0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

قیمت ورق بازار داخلی

قیمت ورق گرم به ضخامت ۲ میلی متر در روز شنبه هفته گذشته به میزان ۲۹۰۰ تومان در بندر انزلی اعلام شد. با این حال با توجه به مصوبه شورای عالی رقابت انتظار می رفت که شرکت فولاد مبارکه نقش پررنگ تری را در بازار ایفا کند. هم چنین از روز یک شنبه به علت ضعف در تقاضا قیمت ورق گرم کاهش یافت و تا روز چهارشنبه قیمت آن به میزان ۲۸۳۰ تومان رسید. قیمت ورق ۵/۲ تا ۱۵ میلی متر فولاد مبارکه نیز به طور میانگین در روز شنبه به میزان ۲۵۹۶۷ ریال بوده است و تا پایان هفته ثابت باقی مانده است.

شرکت کاویان نیز قیمت ورق گرم ۱۰ تا ۳۰ میلی متر تولیدی خود را به طور میانگین به میزان ۲۵۱۰۰ ریال در روز شنبه پیشنهاد داده است که این قیمت در روز چهارشنبه هفته گذشته به میزان ۲۴۹۰۰ ریال کاهش یافت. قیمت ورق به ضخامت ۱۲ تا ۶۰ میلی متر شرکت اکسین نیز در روز شنبه به میزان ۲۵۴۰۰ ریال بوده است. این در حالی است که در همان روز شنبه قیمت این محصول شروع به کاهش کرده و تا پایان هفته به میزان ۲۴۵۰۰ ریال رسید.

قیمت ورق کرکره

بنابراین بیشترین کاهش قیمت ورق طی هفته گذشته متعلق به محصولات اکسین بوده است. پیش بینی می شود که این روند طی هفته های آینده نیز ادامه یابد زیرا میزان موجودی ورق گرم بازار خصوصا شرکت اکسین بسیار بالا بوده است. این در حالی است که تقاضا برای ورق گرم در حال حاضر کاهش یافته و حجم بالایی از این ورق ها با ضمانت بانکی سررسید سه ماهه و شش ماهه فروخته شده و صاحبان آن ها در تلاشند پیش از سررسید کالای خود را به پول تبدیل کرده و همین امر سبب شده است که امکان افزایش قیمت برای این کالا در حال حاضر موجود نباشد. قیمت ورق سرد نیز در روز شنبه هفته گذشته کاهش یافته و این روند برای قیمت این محصول تا روز سه شنبه ادامه یافت.

پس از روز سه شنبه قیمت ورق سرد افزایش کمی یافته و بخشی از کاهش قیمت خود طی روزهای ابتدایی هفته را جبران نمود. قیمت ورق سرد به ضخامت های ۴/۰ تا ۵/۲ میلی متر پیشنهادی فولاد مبارکه به میزان ۳۲۴۰۰ ریال گزارش شده که تا روز چهارشنبه به میزان ۳۲۱۰۰ ریال کاهش یافت. در حال حاضر تقاضا برای ورق سرد کم بوده و مصرف عمده آن از نیمه شهریور به بعد آغاز خواهد شد. قیمت ورق گالوانیزه نیز طی هفته گذشته افزایش یافته زیرا برخی از اقلام آن با محدودیت عرضه روبرو بوده. قیمت ورق گالوانیزه به ضخامت ۴۵/۰ تا ۵/۱ میلی متر کاشان نیز در روز شنبه به طور میانگین به میزان ۳۵۶۸۰ ریال بوده که تا روز چهارشنبه به میزان ۳۶۱۸۴ ریال افزایش یافت.

افزایش شدید قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین برای نهمین هفته متوالی

قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین به نظر می رسد که این روزها به علت مقاومت بالای خریداران در برابر افزایش قیمت ها، سبب رکود بازار این محصول گشته است. با این حال قیمت ورق گالوانیزه این کشور به تبعیت از بازار داخلی روند ثابتی را پیش گرفته است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین به میزان ۶۰۰-۵۹۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. محموله های صادراتی این محصول به کره شمالی نیز به قیمت ۵۹۵ دلار به ازای هر تن به فروش رسیده است. به گفته منابع خبری پس از تقویت بازار داخلی چین در روز دوشنبه هفته گذشته، کارخانجات عمده تولید فولاد این کشور قیمت ورق سرد صادراتی تولیدی خود را به تبعیت از بازار داخلی به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش داده و به قیمت ۶۱۵ دلار به ازای هر تن رساندند.

به گفته یکی از تاجران محلی پس از افزایش قیمت های پیشنهادی کارخانجات در حال حاضر قیمت پیشنهادی ۶۰۰ دلار به ازای هر تن برای خریداران خارج از کشور مورد قبول می باشد. در حال حاضر پیشنهادات قیمت پایین تر به میزان ۵۹۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن نیز در بازار وجود داشته اما میزان عرضه آن ها کم بوده و خریداران انتخاب کمی خواهند داشت. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور چین در حال حاضر به میزان ۷۰۳-۷۰۰ دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت های پیشنهادی هفته گذشته افزایش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه

بازار ورق گالوانیزه صادراتی نیز طی هفته گذشته راکد بوده است هرچند افزایش قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین به میزان زیادی از صادرات این محصول حمایت کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه صادراتی کشور چین به میزان ۶۵۵-۶۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۱۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. قیمت ورق گالوانیزه صادراتی به کره جنوبی نیز به میزان ۶۵۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

با این حال میزان عرضه این محصولات در معاملات صادراتی بسیار اندک بوده است. پس از تقویت و بهبود بازار داخلی محصولات فولاد تخت کشور چین اکثر کارخانجات تولید فولاد به تبعیت از بازار داخلی این کشور قیمت ورق گالوانیزه صادراتی خود را افزایش داده و به میزان ۶۶۵-۶۶۰ طی هفته گذشته رساندند.

رکود محصولات فولاد تخت امارات متحده عربی به علت مناسک حج

بازار محصولات فولاد تخت وارداتی امارات متحده عربی اخیرا به علت برگزاری مناسک حج در اواخر ماه اوت راکد می باشد. تاکنون هیچ پیشنهاد قیمت جدیدی از سوی بازار این کشور به گوش نرسیده است و انتظار می رود که به علت تقاضا ضعیف در بازار این کشور قیمت ها در ماه سپتامبر افت کند. به همین علت در حال حاضر خریداران از خرید محصولات فولاد تخت ممانعت کرده زیرا امکان کاهش قیمت ها در ماه سپتامبر وجود دارد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۵۹۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است.

هم چنین ارزیابی قیمت ورق سرد این منطقه نیز به میزان ۶۲۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به هفته گذشته ثابت بوده است. قیمت ورق گالوانیزه نیز طبق روال هفته گذشته به میزان۷۷۰-۷۴۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

 

خبرهای مرتبط:

گزارش جهانی قیمت ورق

اخبار صادراتی ذوب آهن اصفهان

گزارش هفتگی قیمت ورق هفته آخر مرداد

سیاست جدید دولت در خصوص قیمت ورق رول گرم

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری