0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش مجدد شاخص صادراتی با وجود ثبات قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین

به گزارش متال بولتن 20 ماه ژوئن قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش 10 یوان نسبت به روز قبل 4260 تا 4290 يوان و در شمال چين ( تيانجین) بدون تغییر نسبت به روز گذشته به 4200 تا 4230 يوان رسيد. نگرانی ایجاد شده از تشدید جنگ تجاری چین و آمریکا در روز گذشته اندکی کاهش یافت و خریداران نسبت به تهدیدهای ترامپ مبنی بر وضع تعرفه بی تفاوت شدند.

در شرایطی که بازار ورق سیاه در تعادل قرار دارد خریداران تلاشند می کنند که اجازه ندهند شرایط بازار به ضرر آن ها تغییر جهت دهد. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با کاهش 38 یوان نسبت به روز قبل به 3909 یوان رسید. امروز هر دلار برابر با 6.47 یوان بود.

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزایش 1.74 دلار نسبت به روز قبل به 597.92 دلار FOB رسید. شاخص ورق سیاه صادراتی چین در طول روز افزایش یافت اما به دلیل کاهش خرید در بازار های خارجی، تجار معتقدند جو کاهشی بر بازار حاکم است.

برخی از فولادسازهای چین به دلیل حاشیه سود 1000 یوانی ورق سیاه در  بازار داخل  از صادرات امتناع می ورزند. حاشیه سود حاصل از فروش ورق سیاه در بازار های خارجی در حدود 200 یوان معادل 30 دلار است.

ارزیابی کلاف سرد داخلی و صادراتی چين

بهای کلاف سرد صادراتی چین در هفته گذشته بدون تغییر باقی ماند و بازار در شرایط نگرانی بابت تهدید جدید ترامپ مبنی بر وضع تعرفه بر محصولات چینی قرار دارد.

بر اساس ارزیابی متال بولتن قیمت ورق سرد صادراتی چین در هفته منتهی به 19 ژوئن بدون تغییر نسبت به هفته قبل در محدوده 620 تا 630 دلار FOB قرار گرفت.

شنیده شد یکی از تجار محموله ای به قیمت 610 دلار FOB به آمریکای جنوبی به فروش رسانده است. فروشنده این محصول به طور قطع رویکرد شکست قیمت به هدف فروش بیشتر در بازار داشته است و از این رو نشان دهنده سطح منطقی قیمت ها در بازار نیست.

قیمت ورق فولادی

بر اساس برآورد عده ای از فعالان بازارگستره ی 625 تا 630 دلار FOB مطلوب بازار و قابل درج شدن در قراردادهای فروش می باشد. به دلیل تعطیلات سه روزه چین در هفته گذشته خرید و فروش در بازار در شرایط چندان مناسبی قرار نداشت.

پیشنهاد فروش چینی ها به بازار تایوان 640 تا 645 دلار FOB بود که البته خریدی صورت نگرفت. در این شرایط قیمت کلاف سرد در بازار داخلی چین 4590 تا 4650 یوان معادل 709 تا 718 دلار FOB است كه اختلاف آن نسبت به بهاي صادراتي قابل تامل است.

ارزیابی قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین

هفته گذشته بازار گالوانیزه به نسبت فعالتر از کلاف سرد بود با این حال قیمت های فروش این محصول نیز در هفته گذشته بدون تغییر باقی ماند. در ارزیابی متال بولتن قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین در هفته منتهی به 19 ژوئن 690 تا 700 دلار FOB بود و بدون تغییر نسبت به هفته قبل باقی ماند.

سفارش های فروش شرکت HEBEI به مقصد ویتنام به قیمت 700 دلار FOB به ثبت رسید. از سوی دیگر پیشنهاد فروش شرکت BENXI در هفته جاری 710 دلار FOB بود. پیشنهاد های فروش چینی ها برای محصول با گوشش 80 گرم به جنوب شرق اسیا در محدوده 700 تا 705 دلار CFR  قرار دارد.

پیش بینی انجمن آهن و فولاد چین از قیمت سنگ آهن

بر اساس پیش بینی انجمن آهن و فولاد چین، بهای شاخص سنگ آهن وارداتی به چین در کوتاه مدت در محدوده 60 تا 70 دلار CFR در نوسان خواهد بود. تقاضای قوی و عرضه کافی سنگ آهن باعث ایجاد تعادل در بازار خواهد شد.

افزایش عرضه سنگ آهن توسط معادن بزرگ در ماه جاری عامل فشار بر قیمت است اما به دلیل بالا بودن تقاضای فولاد در چین حاشیه سود فولادسازها بالا خواهد بود و عامل حمایت از بهای سنگ آهن خواهد شد.

هیچ محدودیت تولید جدیدی در ماه جاری وضع نخواهد شد اما برنامه های تعمیرات برخی از فولادسازها میزان تولید ا تحت تاثیر قرار خواهد داد. بهای کنسانتره  داخلی چین در منطقه تانگشان در ماه می  10 تا 20 یوان افزایش یافت در مقابل نوع وارداتی به بنادر تانگشان 15 یوان کاهش یافت.

تقاضای کنسانتره عیار بالا در بازار داخلی چین در کوتاه مدت قوی خواهد بود در حالی که تولید آن  افزایش چنداني نخواهد داشت. به طور کلی ذخایر سنگ آهن فولاد سازها در ماه می به 31 روز مصرف افزایش یافت در حالی که در ماه آوریل 29 روز تولید فولاد آنها را پوشش می داد. به این ترتیب به نظر نمی رسد افزایش بیشتری در ذخایر سنگ آهن فولاد سازهای ایجاد شود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0