تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

مروری بر چند خبر مهم بازار فولاد در تاریخ ۱۹ تیرماه

علل اصلی روند نزولی قیمت ها در هفته جاری

همان طور که از ابتدای هفته اطلاع رسانی کردیم بازار مقاطع از جمله قیمت تیرآهن و میلگرد همچنان کاهشی می باشد. علت این کاهش را می توان در دو عامل جستجو کرد.

  • اول: ضعف تقاضای واقعی
  • دوم: بیم از کاهش صادرات به علت مشکلات ناشی از تحریم.

حتی جو کاهشی را می توان در عرضه های روز شنبه ذوب آهن اصفهان نیز به وضوح رویت کرد. شاید بتوان بیشترین حجم کاهش قیمت در هفته جاری را در قیمت تیرآهن های ذوبی دید.

میانگین کاهش در میلگردهای متفرقه حدود ۲۰ تا ۳۰ تومان و میانگین کاهش در قیمت تیرآهن های ۱۴ الی ۱۸ ذوبی حدود ۷۰ تومان می باشد. بازار کلاف ۵/۵ و ۶/۵ و ۸ به علت محدودیت در عرضه تقریبا ثابت گزارش می شود.

قیمت ارز بازار آزاد در روند نزولی

خبرها از بازار ارز حاکی از آن است که نرخ ارز در بازار غیر رسمی (غیر قانونی) چند روزی است که آغاز شده و حتی این روزها به کمتر از ۸ هزار تومان هم رسیده است. به گزارش ایسنا، صراف ها درباره دلایل افت قیمت دلار در بازار آزاد، همان دلایل روزهای اخیر را مطرح می‌کنند و می‌گویند که خوش ‌بینی درباره شرایط پیش ‌رو موجب کاهش تقاضا شده است.

همچنین اعلام می‌کنند که چند روزی است که در بازار تزریق ارز می ‌شود و با توجه به کاهش تقاضایی که برای خرید وجود دارد تا حدودی قیمت‌ ها متعادل شده است. قیمت سکه هم پس از روند نزولی دو روز اخیر و کاهش قیمت تا کمتر از دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، دیروز به دو میلیون و ۸۸۰ هزار تومان رسید.

حتما بخوانید :  آرامش در بازار آهن آلات حاکم شد...

قیمت تیرآهن

کوتاه از بازار مواد اولیه

بازار ضایعات فلزی نسبت به آخرین روز کاری هفته قبل کاهش ۳۰ تا ۴۵ تومانی داشته و اگر روند تغییری نیابد ( به هر دلیلی ) در چند روز آینده کاهش ۵۰ تومانی را نیز به خود خواهد دید. در خصوص آهن اسفنجی نتوانستیم از نرخ این حوزه مطلع شویم ولی یکی از کارشناسان این حوزه بیان کرد که فعلا تغییر محسوسی نداشته است.

در رصد بازار شمش نیز قیمت ها کمی پایین تر از قبل بوده و دامنه نرخ در حوزه شمش القایی بین ۲۸۳۰ تا ۲۹۵۰ تومان و شمش قوسی در محدوده قیمتی ۲۹۹۰ تا ۳۰۳۰ تومان گزارش شد.

اطلاعیه مهم فرآیند بارنامه زمینی :

  • به اطلاع کلیه خدمت گیرندگان گمرک بازرگان می رساند:

از روز سه شنبه ۱۹ تیرماه برای دریافت قبض انبار الکترونیک باید نسبت به ارسال مانیفست در پنجره واحد و اتصال آن به یک سریال ورود مرزی اقدام و سپس از منوی پرینت قبض انبار تا سقف وزن محموله ورودی، قبض انبار خود را دریافت کنید و از منوی دوراظهاری با بارنامه اقدام به اظهار کنید.

تذکر مهم : از تاریخ مذکور هیچ قبض انباری بدون رویه جدید صادر نخواهد شد و با توجه به تطابق گیری اطلاعات قبض انبار در لحظه اظهار ، عملا هیچ اظهاری بدون قبض انبار صورت نمی پذیرد.

بازار میلگرد آجدار در سراشیبی …

نرخ های چندگانه میلگرد تولیدی برخی مبادی واقعا گیج کننده است. از ۵۰ تا مرز ۱۶۰ تومان اختلاف قیمت تیرآهن و میلگرد ؛ در اعلام نرخ عوامل فروش برخی از مبادی؛ فرق قیمت دیده می شود که واقعا قابل تامل است..

حتما بخوانید :  تحلیل قیمت ورق سرد آمریکا و کشورهای اروپایی

به رغم انجام معامله شمش اهواز باز هم شاهد کاهش قیمت تیرآهن و میلگرد و سایر مقاطع در برخی مبادی هستیم. به نظر می رسد اصلی ترین دلیل کاهش قیمت در هفته جاری، همان طور که دیروز هم اشاره شد ضعف تقاضای موثر و نبود آدرس است.

به علاوه زمزمه های شروع جنگ تجاری و اعمال تعرفه فولاد از طرفین درگیری شاید باعث کاهش قیمت جهانی به خصوص در بخش کامودیتی ها شود. هرچند که بازار داخلی ما در اغلب موارد واکنشی به کاهش قیمت های جهانی نشان نمی دهد.

احتمال از سرگیری اعتراضات کامیون داران؟

خبر مهم تر احتمال از سرگیری اعتصاب رانندگان از تاریخ اول مرداد است. هرچند امیدواریم که این تهدید عملی نشود. پس احتمال افزایش آدرس ها به مقصد انبارها و بنگاهها در روزهای آینده بعید به نظر نمی رسد.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button