0

راهنمای خرید کارتن پلاست

3 هفته پیش378بازدید0دیدگاه
راهنمای خرید کارتن پلاست

کارتن ‌پلاست از دو ورق مسطح و از جنس پروپیلن تشکیل می‌شود. این محصول از مقاومت شیمیایی و دوام فیزیکی بالایی برخوردار است و می‌تواند دمای منفی 40 تا مثبت 80 درجه را تحمل کند. کارتن ‌پلاست انواع مختلفی دارد و از آن می‌توان در صنایع کشاورزی، تبلیغات، صنایع بسته‌بندی، صنایع خودروسازی و صنایع ساخت‌وساز استفاده کرد. توجه به نکاتی که در این مقاله ارائه شده‌اند، در هنگام خرید کارتن‌ پلاست به افراد کمک می‌کند تا خرید بهتر و مقرون‌به‌صرفه‌تری داشته باشند.  

نکات مهم پیش از خرید کارتن ‌پلاست

قبل از خرید این محصول به افراد توصیه می‌شود، نکاتی را بررسی کنند. این نکات شامل انواع کارتن‌پلاست، کاربرد، سایز و ابعاد، کیفیت و استاندارد، وزن، کارخانه‌های تولیدکننده و قیمت این محصول می‌شود. با در نظر گرفتن این نکات، مشتری می‌تواند با توجه به هدفی که از خرید این محصول دارد، گزینه مناسب را انتخاب کند تا کارایی بیشتری داشته باشد.

بررسی انواع کارتن ‌پلاست و کاربرد آن‌ها

یکی از نکات مهم قبل از خرید کارتن ‌پلاست توجه به نوع و کاربرد آن است. همانطور که گفته شد، این محصول در انواع مختلف، برای مصارف متعدد و با قیمت‌های متفاوت به بازار عرضه می‌شود.

انواع کارتن پلاست

ورقه‌ای

ساده‌ترین نوع این محصول، کارتن‌ پلاست ورقه‌ای است که از قرار گرفتن دو لایه پلاستیکی به‌صورت موازی و یک لایه چین‌دار بین آنها تشکیل می‌شود. این نوع، شباهت زیادی به کارتن کاغذی دارد و برای بسته‌بندی محصولاتی که نیاز به مقاومت در برابر گرما، سرما و رطوبت دارند، استفاده می‌شود.

رولی

نوع دیگر این محصول کارتن‌ پلاست رولی است و در ساخت‌وساز، سوله‌سازی و کشاورزی به کار گرفته می‌شود.

رولی یووی‌دار

یکی دیگر از نمونه‌های مطرح برای خرید کارتن ‌پلاست، کارتن ‌پلاست رولی یووی‌دار است. این نمونه از کارتن ‌پلاست، همانند نمونه رولی تولید می‌شود. با این تفاوت که در ساخت آن از مواد یووی‌دار استفاده شده است تا در برابر آفتاب و اشعه ماورابنفش مقاومت بیشتری داشته باشد.

عمودی

نمونه دیگر این محصول، کارتن‌پلاست عمودی است. این نوع، از نظر ظاهری با دیگر انواع کارتن‌ پلاست‌ها متفاوت است؛ زیرا سطحی کاملا صاف و بدون چین‌خوردگی دارد.

کندویی یا حبابی

کارتن‌پلاست کندویی یا حبابی از ورق‌‌های پلاستیکی شفاف تهیه شده است. این نوع کارتن‌پلاست مقاومت بالایی در برابر اسید و مواد شیمیایی دارد و جایگزین مناسبی برای شیشه خواهد بود.

بررسی سایز کارتن پلاست

هیدروپونیک

کارتن ‌پلاست هیدروپونیک نوع دیگری از این محصول است که از مقاومت بالا، پایداری خواص شیمیایی، انعطاف‌پذیری، قابلیت شستشو و جلوگیری از رشد باکتری‌ها برخوردار است. این نوع کارتن ‌پلاست معمولا در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

بررسی سایز کارتن ‌پلاست

دومین نکته قابل توجه در هنگام خرید کارتن‌ پلاست سایز آن است. هر یک از انواع این محصول با توجه به کاربردی که دارد، در سایز و ضخامت مختلفی تولید می‌شود. به طور معمول، این محصول با ضخامت 2 تا 12 میلی‌متر تولید و به بازار عرضه می‌شود.  

