0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار ورق فولادی ایران طی هفته ای که گذشت

قیمت ورق گرم به ضخامت 2 میلی متر طی نخستین روزهای هفته گذشته در انزلی به میزان 2760 تومان گزارش شده است در حالی که قیمت این محصول در روزهای پایانی هفته به میزان 2740 تومان کاهش یافت. به گفته منابع خبری میزان واردات ورق گرم در شهریور ماه حدودا 37 هزار تن بوده است که این میزان نسبت به روزهای پس از تیرماه سال جاری با 31 هزار تن به حداقل میزان خود رسیده است.

در روز شنبه هفته گذشته، قیمت ورق فولاد مبارکه به ضخامت 3 تا 15 میلی متر به طور میانگین به میزان 2527 تومان گزارش شده در حالی که این قیمت تا روزهای پایانی هفته کاهش یافته و به میزان 2523 تومان رسیده است. قیمت ورق گرم شرکت اکسین نیز به طور میانگین در روزهای نخست هفته گذشته به میزان 2363 تومان بوده که این قیمت نیز طی روزهای پایانی کاهش یافته و به میزان 2330 تومان رسیده است. به گفته منابع خبری علت این امر کاهش قیمت اسلب عرضه شده در بورس کالا به میزان 90 تومان کم تر از آخرین عرضه این محصول بوده است که سبب کاهش قیمت ورق گرم ضخات 15 تا 40 میلی متر شرکت اکسین گردیده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که در حال حاضر میزان موجودی این کالا بالا بوده ولی تقاضایی برای آن وجود ندارد. هم چنین قیمت ورق گرم شرکت کاویان نیز در روزهای نخست هفته گذشته به میزان 2350 تومان بوده که تا روز چهارشنبه این قیمت کاهش یافته و به میزان 2318 تومان رسیده است.

در حال حاضر محدودیت میزان تقاضا در بازار ورق گرم مشاهده می گردد. محصولاتی که شرکت فولاد مبارکه طی ماه های مرداد و شهریور سال جاری با بالاترین قیمت به فروش رسانده است هم چنان در بازار مورد قبول واقع نشده است و اکثر خریداران این محصولات با زیان هایی روبرو شده اند. در نتیجه این امر در حال حاضر تقابل مابین فروشنده و خریداران این محصولات در بازار وجود دارد. بازار ورق سرد نیز طی هفته گذشته نسبتا آرام بوده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت ورق سرد طی آخرین روزهای هفته گذشته کاهش یافته است.

 انواع قیمت ورق

این در حالی است که فروشندگان ورق سرد در بازار داخلی چند روز متوالی در برابر کاهش قیمت ها مقاومت کرده اند. با این حال قیمت ورق سرد به ضخامت 6/0 میلی متر طی هفته گذشته با روند نزولی روبرو بوده است. به طور کلی روند عمومی قیمت ورق سرد در بازار داخلی نزولی بوده است. فروشندگان ورق سرد در خارج از کشور برروی قیمت های پیشنهادی خود اصرار داشته ولی خریداران این محصولات در حال حاضر عقب نشینی کرده اند. این امر سبب شده است که تخفیف های 30-20 دلاری برای ورق سرد از سوی این فروشندگان به تازگی اعلام گردد.

به گفته برخی منابع خبری پیش بینی می شود که قیمت ورق سرد برای عرضه در ماه های اکتبر و نوامبر کاهش یابد. با این حال میزان فروش این فروشندگان نیز بالا نبوده است و خریداران از این محصولات استقبال چندانی نکرده اند. انتظار می رود که پس از ایام سوگواری محرم بازار ورق فولادی بهبود یابد چراکه مصرف کنندگان این محصول در حال حاضر در تعطیلات به سر می برند. قیمت ورق گالوانیزه نیز طی هفته گذشته ثابت اعلام گردیده است. قیمت ورق گالوانیزه برای سایزهای 2-4/0 میلی متر از میزان 36100 ریال به میزان 36250 ریال رسیده است. محدودیت عرضه برای این کالا طی هفته گذشته مشاهده گردیده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0