0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

همچنان هیچ بهبودی در اعلام قیمت ها مشاهده نمی شود!

در روز گذشته شاهد افزایش قیمت در بخش محصولات فولادی خصوصا برای قیمت پروفیل قیمت قوطی نبشی ناودانی و برخی دیگر از محصولات بودیم که متاسفانه طبق اخبار واصله تا این لحظه هیچ بهبودی در اعلام قیمت ها انجام نشده است.

هم چنین در این که پس از عادی شدن بارگیری ها شاهد یک جهش مقطعی به علت هجوم آدرس خواهیم بود شکی نیست. اما چهره واقعی بازار فولاد پس از فروکش کردن هیجانات مشخص خواهد شد.

بخش نامه مشروط نمودن صادرات، اوضاع مبهم صادرات فولاد، میزان تاثیر افزایش هزینه حمل، میزان تقاضای واقعی و… همه پارامترهای موثر بر نرخ محصولات فولادی و قیمت پروفیل قوطی هستند و تا بازگشت بازار به حالت عادی و رفع مشکل بارگیری نمی توان در مورد دورنمای بازار مقاطع تصمیم گیری کرد.

همچنین از برخی فعالان حوزه نورد شنیدیم که به دلیل مشکلات ترابری که پیش آمده، شمش به کارخانه نرسیده، یا نمی رسد یا در حال اتمام است؛ با ادامه این روند مجبور خواهیم شد خط تولید را متوقف نماییم؛ یا متوقف کرده ایم …

افزایش قیمت راهگشای مسیر پیش رو؟

بازار در حال حاضر در بلاتکلیفی و سردرگمی می باشد ولی در هر صورت افزایش قیمت به طور حتم راهگشای این وضعیت نیست؛ افزایش قیمت های بی حساب و بدون پشتوانه و صرفا به دلیل وجود بحران ترابری؛ قطعا به جز افزایش نارضایتی گروه های مختلف بازار و به خصوص مصرف کنندگان و بروز برخی اختلافات درون شبکه ای، حاصل دیگری را در پی نخواهد داشت…

بهترین و عاقلانه ترین تصمیم؛ حفظ شکیبایی و پرهیز از نوسان سازی های بی مورد چه در سمت خرید و چه در سمت فروش است…

همچنین برخی فعالان بازار اعلام کرده اند که از روز یک شنبه قیمت قراضه آهن افزایش قابل توجهی داشته به طوری که در بعضی از کارخانجات تا کیلویی 80 تومان بوده نکته مهم این هست که با توجه به رکود بسیار بالا ساختمان سازی در این مقطع زمانی بازار با کمبود جدی قراضه آهن مواجه هست از طرفی بازار فولاد هم دچار رکود می باشد با این شرایط وضعیت بازار به شدت بحرانی می باشد.

قیمت پروفیل اصفهان

رفتار دوگانه کارخانجات در تعیین قیمت مواد اولیه

متاسفانه رفتار دوگانه کارخانجات شبه دولتی در اعلام قیمت قراضه و قیمت خرید واقعی و همچنین استفاده ابزاری و غیر مجاز بعضی از کارخانجات و انبارها از مالیات بر ارزش افزوده؛ بازار قراضه کشور را به سمت بحران جدی پیش می برد؛

همان طوری که اطلاع دارید در کشورهای تولید کننده فولاد که نظام مالیاتی سنجیده و حساب شده ای ندارند مثل روسیه برای نجات بازار قراضه و فولاد از این بحران قانون مالیات بر ارزش افزوده از قراضه برداشته شده؛

برخی فعالان این حوزه پیشنهاد داده اند که برای نجات بازار قراضه و فولاد کشور از این بحران که هر روز جدی تر می شود با ارائه طرح جدی در این زمینه خواهان اصلاح این قانون از سوی دولت باشیم. “

بنا بر گزارش امروز نرخ باکس از حوزه قراضه آهن؛ حداقل در 5 مرکز خرید قراضه آهن؛ این کالا افزایشی بوده است. تغییرات شاخص نرخ قراضه آهن از ابتدای خرداد ماه تا به امروز بنا بر همین گزارش به طور میانگین حدود 20 تومان دیده می شود.

طی این سالهای اخیر که در خصوص نظاره و رصد و تهیه گزارشات بازار قراضه آهن؛ فعالیت داشته ایم؛ بیشتر نوسانات قیمتی رخ داده در این بازار، معمولا مربوط به حوزه انبارهای تهران بوده است؛ که در جای خود قابل تامل و بررسی است. شاید فعالان این حوزه بهتر بتوانند دلیل این اختلاف قیمت های گاها قابل توجه خرید قراضه در این گونه انبارها به نسبت سایر مبادی مستقیم تولید شمش را توضیح دهند.

نوسانات قیمت شمش

اطلاعیه نرخ باکس در خصوص نرخ شمش روز گذشته :

با توجه به مشکلات به وجود آمده در بخش حمل و نقل جاده‌ای و عدم امکان بارگیری در اکثر مبادی کارخانه‌ های تولیدکننده محصولات فولادی، قیمت این محصولات دست خوش تغییرات و افزایش بدون پشتوانه و احساسی شده است.

از این روی به دلیل عدم شفافیت در قیمت‌ هایی که دریافت نموده‌ایم، روز یکشنبه ۶ خرداد ماه ۱۳۹۷ جدول قیمت شمش فولادی در بازار تهران به روز رسانی نمی‌شود. “

باید دید در روزهای آتی و تغییرات قیمت مواد اولیه قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل قوطی و میلگرد و تیرآهن چه تغییراتی خواهد یافت؟

دلیل افزایش قیمت پروفیل و سایر محصولات فولادی در روزهای جاری

برخی از منابع اعلام کرده اند که بخشی از افزایش قیمت پروفیل قوطی و نبشی ناودانی روز گذشته متعلق به نحوه فروش کالاست به عنوان مثال برخی اقلام به دلیل عدم بارگیری و مشخص نبودن شرایط پیش رو به صورت فروش نقدی پیشنهاد می شود لذا در این بین عرضه کنندگانی که به صورت وزن و پول و یا یک هفته ای معامله می کنند از تقاضای بیشتری برخوردار بوده و یکی از دلایل افزایش قیمت همین امر است.

دلیل دیگر بهبود تقاضای منطقه ای است یعنی اگر قبلا مصرف کننده تهرانی کالای مورد نیاز خود را با قیمت پایین تر از سایر مبادی تامین می کرده است امروزه به دلیل همجواری با واحد تولیدی و بارگیری های درون شهری نیاز خود را از درون استان تامین می کند و از آن جا که واحد تولیدی مواد اولیه محدودی دارد قیمت ها را براساس حجم تقاضا افزایش می دهد و دلیل آخر افزایش قیمت در حوزه شمش است.

امید است به زودی با اتمام اعتصابات رانندگان شاهد بهبود قیمت پروفیل قوطی و سایر محصولات پیشنهادی کارخانجات باشیم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0