بررسی ابعاد کارتن ‌پلاست

ابعاد این محصول با توجه به نوع و کاربرد آن، متفاوت است و قبل از خرید باید مورد توجه قرار بگیرد. کارتن‌ پلاست‌های رولی معمولا در ابعاد 4 مترمربع (2 متر در 50 متر) تولید می‌شوند، در حالی‌که ابعاد نمونه‌های ورقه‌ای، 2 متر در 2 متر است. همچنین امکان سفارش این محصول با ابعاد دلخواه نیز وجود دارد.

بررسی کیفیت و استاندارد کارتن ‌پلاست

یکی دیگر از نکات مهم قبل از خرید کارتن ‌پلاست بررسی کیفیت و استاندارد آن است. در صورتی که کارتن‌پلاست با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای روز جهانی ساخته شده باشد، از ویژگی‌های منحصربه‌فردی برخوردار خواهد بود. به‌طور معمول یک کارتن‌ پلاست باکیفیت دارای ویژگی سبک بودن، انعطاف‌پذیری، تحمل فشار بالا، قابلیت شستشو، غیرسمی نبودن، غیرقابل اشتعال بودن، مقاومت در برابر مواد شیمیایی، بدون بو بودن، قابلیت بازیافت، قابلیت چاپ و قابلیت برش آسان است. همچنین از این محصول می‌توان به‌عنوان عایق گرما، رطوبت، صوت، UV استفاده کرد.

کیفیت و استاندارد کارتن پلاست

بررسی وزن کارتن ‌پلاست

به‌طور معمول کارتن ‌پلاست‌ها از وزن کمی برخوردار هستند. سبکی این محصول آن را برای استفاده در ساختمان‌سازی و دکوراسیون مناسب کرده است. اگرچه وزن کارتن ‌پلاست با توجه به نوع آن متغیر است، اما با توجه به برآوردهای انجام‌شده می‌توان گفت وزن این محصول تقریبا یک ششم شیشه و یک سوم آکریلیک است.

بررسی کارخانه‌های تولیدکننده کارتن‌ پلاست (برندهای مطرح تولید کارتن‌ پلاست)

یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید کارتن ‌پلاست توجه به کارخانه تولیدکننده آن است. کارخانه‌های متعددی در زمینه تولید کارتن‌ پلاست فعالیت دارند و هر کدام به نحوی در تلاش هستند تا مشتریان بیشتری جذب کنند. برخی از برندهای مطرح، این محصول را با بیشترین کیفیت و کمترین اثر منفی بر محیط‌زیست تولید می‌کنند. محصولات برخی از برندهای دیگر، مطابق با استانداردهای روز جهان تولید می‌شوند و برای صادرات مناسب هستند.   

بررسی قیمت کارتن ‌پلاست و مراجع قیمت‌گذاری

با توجه به قیمت مقرون‌به‌صرفه کارتن ‌پلاست، می‌توان گفت امروزه خرید و فروش این محصول رونق بیشتری پیدا کرده است. اگرچه قیمت کارتن ‌پلاست نسبت به دیگر محصولات پرکاربرد در صنایع کمتر است، اما نمی‌توان گفت قیمت آن هیچ اهمیتی ندارد. در هنگام خرید این محصول توجه به این نکته نیز لازم است که عوامل بسیاری بر قیمت این محصول تاثیر می‌گذارند. این عوامل شامل مواد اولیه، تورم و نوسانات بازار، وضعیت عرضه‌وتقاضا، وزن و ابعاد کارتن‌پلاست می‌شود.

از کجا کارتن پلاست بخریم

نحوه خرید کارتن ‌پلاست

بسیاری از افراد نیازمند خرید کارتن ‌پلاست هستند، اما نداشتن اطلاعات کافی از مناطق فروش این محصول باعث سردرگمی آنها شده است. در این بخش از راهنمای خرید این محصول، به مراکز فروش آن اشاره شده است. به‌طور کلی، افراد می‌توانند پس از بررسی نکات مهم و انتخاب کارتن‌ پلاست مورد نظر خود، آن را از کارخانه‌ها به‌صورت مستقیم یا از بنگاه‌ها و شرکت‌های بازرگانی به صورت غیرمستقیم خریداری کنند.  

