0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

قیمت ورق بازار داخلی

قیمت ورق گرم به ضخامت 2 میلی متر در روز شنبه هفته گذشته به میزان 2900 تومان در بندر انزلی اعلام شد. با این حال با توجه به مصوبه شورای عالی رقابت انتظار می رفت که شرکت فولاد مبارکه نقش پررنگ تری را در بازار ایفا کند. هم چنین از روز یک شنبه به علت ضعف در تقاضا قیمت ورق گرم کاهش یافت و تا روز چهارشنبه قیمت آن به میزان 2830 تومان رسید. قیمت ورق 5/2 تا 15 میلی متر فولاد مبارکه نیز به طور میانگین در روز شنبه به میزان 25967 ریال بوده است و تا پایان هفته ثابت باقی مانده است.

شرکت کاویان نیز قیمت ورق گرم 10 تا 30 میلی متر تولیدی خود را به طور میانگین به میزان 25100 ریال در روز شنبه پیشنهاد داده است که این قیمت در روز چهارشنبه هفته گذشته به میزان 24900 ریال کاهش یافت. قیمت ورق به ضخامت 12 تا 60 میلی متر شرکت اکسین نیز در روز شنبه به میزان 25400 ریال بوده است. این در حالی است که در همان روز شنبه قیمت این محصول شروع به کاهش کرده و تا پایان هفته به میزان 24500 ریال رسید.

قیمت ورق کرکره

بنابراین بیشترین کاهش قیمت ورق طی هفته گذشته متعلق به محصولات اکسین بوده است. پیش بینی می شود که این روند طی هفته های آینده نیز ادامه یابد زیرا میزان موجودی ورق گرم بازار خصوصا شرکت اکسین بسیار بالا بوده است. این در حالی است که تقاضا برای ورق گرم در حال حاضر کاهش یافته و حجم بالایی از این ورق ها با ضمانت بانکی سررسید سه ماهه و شش ماهه فروخته شده و صاحبان آن ها در تلاشند پیش از سررسید کالای خود را به پول تبدیل کرده و همین امر سبب شده است که امکان افزایش قیمت برای این کالا در حال حاضر موجود نباشد. قیمت ورق سرد نیز در روز شنبه هفته گذشته کاهش یافته و این روند برای قیمت این محصول تا روز سه شنبه ادامه یافت.

پس از روز سه شنبه قیمت ورق سرد افزایش کمی یافته و بخشی از کاهش قیمت خود طی روزهای ابتدایی هفته را جبران نمود. قیمت ورق سرد به ضخامت های 4/0 تا 5/2 میلی متر پیشنهادی فولاد مبارکه به میزان 32400 ریال گزارش شده که تا روز چهارشنبه به میزان 32100 ریال کاهش یافت. در حال حاضر تقاضا برای ورق سرد کم بوده و مصرف عمده آن از نیمه شهریور به بعد آغاز خواهد شد. قیمت ورق گالوانیزه نیز طی هفته گذشته افزایش یافته زیرا برخی از اقلام آن با محدودیت عرضه روبرو بوده. قیمت ورق گالوانیزه به ضخامت 45/0 تا 5/1 میلی متر کاشان نیز در روز شنبه به طور میانگین به میزان 35680 ریال بوده که تا روز چهارشنبه به میزان 36184 ریال افزایش یافت.

افزایش شدید قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین برای نهمین هفته متوالی

قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین به نظر می رسد که این روزها به علت مقاومت بالای خریداران در برابر افزایش قیمت ها، سبب رکود بازار این محصول گشته است. با این حال قیمت ورق گالوانیزه این کشور به تبعیت از بازار داخلی روند ثابتی را پیش گرفته است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین به میزان 600-595 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 10 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. محموله های صادراتی این محصول به کره شمالی نیز به قیمت 595 دلار به ازای هر تن به فروش رسیده است. به گفته منابع خبری پس از تقویت بازار داخلی چین در روز دوشنبه هفته گذشته، کارخانجات عمده تولید فولاد این کشور قیمت ورق سرد صادراتی تولیدی خود را به تبعیت از بازار داخلی به میزان 10 دلار به ازای هر تن افزایش داده و به قیمت 615 دلار به ازای هر تن رساندند.

به گفته یکی از تاجران محلی پس از افزایش قیمت های پیشنهادی کارخانجات در حال حاضر قیمت پیشنهادی 600 دلار به ازای هر تن برای خریداران خارج از کشور مورد قبول می باشد. در حال حاضر پیشنهادات قیمت پایین تر به میزان 590-580 دلار به ازای هر تن نیز در بازار وجود داشته اما میزان عرضه آن ها کم بوده و خریداران انتخاب کمی خواهند داشت. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور چین در حال حاضر به میزان 703-700 دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت های پیشنهادی هفته گذشته افزایش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه

بازار ورق گالوانیزه صادراتی نیز طی هفته گذشته راکد بوده است هرچند افزایش قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین به میزان زیادی از صادرات این محصول حمایت کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه صادراتی کشور چین به میزان 655-650 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 15 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. قیمت ورق گالوانیزه صادراتی به کره جنوبی نیز به میزان 655 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

با این حال میزان عرضه این محصولات در معاملات صادراتی بسیار اندک بوده است. پس از تقویت و بهبود بازار داخلی محصولات فولاد تخت کشور چین اکثر کارخانجات تولید فولاد به تبعیت از بازار داخلی این کشور قیمت ورق گالوانیزه صادراتی خود را افزایش داده و به میزان 665-660 طی هفته گذشته رساندند.

رکود محصولات فولاد تخت امارات متحده عربی به علت مناسک حج

بازار محصولات فولاد تخت وارداتی امارات متحده عربی اخیرا به علت برگزاری مناسک حج در اواخر ماه اوت راکد می باشد. تاکنون هیچ پیشنهاد قیمت جدیدی از سوی بازار این کشور به گوش نرسیده است و انتظار می رود که به علت تقاضا ضعیف در بازار این کشور قیمت ها در ماه سپتامبر افت کند. به همین علت در حال حاضر خریداران از خرید محصولات فولاد تخت ممانعت کرده زیرا امکان کاهش قیمت ها در ماه سپتامبر وجود دارد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 590-560 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است.

هم چنین ارزیابی قیمت ورق سرد این منطقه نیز به میزان 620-600 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به هفته گذشته ثابت بوده است. قیمت ورق گالوانیزه نیز طبق روال هفته گذشته به میزان770-740 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

 

خبرهای مرتبط:

گزارش جهانی قیمت ورق

اخبار صادراتی ذوب آهن اصفهان

گزارش هفتگی قیمت ورق هفته آخر مرداد

سیاست جدید دولت در خصوص قیمت ورق رول گرم

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0