0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق فولادی تولید داخلی کشور روسیه

افزایش قیمت ورق گرم و ورق سرد کشور روسیه طی هفته گذشته هم چنان ادامه یافته است و تولیدکنندگان پیشنهادات خود را برای ماه سپتامبر به میزان بیشتری افزایش داده اند که علت این امر خوش بینی ها در بازار صادراتی جهانی ورق فولادی می باشد. با این حال تاکنون معامله ای در این کشور طی این هفته صورت نگرفته است. به گفته منابع خبری قیمت ورق فولادی کشورهای مستقل اتحادیه ای طی ماه گذشته به میزان ۱۱۵-۱۰۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است که علت این امر افزایش قیمت های صادراتی کشور چین بوده است. هم چنین به گفته تاجران محلی در حال حاضر میزان تقاضا در بازار داخلی این کشور مناسب می باشد و این میزان تقاضا برای ماه تابستان معمول می باشد. این افزایش تقاضا ممکن است در حال حاضر به علت انتظار افزایش قیمت بیشتر در بازار باشد.

قیمت ورق کرکره

 • بازار ورق گرم روسیه

قیمت ورق گرم تولید داخلی کشور روسیه تا تاریخ ۲۱ ماه اوت به میزان ۶۷۷-۵۹۳ دلار به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. در اوایل هفته گذشته بسته به نوع عرضه کننده پیشنهادات قیمت به میزان ۳۷۰۰۰-۳۵۰۰۰ روبل گزارش شده بود. بخش قابل توجهی از تجارت فولاد در منطقه مسکو توسط معامله گرانی که موافقت نامه های انباری را با سازندگان فولاد تنظیم می کنند، انجام می گردد و به آنها امکان می دهد که مواد را در شرایط مطلوب تری خریداری نمایند.

هم چنین پیشنهادات قیمت برای ماه سپتامبر نیز به میزان ۴۱۵۰۰ روبل گزارش شده است. این در حالی است که قیمت قابل اجرا در این منطقه در حال حاضر ۴۰۰۰۰ روبل پیشنهاد شده است. پیشنهادات قیمت ۳۹۵۰۰ روبل نیز شنیده شده است که تا این زمان مشخص نمی باشد میزان عرضه این کالا چه مقدار بوده است.

 • بازار ورق سرد روسیه

قیمت ورق سرد تولید داخلی کشور روسیه به میزان ۴۷۶۰۰-۳۹۵۰۰ روبل به ازای هر تن شامل مالیات بر ارزش افزوده گزارش شده است. این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۴۸۵۰ روبل به ازای هر تن افزایش یافته است. پیشنهادات این محصول در بازار داخلی نیز به میزان ۳۹۵۰۰ روبل به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت قابل اجرا برای این محصول تا ۴۴۰۰۰ روبل به ازای هر تن گزارش شده است.

کاهش سرعت افزایش قیمت ورق گرم کشور چین

قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین طی هفته جاری افزایش یافته است ولی این قیمت نسبت به هفته های گذشته با سرعت کم تری افزایش یافته است. هم چنین خریداران کشورهای خارجی هم چنان از پذیرش قیمت های جدید ممانعت می کنند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۲ ماه اوت گزارش شده است که نسبت به قیمت گزارش شده طی هفته گذشته به میزان ۹-۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین قیمت های صادراتی این کشور طی ۱۱ هفته گذشته مجموعا به میزان ۱۲۵-۱۲۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری پس از تضعیف بازار داخلی کشور چین فعالیت صادراتی این کشور نیز کاهش یافته است.

به گفته یکی از تاجران چینی وی تنها چند صد تن ورق فولادی به جنوب آمریکا به قیمت ۵۵۵ دلار به ازای هر تن به فروش رسانده است. به غیر از این شنیده می شود که یکی از شرکت های بزرگ تجاری کشور چین ۵۰۰۰ تن ورق فولادی به قیمت ۵۵۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته به فروش رسانده است. هم چنین معامله ای با حجم ۳۰۰۰-۲۰۰۰ تن ورق فولادی با قیمت ۵۵۰ دلار به ازای هر تن نیز به کشور پاکستان به فروش رسیده است.

کانال تلگرام مرکزآهن جهت عضویت

با این حال، پس از آنکه بازار چین در اوایل هفته گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرد و در روز دوشنبه به میزان قابل ملاحظه ای دست یافت، تولیدکنندگان عمده چین نیز دوباره قیمت پیشنهادی خود را افزایش دادند. به گفته منابع بازار در حال حاضر کارخانجات عمده تولید فولاد کشور چین قیمت پیشنهادی برای ورق فولادی تولیدی خود را به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند. با توجه به افزایش قیمت محصولات صادراتی کشور چین میزان تقاضا خریداران کشورهای خارجی نیز در نوسان می باشد. با در نظر گرفتن رکود در بازار داخلی این کشور پیش بینی می شود که شاهد کاهش قیمت ۱۰ دلاری محصولات کارخانجات این کشور باشیم. تا روز دوشنبه قیمت پیشنهادی برای ورق تولید داخلی کشور چین به میزان ۶۲۲-۶۱۸ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته بنابراین در حال حاضر شاهد قیمت های بالا در بازار داخلی کشور چین و رکود این بازار می باشیم.

قیمت ورق گرم وارداتی به جنوب شرقی آسیا طی هفته گذشته با سرعت بیشتری افزایش یافته است که علت این امر افزایش قیمت عرضه کنندگان اصلی این محصول مانند کشورهای چین، هند و کره جنوبی بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم وارداتی به جنوب شرقی آسیا به میزان ۳۰-۱۵ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته است و در حال حاضر به قیمت ۵۸۵-۵۷۵ دلار به ازای هر تن رسیده است. به گفته منابع خبری محموله ای به حجم ۱۰۰۰۰ تن از کشور ویتنام به هند به قیمت ۵۷۵ دلار به ازای هر تن صادر شده است در حالی که محموله ای به حجم ۵۰۰۰ تن از همین کشور به کره جنوبی به قیمت ۵۸۵ دلار به ازای هر تن صادر شده است. پیشنهادات خریداران در مناقصات حدودا به میزان ۵۷۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که پیشنهادات کشور چین به میزان ۶۰۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  اشتراک گذاری