خرید کارتن ‌پلاست از کارخانه

در صورتی که مشتریان نیاز به حجم زیادی از کارتن‌ پلاست داشته باشند، می‌توانند به‌صورت مستقیم از کارخانه‌های تولیدکننده، این محصول را خریداری کنند. اگرچه با خرید این محصول از کارخانه هزینه‌های اضافی واسطه‌ها حذف می‌شوند، اما امکان خرید این محصول به‌صورت خرده از کارخانه نیز وجود ندارد. همچنین هزینه حمل‌ونقل برعهده مشتری خواهد بود.

خرید کارتن‌ پلاست از بنگاه

بنگاه‌های بسیاری در سراسر کشور وجود دارد که در زمینه خرید و فروش این محصول فعالیت می‌کنند. برای خرید کارتن ‌پلاست از بنگاه، لازم نیست مشتریان سفارش خود را در حجم زیاد ثبت کنند. بلکه آنها می‌توانند این محصول را در مقادیر کم نیز از بنگاه‌ها خریداری کنند. برخلاف خرید مستقیم این محصول از کارخانه، مشتری ملزم به پرداخت هزینه بنگاه‌داری و سایر هزینه‌های اضافی خواهد بود.

خرید کارتن‌ پلاست از شرکت‌های بازرگانی

کارتن‌پلاست در صنایع مختلفی کاربرد دارد و افراد برای خرید آن می‌توانند به هر یک از شرکت‌های بازرگانی فعال در سراسر کشور مراجعه کنند. همچنین مشتریان می‌توانند پس از مشخص کردن مدل، طرح و رنگ، کارتن‌ پلاست مورد نظر خود را به‌راحتی و به‌صورت آنلاین از شرکت‌های بازرگانی سفارش دهند. در صورت خرید از شرکت‌های بازرگانی، امکان خرید کارتن ‌پلاست به‌صورت عمده و خرده برای مشتریان وجود دارد. به‌‍‌طور معمول، شرکت‌های بازرگانی سعی دارند محصولاتی کاملا باکیفیت و بدون هیچ گونه مواد ناخالصی توزیع کنند. 

خرید کارتن پلاست از مرکزآهن

مراحل خرید کارتن ‌پلاست از مرکز آهن

افراد به هر طریقی که بخواهند، می‌توانند کارتن ‌پلاست مورد نظر خود را خریداری کنند و فقط لازم است مراحلی را پشت سر بگذارند. مراحل خرید این محصول از این جهت اهمیت دارد که به مشتریان کمک می‌کند انتخاب بهتری داشته باشند.

مشخص کردن نوع کارتن ‌پلاست و حجم خرید

در اولین مرحله از خرید این محصول از مرکز آهن، افراد باید با توجه به بررسی‌های انجام‌شده، نوع و حجم مورد نیاز خود را از این محصول مشخص کنند. در واقع مشتریان با توجه به هدفی که دارند، می‌توانند کارتن‌ پلاست مناسب خود را انتخاب کنند که هم کاربرد مناسبی و هم کیفیت بالایی داشته باشد. همچنین آنها می‌توانند با توجه به اندازه فضایی که دارند، ابعاد و حجم خرید کارتن‌ پلاست موردنیاز خود را تعیین کنند.

مشاوره با کارشناس فروش

مشتریان چه این محصول را از کارخانه خریداری کنند و چه از شرکت‌های بازرگانی یا بنگاه، امکان دریافت مشاوره از کارشناسان فروش مجرب را دارند. کارشناسان به مشتریان اطلاعات کافی در مورد نوع و کاربرد کارتن ‌پلاست ارائه می‌دهند. همچنین مشتریان هر سوالی در مورد این محصول داشته باشند، می‌توانند از کارشناسان فروش بپرسند.

اعلام مشخصات کارتن ‌پلاست و برندهای تولیدی به مشتری

در نهایت پس از ارائه مشاوره و اطلاعات کافی در رابطه با این محصول به مشتری، کارشناس فروش باید لیست کارتن‌ پلاست‌های موجود و برند تولیدی آنها را در اختیار مشتری قرار دهد. در این مرحله از خرید کارتن ‌پلاست مشتری اطلاعات کافی در مورد این محصول را کسب کرده است و می‌تواند نمونه مورد نظر خود را سفارش دهد. 

