0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزيابی بيلت CIS

به گزارش استيل ماركت در هفته منتهی به 7 آگوست شاخص بيلت صادراتی بازار آهن آلات CIS بدون تغيير نسبت به يك هفته قبل 500 دلار FOB دريای سياه تعيين شد. پيشنهادهای اخير فروش بيلت توسط توليد كنندگان CIS در گستره ی 500 تا 510 دلار FOB قرار دارد. يك هفته پيش اميدواری هايی در بازار وجود داشت كه عرضه بيلت به دليل تعميرات خطوط توليد در CIS  و تحريم های آمريكا عليه ايران كاهش يابد. اما در هفته جاری نظرات كارشناسان اينچنين نيست. شرايط نه چندان مطلوب در بازار مصرف كننده ها يكی از دلايل اين ديدگاه منفی در هفته جاری است. به طور خاص در تركيه به دليل افت ارزش لير و كاهش شاخص های قراضه وارداتی، تمايل به خريد بيلت كاهش يافت.

پيشنهادهايی از سوی خريداران تركيه در حدود 490 دلار شنيده شد اما رزروی صورت نگرفت. مصری ها نيز به دليل تضعيف بازار ساخت و ساز و كاهش قيمت بيلت و ميلگرد داخلی، از واردات بيلت خودداري كردند. در اروپا به دليل تعطيلات ماه آگوست خريداران از ثبت سفارش خودداری كردند و در اين شرايط تامين كنندگان بيلت CIS به دنبال يافتن خريدار در شرق آسيا هستند.

اين شرايط چندان مطلوب نيست و انتظار می رود بهای بيلت CIS در كوتاه مدت كاهش يابد. به گفته يكی از تجار رزروهای جديد بيلت CIS در محدوده 490 تا 495 دلار FOB دريای سياه خواهد بود و مشتريان می توانند سود مناسبی از خريد در اين قيمت كسب كنند.

شاخص سنگ آهن اندكی كاهش يافت

به گزارش متال اكسپرت چهار شنبه 8 آگوست شاخص سنگ آهن وارداتی به چين با 0.5 دلار كاهش نسبت به روز قبل به 69.5 دلار CFR رسيد. به دليل كاهش توليد آهن آلات در چين، تقاضا در بازار سنگ آهن متغير است اما تقاضا برای سنگ آهن برزيل با كيفيت مطلوب زياد است.

در روز جاری بيلت تانگشان و ميلگرد تغيير چندانی نداشتند. انتظار می رود به دليل مطلوب بودن شرايط بنيادی محصولات نهايی آهن آلات ، در آينده نزديك شرايط برای بازار سنگ آهن مثبت باشد.

بهای قراضه در ترکیه باز هم کاهش یافت

فروشندگان قراضه به بازار ترکیه در پی کاهش شدید معاملات مجبور به دادن تخفیفات بیشتری به خریداران شدند. در معامله ای که امروز انجام شد، قراضه ۸۰ درصد حوزه بالتیک به قیمت ۳۲۲ دلار به ازای هر تن و قراضه شرد به قیمت ۳۲۷ دلار به ازای هر تن سی اف آر خریداری شد. با این تفاسیر، بهای قراضه بالتیک نسبت به هفته گذشته در حدود ۹ دلار کاهش را تجربه نموده است.

برآورد بهای قراضه ۸۰ درصد آمریکا با توجه به معامله امروز به ۳۲۲ تا ۳۲۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر رسید. انتظارات بازار در ترکیه همچنان منفی است و خریداران به دلیل افت بی سابقه ارزش لیر حاضر به پرداخت سطوح بالاتر نیستند. لازم به ذکر است نرخ برابری لیر در برابر دلار امروز به ۵/۲۷ رسید.

قیمت آهن آلات

جنگ سنگین تعرفه ای افت بهای نفت را رقم زد

بهای نفت در روز چهارشنبه با انتشار آمار نا امید کننده واردات چین در ماه جولای کاهش یافت. چین پاسخ حرکت امروز کاخ سفید را داد و اعلام کرد تعرفه های مشابهی بر ۱۶ میلیارد دلار کالای امریکایی وضع خواهد نمود.

علیرغم جنگ تعرفه ای میان چین و آمریکا، بازار سهام وال استریت طی چند هفته اخیر واکنش منفی نشان نداد و روند رو به رشد خود را ادامه داد. اگرچه شاخص های اصلی وال استریت امروز کمی افت داشتند. فاکتورهای کلیدی اقتصاد آمریکا مانند کاهش بیکاری و افزایش دستمزدها در شرایط مساعدی قرار داشته و ریسک های جنگ تجاری را کاهش داده اند.

در بازار نفت، بهای نفت سبک آمریکا در حدود ۴ درصد افت کرد و به ۶۶/۴۶ دلار/بشکه رسید. پایین ماندن واردات نفت خام چین در جولای اصلی ترین عامل بدبینی به روند آتی بوده است. نفت برنت نیز با ۳/۶۶ درصد کاهش ۷۱/۹۲ دلار/بشکه معامله شد.

سختگیری های زیست محیطی، تولید محدود، افت جریان برق، آیا قیمت میلگرد در چین به ۴۵۰۰ یوان می رسد؟

قیمت آهن آلات در بازار داخلی چین طی معاملات ۸ آگوست روند افزایشی خود را ادامه داد. اگرچه حجم معاملات باز هم نسبت به روز گذشته کاهش داشت اما انتظارات برای تقاضا همچنان قابل قبول است. امروز ۱۰ فولادساز نیز بهای محصولات خود را بین ۱۰ تا ۷۰ یوان افزایش دادند.

به گزارش اکوواچ میانگین بهای میلگرد در ۲۵ شهر مهم چین امروز با ۸ یوان رشد نسب به دیروز به ۴۳۹۸ یوان به ازای هر تن رسید. کمبود عرضه و در عین حال تقاضا در کوتاه مدت باعث تثبیت قیمتها خواهد شد. بهای بیلت تانگشان در همان سطح ۳۹۰۰ یوان به ازای هر تن دیروز ثابت ماند. از سوی دیگر سختگیری های زیست محیطی به اوج رسیده اند و عرضه به بازار را مشکل تر نموده اند. قیمتهای بالای فعلی ممکن است سیگنال یک اصلاح در بازار داخلی آهن آلات چین باشند.

بهای ورق گرم اما در قیاس با روز قبل در سطح ۴۳۲۵ یوان/تن ثابت ماند. در بورس فیوچرز شانگهای، قیمت ورق گرم کمی افت داشت. همراه شدن کاهش تقاضا با موجودی های پایین باعث شده تا قیمت در بازار با ثبات دنبال شود.

بهای سنگ آهن در هم در بازار فیزیکی بنادر مطابق با بازار فیوچرز دالیان افت ناچیزی داشت. سنگ آهن عیار ۶۲ چین با ۰/۵ دلار کاهش به ۶۹/۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر رسید. فولادسازان منطبق بر نیاز خود خرید می کنند و سعی می کنند موجودی های خود را در سطوح فعلی نگه دارند.

تداوم آب و هوای گرم در شرق و بارش های سنگین در شمال تاثیر منفی خود را بر ساخت و سازها اعمال نموده اند. اگرچه، تمهیدات زیست محیطی، قطع مکرر برق در استان هبی و شاندونگ باعث شده تا عرضه کمتر از قبل شود. انتظار می رود قیمت آهن آلات در بازار داخلی چین طی هفته جاری در محدوده فعلی نوسان کند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری