشنهادات خود را برای ماه سپتامبر به میزان بیشتری افزایش داده اند که علت این امر خوش بینی ها در بازار صادراتی جهانی ورق فولادی می باشد. با این حال تاکنون معامله ای در این کشور طی این هفته صورت نگرفته است. به گفته منابع خبری قیمت ورق فولادی کشورهای مستقل اتحادیه ای طی ماه گذشته به میزان 115-105 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است که علت این امر افزایش قیمت های صادراتی کشور چین بوده است. هم چنین به گفته تاجران محلی در حال حاضر میزان تقاضا در بازار داخلی این کشور مناسب می باشد و این میزان تقاضا برای ماه تابستان معمول می باشد. این افزایش تقاضا ممکن است در حال حاضر به علت انتظار افزایش قیمت بیشتر در بازار باشد.

قیمت ورق کرکره

 • بازار ورق گرم روسیه

قیمت ورق گرم تولید داخلی کشور روسیه تا تاریخ 21 ماه اوت به میزان 677-593 دلار به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. در اوایل هفته گذشته بسته به نوع عرضه کننده پیشنهادات قیمت به میزان 37000-35000 روبل گزارش شده بود. بخش قابل توجهی از تجارت فولاد در منطقه مسکو توسط معامله گرانی که موافقت نامه های انباری را با سازندگان فولاد تنظیم می کنند، انجام می گردد و به آنها امکان می دهد که مواد را در شرایط مطلوب تری خریداری نمایند.

هم چنین پیشنهادات قیمت برای ماه سپتامبر نیز به میزان 41500 روبل گزارش شده است. این در حالی است که قیمت قابل اجرا در این منطقه در حال حاضر 40000 روبل پیشنهاد شده است. پیشنهادات قیمت 39500 روبل نیز شنیده شده است که تا این زمان مشخص نمی باشد میزان عرضه این کالا چه مقدار بوده است.

 • بازار ورق سرد روسیه

قیمت ورق سرد تولید داخلی کشور روسیه به میزان 47600-39500 روبل به ازای هر تن شامل مالیات بر ارزش افزوده گزارش شده است. این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 4850 روبل به ازای هر تن افزایش یافته است. پیشنهادات این محصول در بازار داخلی نیز به میزان 39500 روبل به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت قابل اجرا برای این محصول تا 44000 روبل به ازای هر تن گزارش شده است.

کاهش سرعت افزایش قیمت ورق گرم کشور چین

قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین طی هفته جاری افزایش یافته است ولی این قیمت نسبت به هفته های گذشته با سرعت کم تری افزایش یافته است. هم چنین خریداران کشورهای خارجی هم چنان از پذیرش قیمت های جدید ممانعت می کنند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 22 ماه اوت گزارش شده است که نسبت به قیمت گزارش شده طی هفته گذشته به میزان 9-5 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین قیمت های صادراتی این کشور طی 11 هفته گذشته مجموعا به میزان 125-120 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری پس از تضعیف بازار داخلی کشور چین فعالیت صادراتی این کشور نیز کاهش یافته است.

به گفته یکی از تاجران چینی وی تنها چند صد تن ورق فولادی به جنوب آمریکا به قیمت 555 دلار به ازای هر تن به فروش رسانده است. به غیر از این شنیده می شود که یکی از شرکت های بزرگ تجاری کشور چین 5000 تن ورق فولادی به قیمت 555-550 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته به فروش رسانده است. هم چنین معامله ای با حجم 3000-2000 تن ورق فولادی با قیمت 550 دلار به ازای هر تن نیز به کشور پاکستان به فروش رسیده است.

کانال تلگرام مرکزآهن جهت عضویت

با این حال، پس از آنکه بازار چین در اوایل هفته گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرد و در روز دوشنبه به میزان قابل ملاحظه ای دست یافت، تولیدکنندگان عمده چین نیز دوباره قیمت پیشنهادی خود را افزایش دادند. به گفته منابع بازار در حال حاضر کارخانجات عمده تولید فولاد کشور چین قیمت پیشنهادی برای ورق فولادی تولیدی خود را به میزان 570 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند. با توجه به افزایش قیمت محصولات صادراتی کشور چین میزان تقاضا خریداران کشورهای خارجی نیز در نوسان می باشد. با در نظر گرفتن رکود در بازار داخلی این کشور پیش بینی می شود که شاهد کاهش قیمت 10 دلاری محصولات کارخانجات این کشور باشیم. تا روز دوشنبه قیمت پیشنهادی برای ورق تولید داخلی کشور چین به میزان 622-618 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته بنابراین در حال حاضر شاهد قیمت های بالا در بازار داخلی کشور چین و رکود این بازار می باشیم.

قیمت ورق گرم وارداتی به جنوب شرقی آسیا طی هفته گذشته با سرعت بیشتری افزایش یافته است که علت این امر افزایش قیمت عرضه کنندگان اصلی این محصول مانند کشورهای چین، هند و کره جنوبی بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم وارداتی به جنوب شرقی آسیا به میزان 30-15 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته است و در حال حاضر به قیمت 585-575 دلار به ازای هر تن رسیده است. به گفته منابع خبری محموله ای به حجم 10000 تن از کشور ویتنام به هند به قیمت 575 دلار به ازای هر تن صادر شده است در حالی که محموله ای به حجم 5000 تن از همین کشور به کره جنوبی به قیمت 585 دلار به ازای هر تن صادر شده است. پیشنهادات خریداران در مناقصات حدودا به میزان 575-570 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که پیشنهادات کشور چین به میزان 600-580 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0