صدور پیش فاکتور و پرداخت مبلغ

چنانچه در مرحله قبل، مشتری سفارش خود را به صورت لفظی تایید کند، کارشناس فروش برای او یک پیش فاکتور صادر می‌کند. صدور پیش فاکتور به منظور تایید سفارش مشتری به صورت مکتوب است. بنابراین در این مرحله، هزینه حمل‌ونقل کارتن‌ پلاست نیز برآورد و مبلغ نهایی به مشتری اطلاع داده می‌شود. پس از آن، مشتری ملزم به پرداخت قیمت کارتن ‌پلاست و هزینه حمل‌ونقل آن خواهد بود. توجه به این نکته لازم است که پیش فاکتور به نام شخص واریزکننده صادر می‌شود.

نحوه بارگیری و ارسال

در مرحله آخر خرید کارتن ‌پلاست سفارش مشتری برای بارگیری و ارسال آماده می‌شود. معمولا در این مرحله، کارتن ‌پلاست‌ها با رعایت نکات ایمنی بارگیری خواهند شد تا از آسیب دیدن آنها جلوگیری شود. بسته به موقعیت مکانی مشتری، ارسال این محصول ممکن است بین 2 تا 7 روز کاری طول بکشد. البته شرایط جوی، ماشین حمل و عوامل دیگر در تغییر این زمان موثر خواهند بود.

نکات مهم پس از خرید کارتن پلاست

نکات مهم پس از خرید کارتن‌پلاست

اگرچه نکات مهم قبل از خرید این محصول و اطلاعات کافی از نحوه و مراحل خرید این محصول ارائه شدند، اما هنوز هم فرآیند خرید تکمیل نشده است. مشتری برای اطمینان از کیفیت و اصالت این محصول باید نکات مهم پس از خرید کارتن ‌پلاست را رعایت کند؛ این نکات شامل موارد زیر می‌شود:

تطابق کارتن‌پلاست با فاکتور

اولین نکته‌ای که مشتری پس از تحویل این محصول باید در نظر بگیرد، این است که آیا محصول ارسالی با فاکتور تطابق دارد یا خیر. بنابراین در این مرحله، مشتری باید مشخصات و وزنی را که در فاکتور ذکر شده است را با مشخصات و وزن کارتن‌پلاست ارسال‌شده، مقایسه کند. در صورت وجود مغایرت، مشتری می‌تواند این موضوع را به فروشنده اطلاع دهد.  

تشخیص اصالت کالا و بررسی برگه کنترل کیفی

دومین نکته‌ای که مشتری باید پس از خرید این محصول در نظر بگیرد، تشخیص اصالت کالا و بررسی برگه کنترل کیفی آن است. به‌طور معمول، در هنگام خرید کارتن ‌پلاست یک برگه کنترل کیفی برای مشتری ارسال می‌شود که آزمایشات انجام‌شده روی این محصول و نتایج آزمایشات در آن نوشته شده‌اند. بنابراین مشتری می‌تواند با بررسی این برگه، اصالت محصول ارسالی را تشخیص دهد. 

نحوه نگهداری کارتن پلاست

بررسی مشخصات ظاهری کارتن‌پلاست

در نهایت، به مشتری توصیه می‌شود پس از دریافت محصول ارسال‌شده، ظاهر آن را بررسی کند تا از سالم بودن کارتن ‌پلاست اطمینان حاصل کند. برخی مواقع امکان دارد در هنگام حمل‌ونقل این کالا، آسیبی به آن وارد شود. معمولا فروشندگان با ارائه خدمات پس از فروش، در صورت بروز چنین اتفاقی امکان مرجوع کردن کارتن ‌پلاست را برای مشتری فراهم می‌کنند.

جمع‌بندی

کارتن‌پلاست یک محصول پرکاربرد در صنایع مختلف است و انواع مختلفی دارد. این محصول در سایزها و ابعاد مختلفی تولید می‌شود و وزن سبکی دارد. در صورتی که این محصول با کیفیت بالا و مطابق استانداردهای روز جهان تولید شود، دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی خواهد بود. خرید کارتن‌ پلاست هم به‌صورت ورقه‌ای و هم به‌صورت رولی امکان‌پذیر است. از طرفی، افراد می‌توانند این محصول را از کارخانه، بنگاه یا شرکت‌های بازرگانی خریداری کنند.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
جهت ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید