1.3/5
4رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات نسبی قیمت فولاد در روزهای پایانی هفته

به‌ رغم نوسان قیمت شمش فولادی طی روزهای ابتدایی هفته جاری، بازار غیر ‌رسمی آهن در معاملات روز سه‌ شنبه از ثبات نسبی قیمت محصولات فولادی اعم از قیمت پروفیل و میلگرد برخوردار بود. در این روز، مقاطع فولاد همچنان بدون تغییر قیمت از سوی نوردکاران در بازار غیر ‌رسمی پیشنهاد شد. این در حالی است که بنا بر شواهد و رصدهای صورت گرفته در خصوص قیمت پروفیل قوطی در روز سه شنبه برخی از فعالان بازار اعلام کرده اند که شاهد افزایش حدود 10 الی 30 تومان در این حوزه و قیمت پروفیل آهن و در بازه 3720 الی 3750 بوده اند؛ در روز چهارشنبه نیز ظاهرا و بنا بر اعلام برخی مبادی؛ این روند افزایشی ادامه داشته و به طوری که دیده می شود، قیمت پروفیل قوطی از کف 3750 عبور کرده و اعلامی ها بین 3750 تا 3770 تومان شنیده شده است.

برخی عرضه های بی منطق بورس کالا را عامل نوسانات شدید قیمت محصولات فولادی اعم از قیمت پروفیل قوطی و میلگرد در روزهای پایانی هفته گذشته و روزهای ابتدایی هفته جاری می دانند. تنها راه ثبات بازار و ایجاد نرخ معقول کالا عرضه کالاها ( محصولات فولادی ) در بورس کالا به طور مناسب و نه قطره چکانی می باشد به طوری که بین عرضه و تقاضا تناسب برقرار باشد.

بازار کم نوسان فولاد و زمان مناسب خرید آهن

با توجه به پالس های مثبت سیاسی در چند روز گذشته و تحویل سکه های ثبت نامی و هم چنین قرار داشتن در روزهای پایان برج و کم شدن تراکنش های مالی پیش بینی می شود تا اوایل برج، بازار ارز، سکه و به تبع آن فولاد و قیمت میلگرد، قیمت پروفیل و سایر محصولات فولادی ، با ثبات نسبی و حداقل نوسان مواجه باشد.

 • همچنین برای اطلاع فعالان بازار لازم به ذکر است که فراموش نکنید بهترین زمان برای خرید در روزهای کم نوسان است.

فارغ از هرگونه تحلیل در خصوص معاملات فولادی بورس کالا ( شائبه هایی که وجود دارد ) واقعیت این است که عده ای در حال خرید محصول و یا بهتر است بگوییم تجمیع کالای در دسترس هستند. از سوی دیگر در روز سه شنبه هفته جاری جناب نوبخت در پایان جلسه دولت اعلام کردند که قصد دارند با مصوباتی در زمینه تسهیلات بانکی و استفاده از ابزارهای متنوع بانکی از جمله سپرده وجوه اداره شده ، نوسازی بافت فرسوده را آغاز کنند. برنامه دولت نوسازی 200 هزار بافت فرسوده شهری ، 50 هزار مسکن حمایتی و 50 هزار واحد روستایی است.

با شرایط فعلی تولید و در صورت ادامه عرضه های قطره چکانی محصولات ساختمانی به بازار ،  چنانچه برنامه دولت آغاز گردد چه اتفاقی روی خواهد داد ؟؟

قیمت پروفیل

اخبار بورسی در روز چهارشنبه

طبق گفتگو با چند کارگزار بورس کالا ، در ساعات ابتدایی روز چهارشنبه تقاضایی برای گندله اردکان ثبت نگردید و پیش بینی می شد محتملا با ادامه این روند ، این عرضه از رینگ معاملاتی خارج گردد تا کنون 2 نظر برای عدم استقبال از این عرضه از سوی برخی کارشناسان  اعلام شده که به ترتیب عبارتند از :

الف – عدم آگاهی کامل خریداران از کیفیت این محصول که می تواند بخاطر ضعف در تبلیغات آن باشد

ب – عدم تناسب قیمت این محصول با کالای همگن از برندهای مطرح داخلی

یکی از فعالان بازار اذعان می کند که  عرضه های اولیه محصولات جدید می بایست از استراتژی تهاجمی برای نفوذ در بازار و کسب سهم استفاده کنند تا بتوانند نتایج بهتری در ادامه فعالیت کسب کنند.

گزارشی کوتاه از بازار مواد اولیه

در رصد بازار سه شنبه 26 تیر، شاهد ادامه افزایش قیمت در حوزه ضایعات فلزی، ثبات قیمت در حوزه آهن اسفنجی و کاهش قیمت شمش فولاد بودیم. نرخ شمش القایی فعلا بین 2930 تا 2990 تومان پیشنهاد می شود و شمش قوسی نیز بین 3050 تا 3100 تومان  اعلام قیمت شد.

 میزان تقاضا در بخش بازار شمش کاهش داشته و این نزول حجم معاملاتی خود به روند کاهشی قیمت شمش کمک کرده است اما ذکر یک نکته حائز اهمیت است که شمش با کیفیت و آماده بارگیری (  با توجه به انجام تعهد در پیش برای برخی واحدهای  تولید کننده شمش  و توقف تولید برای تعمیرات برخی دیگر از واحدها ) محدود عرضه می گردد یا با زمان تحویل کالا در فواصل 10 تا 20 روز آینده می باشد.

1.3/5
4رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0