0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

قیمت ورق در بازار ایران

قیمت ورق گرم به گزارش مرکزآهن،  ضخامت ۲ میلیمتر در روز یکشنبه صبح در شهر انزلی ۲۷۸۰ تومان اعلام و روز دوشنبه به ۲۸۵۰ تومان افزایش پیدا کرد اما از روز دوشنبه با آمادگی عرضه فولاد مبارکه اصفهان در بورس بازار حالت سکوت داشت.در روز سه شنبه با بسته شدن عرضه ورق سی آی اس توسط  فولاد مبارکه اصفهان در بورس فلزات قیمت افزایش یافت چون که قیمت نهایی فروش در بورس به ۲۸۰۰ تومان به گوش رسید این موضوع روز چهارشنبه هم ادامه داشت و قیمت ورق تا ۲۸۶۰ تومان افزایش پیدا کرد.

فروش ورق گرم از سی آی اس به شدت کم شده است و طرف های خارجی به علت افزایش تقاضای زیاد سهمی در بازار داخلی ندارند. قیمت ورق های ضخامت ۲٫۵ تا ۱۵ میلیمتر محصول فولاد مبارکه اصفهان بدون تغییر بود در صورتی که تمام سایزهای کارخانه کاویان اعلام میشد. روز دوشنبه محصولات اکسین اهواز با کیلویی ۱۰ تومان نزول قیمت در بازار عرضه شد.

انواع ورق گرم سرد

سه شنبه و چهارشنبه روند کاهشی قیمت ادامه داشت و تا آخر هفته تا کیلویی ۵۰ تومان هم رسید در شرایط حال قیمت ورق گرم برابر قیمت میلگرد شده است در حالیکه باید دست کم ۱۰ درصد افزایش داشته باشد دلیل این موضوع کم بودن قیمت اسلب عرضه شده در بورس فلزات می باشد بیشتر تولید کنندگان بر این باورند که قیمت اسلب حداقل تا ۱۰۰ تومان بالا رود تا به قیمت بیلت در بورس نزدیک شود ماه های آینده مصرف محصول ورق گرم اوج خواهد گرفت و زمینه رشد قیمت آن در فکر همه دست اندرکاران وجود دارد .

ورق سرد در بازار بدون تقاضا روبرو بود و از اول هفته ثابت بود تا روز چهارشنبه که اندکی رشد قیمت تا ۳۰ تومان بطور میانگین را تجربه کرد  واردات ورق سرد در خارج از کشور با کاهش محسوسی روبرو نبود ولی انتظار می رود از شهریور ماه به بعد با توجه به این که روال فروش سی آی اس به بازار ایران و رشد قیمت در بازار جهانی ظرفیت واردات کم می شود این در صورتی است که روال مصرف محصول فولاد مبارکه اصفهان در بازار به نحو بالایی عرضه می شود و قیمت برخی از محصولات که سایزهای غیر استاندارد دارند تقریبا نزدیک به قیمت خرید از فولاد مبارکه می باشد.

قیمت ورق گالوانیزه در هفته پیش ثابت بود و نوسانی در روند عرضه و تقاضای آن به چشم نیامد.

قیمت ورق گرم در بازار داخلی و صادراتی ترکیه افزایش داشت در بازار داخلی ۵۵۰ تا ۵۶۰ دلار هر تن درب کارخانه عرضه شد و در بازار صادرات ۵۵۵ تا ۵۶۰ دلار هر تن فوب معامله شد. در بازار وارداتی ترکیه نیز ورق گرم روسیه ۵۷۰ دلار هر تن سی اف آر و مشابه هفته گذشته بود.

قیمت ورق گرم در بازار داخلی چین به بالاتربن حد ممکن ۴ سال و ۸ ماه گذشته رسیده و تا حد ۶۰۶ تا ۶۱۰ دلار هر تن درب کارخانه با مالیات بر ارزش افزوده مورد معامله قرار گرفت. از جمله دلیل های چنین افزایش قیمتی می توان از رشد هزینه تولید، افزایش تقاضای فولاد و برنامه کاهش حجم تولید مازاد فولاد در این کشور نام برد. ورق گرم صادراتی کره نیز صعودی شده به ۵۲۰ دلار هر تن فوب رسید.

قیمت ورق گرم سی آی اس به ۵۲۰ دلار هر تن فوب به گوش رسید. قیمت نسبت به ماه جولای تا ۱۰ دلار افزایش داشت.

 قیمت ورق گرم در بازار جنوب اروپا نسبت به دو هفته اخیر تا ۱۰ یورو هر تن افزایش داشت ۵۰۳ یورو هر تن درب کارخانه عرضه شد. در بازار داخلی امریکا نیز قیمت ورق گرم ۶۶۷ دلار هر تن درب کارخانه مورد معامله قرار گرفت.

خرید فروش انواع ورق

 

خبرهای مرتبط:

قیمت ورق ارزیابی جهانی,قیمت آهن آلات ثابت می شود,رشد قیمت ورق گالوانیزه,رونق بازار آهن ایران,مالیات مازاد بر آهن آلات

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها