0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

گزارش کوتاه قیمت روز میلگرد طی هفته گذشته

هفته گذشته قیمت روز میلگرد شاهد دو رویکرد متفاوت از طرف تولیدکنندگان بود; برخی باز هم قیمت روز میلگرد تولیدی خود را با افزایش نسبی اعلام نمودند و برخی ترجیح دادند که سیاست تثبیت در قیمت روز میلگرد را در پیش بگیرند.

در مجموع هفته گذشته را می توان شروع یک تعادل نسبی برای بازار قلمداد کرد بازار تیرآهن هم طی هفته گذشته در یک ثبات نسبی طی شد و در خصوص ورق شاهد افزایش قیمت بخصوص در مورد یک کارخانه بودیم.

بازار ارز اما هفته گذشته شاهد رشد مجدد قیمت ها بود. پیش بینی می شود در صورت ادامه رشد نرخ ارز, بازار مقاطع فولادی هم مستعد رشد دوباره باشد

رشد قیمت شمش

هفته گذشته شاهد افزایش قیمت در بازار محصولات فولادی بخصوص پس از معامله شمش خوزستان در بورس کالا بودیم. از طرفی با متوقف شدن موج افزایش قیمت ارز و حتی کاهش آن طی دیروز و امروز,  از تاثیر آن بر بازار کالا هم تاحدود زیادی کاسته شد.

بر این اساس قیمت شمش نیز امروز در مبادی مختلف (اصفهان, یزد, ساوه, قزوین و…) افزایش یافت و به طور میانگین با حدود ۱۰ تومان افزایش نسبت به آخرین قیمت های اعلامی هفته گذشته, بین ۲۰۸۰ تا ۲۱۶۰ تومان اعلام قیمت گردید. با وجود کاهش تقاضا در بازار داخلی چین قیمت روز میلگرد با افزایش همراه شدند.

قیمت میلگرد اصفهان

نوسانات ️بازار داخلی میلگرد چین

به گزارش متال بولتن در بازار نقدی امروز ۷ فوريه قیمت روز میلگرد در شرق چین (شانگهای) با افزایش ۱۰ يوان نسبت به روز قبل در محدوده ۳۸۹۰ تا ۳۹۴۰ یوان قرار گرفت و در شمال چین (تیانجین) با افزایش ۱۰ يوان نسبت به روز قبل ۳۹۵۰ تا ۳۹۹۰ یوان معامله شد.

تجار در طول روز متناسب با شرایط خریداران آرام آرام قیمت های خود را افزایش دادند. تولید کننده های مطرح بیلت با یکدیگر توافق کردند که قیمت بیلت را تا ۲۱ فوریه بدون تغییر در سطح ۳۶۱۰ یوان نگه دارند. به این ترتیب قیمت روز میلگرد تا این تاریخ تحت تاثیر قیمت بیلت نخواهد بود

بیلت تانگشان تا ساعت ۱۵٫۰۰ امروز با کاهش ۳۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۶۱۰ يوان رسید. و در بورس شانگهای قیمت روز میلگرد با کاهش ۶ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۹۳۷ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۲۷ یوان می باشد.

نوسانات بازار داخلی میلگرد صادرات

در ارزیابی متال بولتن قیمت روز میلگرد با کاهش ۱٫۴۶ دلار نسبت به روز قبل به ۵۵۲٫۵ دلارFOB رسید. تعداد زیادی از فولادسازها عرضه به بازار های جهانی را متوقف کردند و قصد دارند پس از تعطیلات فروش خود را دوباره آغاز کنند.

پیشنهاد های فروش در سطح ۵۵۰ تا ۵۶۵ دلار FOB قرار دارد در حالی که هیچ پیشنهاد خریدی مطرح نشده بود.فعالان بازار معتقدند پیشنهاد های فروش فولادسازها را در چند روز آینده بدون تغییر خواهد بود

افزایش بهای بیلت ترکیه پیرو رشد بهای قراضه وارداتی

امروز در بازار قراضه وارداتی ترکیه سه معامله صورت گرفته که افزایش مجدد بهای قراضه را نشان می دهد. در معامله اول، یک محموله قراضه آمریکایی مشتمل بر ۳۰ هزار تن قراضه سنگین ۸۰:۲۰ به بهای ۳۴۹/۲۵ دلار به ازای هر تن، ۵ هزار تن قراضه شرد به قیمت ۳۵۴ دلار و ۵ هزار قراضه پرمیوم به بهای ۳۵۹/۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر خریداری شده است که نسبت به معاملات قبلی ۳ تا ۴ دلار افزایش را نشان می دهد.

در معامله دوم محموله ای از انگلستان متشکل از ۲۲ هزار تن قراضه سنگین ۸۰:۲۰ به قیمت ۳۴۶ دلار به ازای هر تن سی اف آر توسط ترکها خریداری شده که در حدود ۳ تا ۵ دلار نسبت به دور قبلی معاملات رشد داشته است. در معامله آخر نیز یک محموله از نروژ شامل ۱۲ هزار تن قراضه سنگین ۹۵:۵ به قیمت ۳۵۹ دلار به ازای هر تن سی اف آر خریداری شده است.

در پی این معاملات، بهای بیلت در بازار داخلی و وارداتی ترکیه افزایش یافت. در حال حاضر، پیشنهادات فولادسازان ترک برای بیلت در حدود ۵۳۰ تا ۵۴۰ دلار به ازای هر تن تحویل درب کارخانه بدون احتساب VAT می باشد که نسبت به هفته گذشته ۱۵ تا ۲۰ دلار رشد را نشان می دهد. پیشنهادات منطقه سی آی اس نیز در محدوده ۵۲۰ تا ۵۳۵ دلار سی اف آر (۵۱۰ تا ۵۱۵ دلار فوب) مطرح می شوند که افزایش ۱۰ تا ۱۵ دلاری را نسبت به معاملات قبلی ثبت نموده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری