5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش قیمت بیلت صادراتی بازار آهن آلات CIS

در طی هفته گذشته قیمت بیلت صادراتی بازار آهن آلات CIS برای حداکثر قیمت تنی 10 دلار کاهش داشته و به تنی 500 تا 510 دلار FOB رسید. تجار بازار صادراتی بیلت CIS مدتی است که در حال بررسی بازار می باشند و خریدهای خود را به وقفه انداخته اند.

ولی از آن جایی که موجودی انبارهای بیلت تجار کاهش یافته قیمت بیلت بازار آهن آلات CIS روند افزایشی پیدا کرد. نتیجه این افزایش قیمت صادرکنندگان بیلت CIS با این که قیمت جهانی قراضه کاهش یافته تمایلی به کاهش قیمت خود ندارند.

در طی هفته جاری قیمت ارائه شده بیلت صادراتی بازار آهن آلات CIS برای کشورهای ترکیه و مصر به ترتیب تنی 520 تا 530 دلار CFR و 520 تا 535 دلار CFR بوده است.

ثبات قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین

در طی هفته جاری میانگین قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین روند ثابتی داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری متوسط بوده است. در طی هفته جاری میانگین قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین روند ثابتی داشته است.

در همین حال قیمت آتی فلزات در چین در طی هفته گذشته افزایش داشته اگرچه در دو دهه اخیر کمی کاهش یافته است. انتظار می رود قیمت ورق گالوانیزه بازار آهن آلات داخلی چین در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

قیمت زغال سنگ کک شو صادراتی استرالیا

به گفته منابع بازار قیمت زغال سنگ کک شو صادراتی استرالیا تنی 4/9 دلار نسبت به چهار روز گذشته کاهش داشته و در حال حاضر تنی 174 دلار FOB به فروش می رسد. در حالی که زغال سنگ کک شو پریمیوم کاهش 8/13 دلاری نسبت به چهار روز گذشته داشته و در حال حاضر تنی 176 دلار FOB به فروش می رسد.

قیمت آهن آلات

افزایش قیمت ورق فولادی چین در روزهای اخیر

قیمت ورق سیاه کشور چین در روز جمعه 27 آوریل دچار نوساناتی گردید. به گفته منابع خبری فعالیت در شرق چین در روز جمعه افزایش یافته و به دنبال آن قیمت ورق سیاه نیز روند صعودی را در پیش گرفته است.

قیمت ورق سیاه شرق چین (شانگهای) به میزان 4140-4110 یوان (654-649 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. در شمال چین قیمت این محصول به میزان 3990-3970 یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

در شانگهای میزان فروش در بازار فیوچرز در روزهای پایانی هفته افزایش یافته که این امر سبب افزایش قیمت محصولات گردید. این در صورتی است که در شمال چین میزان فروش کم بوده است و این امر موجب کاهش میزان تقاضا و در نتیجه کاهش قیمت در بازار آهن آلات این منطقه گردید.

قیمت ورق سیاه در شرق چین حدودا به میزان 100-90 یوان به ازای هر تن بالاتر از هفته گذشته بوده در حالی که قیمت این محصول در شمال چین 40 یوان به ازای هر تن بالاتر از هفته گذشته بوده است.

احتمال ثبات بازار داخلی

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه به میزان 585 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 1 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. قیمت های پیشنهادی برای این محصول در بازار صادراتی به میزان 605-585 دلار به ازای هر تن بوده است که مقدار کمی کم تر از رنج قیمت 605-590 دلار به ازای هر تن قبلی بوده است.

مناقصات انجام شده برای این محصول در محدوده قیمت 590-575 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 590-580 دلار به ازای هر تن قبلی اندکی کاهش یافته است. هم چنین به گفته منابع خبری معامله ای به قیمت 590 دلار به ازای هر تن در روز جمعه برای این محصول صورت گرفت ولی تناژ این معامله گزارش نشده است.

فعالان بازار انتظار دارند که بیشتر معاملات در محدوده 590-585 دلار به ازای هر تن صورت گیرد و این در صورتی می باشد که نرخ بازار داخلی ثابت باقی بماند. شنیده شده است که میزان تقاضا برای این محصول در بازار آتی افزایش یافته است. با این حال بعید به نظر می رسد که میزان خرید در بازار داخلی این کشور طی یک ماه آتی افزایش یابد.

5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0