0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق در بازار ایران

قیمت ورق گرم به گزارش مرکزآهن،  ضخامت 2 میلیمتر در روز یکشنبه صبح در شهر انزلی 2780 تومان اعلام و روز دوشنبه به 2850 تومان افزایش پیدا کرد اما از روز دوشنبه با آمادگی عرضه فولاد مبارکه اصفهان در بورس بازار حالت سکوت داشت.در روز سه شنبه با بسته شدن عرضه ورق سی آی اس توسط  فولاد مبارکه اصفهان در بورس فلزات قیمت افزایش یافت چون که قیمت نهایی فروش در بورس به 2800 تومان به گوش رسید این موضوع روز چهارشنبه هم ادامه داشت و قیمت ورق تا 2860 تومان افزایش پیدا کرد.

فروش ورق گرم از سی آی اس به شدت کم شده است و طرف های خارجی به علت افزایش تقاضای زیاد سهمی در بازار داخلی ندارند. قیمت ورق های ضخامت 2.5 تا 15 میلیمتر محصول فولاد مبارکه اصفهان بدون تغییر بود در صورتی که تمام سایزهای کارخانه کاویان اعلام میشد. روز دوشنبه محصولات اکسین اهواز با کیلویی 10 تومان نزول قیمت در بازار عرضه شد.

انواع ورق گرم سرد

سه شنبه و چهارشنبه روند کاهشی قیمت ادامه داشت و تا آخر هفته تا کیلویی 50 تومان هم رسید در شرایط حال قیمت ورق گرم برابر قیمت میلگرد شده است در حالیکه باید دست کم 10 درصد افزایش داشته باشد دلیل این موضوع کم بودن قیمت اسلب عرضه شده در بورس فلزات می باشد بیشتر تولید کنندگان بر این باورند که قیمت اسلب حداقل تا 100 تومان بالا رود تا به قیمت بیلت در بورس نزدیک شود ماه های آینده مصرف محصول ورق گرم اوج خواهد گرفت و زمینه رشد قیمت آن در فکر همه دست اندرکاران وجود دارد .

ورق سرد در بازار بدون تقاضا روبرو بود و از اول هفته ثابت بود تا روز چهارشنبه که اندکی رشد قیمت تا 30 تومان بطور میانگین را تجربه کرد  واردات ورق سرد در خارج از کشور با کاهش محسوسی روبرو نبود ولی انتظار می رود از شهریور ماه به بعد با توجه به این که روال فروش سی آی اس به بازار ایران و رشد قیمت در بازار جهانی ظرفیت واردات کم می شود این در صورتی است که روال مصرف محصول فولاد مبارکه اصفهان در بازار به نحو بالایی عرضه می شود و قیمت برخی از محصولات که سایزهای غیر استاندارد دارند تقریبا نزدیک به قیمت خرید از فولاد مبارکه می باشد.

قیمت ورق گالوانیزه در هفته پیش ثابت بود و نوسانی در روند عرضه و تقاضای آن به چشم نیامد.

قیمت ورق گرم در بازار داخلی و صادراتی ترکیه افزایش داشت در بازار داخلی 550 تا 560 دلار هر تن درب کارخانه عرضه شد و در بازار صادرات 555 تا 560 دلار هر تن فوب معامله شد. در بازار وارداتی ترکیه نیز ورق گرم روسیه 570 دلار هر تن سی اف آر و مشابه هفته گذشته بود.

قیمت ورق گرم در بازار داخلی چین به بالاتربن حد ممکن 4 سال و 8 ماه گذشته رسیده و تا حد 606 تا 610 دلار هر تن درب کارخانه با مالیات بر ارزش افزوده مورد معامله قرار گرفت. از جمله دلیل های چنین افزایش قیمتی می توان از رشد هزینه تولید، افزایش تقاضای فولاد و برنامه کاهش حجم تولید مازاد فولاد در این کشور نام برد. ورق گرم صادراتی کره نیز صعودی شده به 520 دلار هر تن فوب رسید.

قیمت ورق گرم سی آی اس به 520 دلار هر تن فوب به گوش رسید. قیمت نسبت به ماه جولای تا 10 دلار افزایش داشت.

 قیمت ورق گرم در بازار جنوب اروپا نسبت به دو هفته اخیر تا 10 یورو هر تن افزایش داشت 503 یورو هر تن درب کارخانه عرضه شد. در بازار داخلی امریکا نیز قیمت ورق گرم 667 دلار هر تن درب کارخانه مورد معامله قرار گرفت.

خرید فروش انواع ورق

 

خبرهای مرتبط:

قیمت ورق ارزیابی جهانی,قیمت آهن آلات ثابت می شود,رشد قیمت ورق گالوانیزه,رونق بازار آهن ایران,مالیات مازاد بر آهن آلات

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0