0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

روند نزولی قیمت آهن آلات چین هم چنان ادامه دارد

با ادامه بدبینی ها به دوره پیش روی بازار آهن آلات چین، تقاضا برای بیلت در صنایع پایین دستی کاهش یافت و قیمت داخلی بیلت چین با ۳۰ یوان کاهش به ۳۵۹۰ یوان به ازای هر تن رسید.

شرایط در بازار فیوچرز نیز چندان مطلوب نبود و قیمت میلگرد و ورق گرم هردو با بیش از ۱/۵ درصد روبرو شد. هم چنین، ۱۱ فولادساز چینی امروز لیست جدید قیمت های خود را بین ۱۰ تا ۱۰۰ یوان اصلاح نمودند.

قیمت روز میلگرد در ۲۵ شهر مهم چین امروز با ۴۴ یوان کاهش نسبت به روز قبل به ۴۰۷۰ یوان به ازای هر تن رسید. علی رغم کاهش موجودی انبارهای فولاد، بدبینی فعالان بازار به ماه آتی باعث خواهد شد که بازار محصولات ساختمانی در کوتاه مدت روندی کاهشی را در پیش گیرد.

هم چنین قیمت ورق گرم نیز در ۲۴ شهر چین ۱۵ یوان کاهش داشت و به ۴۲۱۸ یوان به ازای هر تن رسید. تقاضا در بخش محصولات تخت نیز چشمگیر نیست، اگرچه موجودی کمتر انبارهای ورق گرم ممکن است فاکتور حمایتی از بهای این محصول باشد.

بهای سنگ آهن روز چهارشنبه را نیز با کاهش ۵ یوانی به پایان برد که بیشتر نتیجه افت قیمت آهن آلات می باشد. اختلاف نظر خریداران و فروشندگان زیاد بوده و همین امر باعث کاهش فعالیت ها در بازار نقدی بنادر شده است.

با توجه به شرایط آب و هوایی در ماه آینده و عدم اعتماد فعالان بازار به شرایط پیش رو، انتظار می رود که روند کاهشی در کوتاه مدت بر بازار آهن آلات چین حاکم باشد.

افت بهای نفت در پی افرایش ذخائر نفت خام آمریکا

به گزارش پلنر چهارشنبه اداره اطلاعات انرژی آمریکا گزارش هفتگی خود از میزان ذخائر نفت خام آمریکا را اعلام نمود که اطلاعات غافل گیر کننده ای هم بود.

این گزارش هفتگی نشان داد میزان ذخائر نفت خام این کشور به میزان ۵/۷۷۸ میلیون بشکه افزایش یافته در حالی که تحلیل گران انتظار کسری ذخائر را داشتند.

در پی انتشار این اطلاعات، بهای نفت خام تحویل جولای در بازار بورس نیویورک با ۶۷ سنت  کاهش به بشکه ای ۷۱ دلار و ۵۳ سنت رسید. بهای نفت برنت برای تحویل جولای در بازار بورس لندن هم با ۱ دلار و ۱۳ سنت کاهش به ۷۸ دلار و ۴۴ سنت در هر بشکه رسید.

در اوایل روز چهارشنبه در پی انتشار گزارشی مبنی بر احتمال افزایش تولید در ژوئن توسط اپک بهای نفت تحت فشار قرار گرفت. پیش از این اما نگرانی ها در خصوص تولید نفت توسط ایران و ونزوئلا بعد از افزایش تحریم های آمریکا برای این دو کشور بهای نفت افزایش داشت.

البته کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس که عضو اپک هستند مذاکراتی داشته اند که طی آن توانائی افزایش تولید هر کدام از اعضا  در صورت کاهش صادرات دیگر اعضا را بررسی کرده اند.

آهن آلات

ارزیابی اسلب وارداتی به شرق آسیا

بازار اسلب در هفته منتهی به 21 می در آرامش نسبی قرار داشت در حالی که پیشنهادهای فروش چندانی در بازار ارایه نشد و خریداران بیشتر سیاست انتظار و پایش بازار را در پیش گرفتند. به این ترتیب کارشناسان اتفاق نظر داشتند که قیمت ها در سطوح هفته قبل باقی مانده است.

ارزیابی متال بولتن از اسلب وارداتی به بازار آهن آلات شرق آسیا بدون تغیر نسبت به هفته قبل 550 تا 560 دلار CFR تعیین شد.

خریداران اندونزی به دلیل تضعیف نرخ پولی این کشور تمایل چندانی به واردات ندارند و هر پیشنهادی بالاتر از 530 دلار CFR را رد می کنند. یکی از نورد کارهای تایلند می گوید پیشنهاد در هفته قبل فروش جدیدی دریافت نکرده است.

خریداران آسیایی به دلیل اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران از بازار اسلب ایران فاصله گرفته اند. اما شنیده شد یک خریدار مطرح تایلندی 40000 تن اسلب ایران را به قیمت 545 تا 550 دلار CFR رزرو کرده است.

افت بهای سنگ آهن با بدبینی خریداران به دوره پیش رو

سقوط بهای سنگ آهن در بورس فیوچرز دالیان و بدبینی ها نسبت به ادامه تقاضا برای فولاد و قیمت آهن آلات در بازار داخلی چین بهای سنگ آهن در بازار فیزیکی را کاهش داد.

از سوی دیگر، واحدهای جدید در دست ساخت قوس الکتریکی، انتظارات برای مصرف سنگ آهن را بیش از پیش تضعیف نموده است.

به گزارش پلنر سنگ آهن ۶۲ درصد استرالیا امروز در ادامه افت ۱۳ یوانی قیمت در بورس فیوچرز دالیان با ۱/۸ دلار افت به زیر ۶۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر سقوط کرد.

این افت بیشتر نتیجه بدبینی خریداران به کاهش تقاضا برای محصولات ساختمانی با شروع فصل باران های موسمی  در ژوئن می باشد.

قیمت آهن آلات تغییرات متفاوتی داشت برای مثال قیمت میلگرد امروز در بازار فیوچرز شانگهای ۴۲ یوان کاهش یافت. تولیدکنندگان مقاطع طویل نیز امروز قیمت های خود را پس از چند دور افزایش اصلاح نمودند که از جمله آن می توان به افزایش قیمت ناودانی و نبشی و قیمت پروفیل قوطی اشاره کرد.

فعالیت ها در بازار فیزیکی بنادر نیز به کم ترین سطح خود رسید. با توجه به نظارت های بیشتر زیست محیطی دولت در دوره پیش رو، انتظار می رود تقاضا برای محصولات پرعیار افزایش یابد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0