0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تداوم کاهش قیمت ورق سیاه چین برخلاف کاهش ارزش یوان

کاهش قیمت ورق سیاه در بازار ادامه دارد در حالی که پراکندگی در معاملات داخلی و کاهش ارزش یوان محرک افزایش صادرات ورق سیاه چین است. به گزارش متال بولتن ۳ ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش ۲۰ تا ۴۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۳۰ تا ۴۲۱۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با کاهش ۲۰ تا ۴۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۱۰ تا ۴۱۴۰ يوان رسيد.

خرید و فروش در بازار کاهش یافته و کارشناسان معتقدند افت شتاب رشد اقتصادی و فصل بارانی عامل كم شدن تقاضا در چین شده است. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با افزایش ۸ یوان نسبت به روز قبل به ۳۸۶۹ یوان رسید. امروز هر دلار برابر با ۶٫۶۵ یوان بود.

شاخص ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش   ۰٫۲۱ دلارنسبت به روز قبل به ۵۹۱٫۲۵  دلار FOB رسید. بیشتر فولاد سازها قیمت ورق سیاه را ۵۹۰ دلار FOB  پیشنهاد می دهند که نسبت به ۶۰۰ دلار در هفته قبل کاهش داشته است. از سوی دیگر خریداران قيمت هاي پايين  ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار FOB مطرح کردند که به دلیل افزایش تمایل چینی ها به صادرات می باشد.

پیش بینی قیمت ورق سیاه در بازار داخلی اروپا

پیش بینی می شود به دلیل احتمال وضع تعرفه ثابت گمرکی از سوی اتحادیه اروپا در ماه جولای، پس از اتمام تابستان، قیمت ورق سیاه در این اتحادیه با افزایش همراه شود. به علاوه پیش بینی می شود در ماههای جولای و آگوست قیمت ها در نسبتا ثابت باقی بماند.

در نیمه دو ماه ژوین قیمت ورق سیاه در بازار داخلی اروپا ۲۰ یورو افزایش یافت. فولادسازها تلاش می کنند باز هم بر قیمت های فروش خود بیفزایند.

در ارزیابی ۲۷ ژوئن متال بولتن قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شمال اروپا به ۵۵۰ تا ۵۶۵ یورو رسید. برخی فولاد سازها قیمت های فروش خود را ۲۰ تا ۳۰ یورو بالاتر از این مقدار نیز اعلام کردند.

قیمت ورق فولادی

همچنین در جنوب اروپا قیمت ورق سیاه در ۲۷ ژوئن با ۱۰ تا ۲۰ یورو افزایش به ۵۲۰ تا ۵۴۰ یورو EXW رسید. لازم به ذکر است این افزایش قیمت به دلیل عدم حضور شرکت ایلوا در بازار بود. ایلوا برای چند هفته قیمت های فروش خود و به تبع آن قیمت های بازار را کاهش داد تا بتواند سفارش بیشتری جذب کند. با رسیدن به تناژ مورد نظر در دوره مذکور در بازار حاضر نشد و باعث شد قیمت ها ۱۰ تا ۲۰ یورو افزایش یابد.

در شرایط کنونی در اروپا تمایلی به واردات فولاد وجود ندارد که به دلیل طولانی بودن زمان تحویل و احتمال مواجه شدن با تعرفه می باشد. پیش بینی می شود در فصل تابستان افزایش قیمت چندان زیاد نباشد که به دلیل کاهش فصلی تقاضا و موجودی بالای ورق سیاه در انبارهای تجار می باشد.

افت قیمت ورق سیاه بازار وارداتی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس

محصولات تخت وارداتی به امارات متحده عربی و عربستان سعودی در روزهای جاری با کاهش قیمت و یا ثبات همراه بوده اند. در حال حاضر فعالیت ساخت و ساز در این کشورها پایین می باشد و همین امر قیمت محصولات فولادی را تحت تاثیر قرار داده است.

 • امارات متحده عربی

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۶۴۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. قیمت های پیشنهادی کشور چین نیز در محدوده ۶۲۵-۶۲۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

همچنین ارزیابی هفتگی از قیمت ورق سرد این کشور به میزان ۶۹۰-۶۸۰ دلار به ازای هر تن ثابت بوده است. این ارزیابی ها برای قیمت ورق گالوانیزه در محدوده قیمت ۸۴۰-۷۴۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت ۸۷۰-۸۶۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش داشته است.

در هفته جاری قیمت پیشنهادی هند برای ورق گالوانیزه به میزان ۸۵۰-۸۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت پیشنهادی کشور چین در محدوده ۷۵۰-۷۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است.

 • عربستان سعودی

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی عربستان سعودی به میزان ۶۲۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۳۵-۶۲۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش داشته است. همچنین قیمت پیشنهادی کشور چین نیز در محدوده ۶۲۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن می باشد در حالی که قیمت های پیشنهادی خریداران در محدوده ۶۱۵-۶۱۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری