0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار ورق فولادی ایران در هفته ای که گذشت

در روز یکشنبه هفته گذشته قیمت ورق گرم رول به ضخامت 2 میلی متر در انزلی اعلام نشد ولی پس از آن در روز دوشنبه قیمت ورق گرم به میزان 2780 تومان اعلام شده با این حال میزان عرضه این کالا محدود بوده است. این در حالی است که طی هفته گذشته قیمت ارز نیز افزایش یافته و به میزان 3900 تومان رسیده است. به گفته منابع خبری قیمت ورق گرم در انزلی حداقل به میزان 490 یورو معادل با 580 دلار گزارش شده است که میزان عرضه آن نیز محدود می باشد.

طی 20 روز نخست شهریور ماه واردات ورق گرم به میزان 30 هزار تن رسیده است در حالی که واردات این کالا بایستی ماهانه حداقل به میزان 50 هزار تن باشد. پس از مردادماه با توجه به افزایش قیمت در بازار واردات کشورهای خارجی محصولاتی به قیمت بالاتر از 530 دلار به ازای هر تن معامله شده است و با این حال به نظر نمی رسد که قیمت ورق گرم طی هفته های آتی کاهش یابد زیرا در طول هفته گذشته ثابت باقی مانده است و احتمال می رود که به میزان کمی نیز افزایش یابد. طی هفته گذشته قیمت ورق گرم به ضخامت 15-5/2 میلی متر نوساناتی داشته است.

قیمت ورق گرم سایز 15-3 میلی متر در شهر اصفهان به طور متوسط به میزان 2460 تومان بوده و این قیمت تا آخرین روزهای هفته به میزان 2480 تومان افزایش یافت. هم چنین با اینکه بازار این محصول تقریبا آرام بوده است و تولیدکنندگان ورق فولادی در برابر کاهش قیمت این محصول مقاومت می کردند، شرکت کاویان قیمت ورق گرم 30-10 میلی متر تولیدی خود را کاهش داده به طوری که قیمت این محصول برای ضخامت های 30-8 میلی متر در روز یکشنبه هفته گذشته به میزان 2370 تومان بوده و این قیمت تا روزهای پایانی هفته کاهش یافته و به قیمت 2360 تومان رسیده است.

برخلاف اینکه تاجران این شرکت به فروش ورق گرم خود امیدوار بوده اند طی هفته گذشته از معاملات صورت گرفته دلسرد شده اند. در روز یکشنبه قیمت ورق گرم 60-12 میلی متر به میزان 2370 تومان گزارش شده است که تا روز چهارشنبه این قیمت نیز به میزان 2360 تومان کاهش یافت. این در حالی است که با فرارسیدن ایام سوگواری طی چند روز آینده امکان افزایش تقاضا و بهبود بازار برای این محصول وجود نخواهد داشت. در حال حاضر میزان موجودی ورق گرم در انبارها زیاد می باشد و فاصله قیمت ورق گرم فروخته شده شرکت اکسین طی سال گذشته و سال جاری حداقل به میزان 500 تومان به ازای هر کیلو گزارش شده است و این کالا به بازار شرکت اکسین اجازه پیشرفت را نخواهد داد. هم چنین در روز یکشنبه

فروش انواع ورق سرد

قیمت ورق سرد 5/2-4/0 میلی متر شرکت فولاد مبارکه و روس به میزان 3150 تومان گزارش شده است که این قیمت تا پایان هفته به میزان 3160 تومان افزایش یافت. به طور کلی می توان گفت بازار ورق سرد طی هفته گذشته آرام بوده است و خریداران این محصول هم چنان در تعطیلات به سر می برند و علت این افزایش قیمت نیز نوسانات قیمت ارز بوده است.

قیمت ورق گالوانیزه 2-4/0 میلی متر کاشان نیز به میزان 3590 تومان اعلام شده که به علت افزایش قیمت ورق گالوانیزه در برخی از ضخامت ها مانند 9/0 میلی متر این قیمت به میزان 3600 تومان افزایش یافت. با این حال به طور کلی ورق گالوانیزه نیز طی هفته گذشته بازار باثباتی داشته است.

افزایش قیمت ورق فولادی در بازار داخلی جنوب اروپا

قیمت ورق فولادی جنوب اروپا طی هفته گذشته به آرامی افزایش یافته است که علت این امر افزایش قیمت های پیشنهادی برای این محصول در بازار وارداتی این کشور و نیز افزایش میزان تقاضا بوده است. به گفته منابع خبری تامین کنندگان ورق فولادی در خارج از کشور اروپا قیمت های پیشنهادی خود را طی هفته گذشته افزایش داده اند. اگرچه میزان تقاضا برای ورق فولادی وارداتی به این کشور به علت مسافت طولانی کاهش یافته است. بنابراین این موضوع سبب بهبود بازار داخلی این محصول گشته است.

هم چنین علت دیگر کاهش میزان تقاضا برای ورق فولادی وارداتی، نامشخص بودن اقدامات ضد دامپینگ جدید اروپا برای کشورهای روسیه، اوکراین، برزیل و ایران می باشد. طی هفته گذشته پیشنهاد برای اقدامات ضد دامپینگ برای این چهار کشور توسط کمیته حمایت از تجارت اتحادیه اروپا رد شده و کمیسیون اروپا تا تاریخ 6 ماه اکتبر برای تصمیم گیری مجدد فرصت دارد.

نوسانات قیمت ورق فولادی در بازار داخلی اروپا

قیمت ورق گرم در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان 646-622 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت پیشنهادی قبل از آن افزایش یافته است. هم چنین این ارزیابی ها برای قیمت ورق سرد در بازار داخلی این منطقه نیز به میزان 620-600 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 10 یورو به ازای هر تن افزایش یافته است.

ارزیابی ها برای ورق گالوانیزه در بازار داخلی این کشور نیز حاکی از آن است که قیمت این محصول به میزان 640-620 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت هفته قبل از آن مقداری افزایش یافته است.

ارزیابی بازار آهن آلات

نوسانات قیمت ورق فولادی در بازار وارداتی اروپا

قیمت ورق گرم وارداتی به جنوب اروپا به میزان 540-530 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 540-520 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. هم چنین ارزیابی ها برای ورق سرد وارداتی به جنوب اروپا نیز به میزان 10 یورو به ازای هر تن افزایش یافته و به قیمت 610-600 یورو به ازای هر تن رسیده است.

این در حالی است که سایر ارزیابی ها برای قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به جنوب اروپا نیز حاکی از افزایش قیمت این محصول بوده است به طوری که قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به این منطقه به میزان 670-650 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 670-630 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.

 

خبرهای مرتبط:

تحلیل بازار جهانی ورق فولادی طی هفته گذشته

نوسانات قیمت ورق فولادی در بازار جهانی

پرونده ضد دامپینگ ورق گرم ایران

 

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0