0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش میزان خرید و فروش ورق سیاه ۲۴ جولای عامل کاهش قیمت آن در بازار داخلی چین شد

به گزارش متال بولتن ۲۴ ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهای) با کاهش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۴۰ تا ۴۲۶۰ يوان و در شمال چين (تيانجین) با کاهش ۳۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۷۰ تا ۴۱۸۰ يوان رسيد. عرضه و تقاضا در تعادل قرار دارد و قیمت ها تغییر چندانی نخواهد داشت. در روز جاری نیز افت قیمت ها به دلیل کاهش فعالیت خرید و فروش بعد از افزايش قیمت ها در روز دوشنبه بود. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با کاهش ۲۹ یوان نسبت به روز قبل به ۴۰۵۱ یوان رسید. امروز هر دلار برابر با ۶٫۷۹ یوان بود.

بازار صادراتی ورق سیاه چین طی هفته گذشته

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش  ۲٫۸۱ دلار نسبت به روز قبل به ۵۷۵٫۶۱  دلار FOB رسید. بیشتر فولاد سازها قیمت ورق سیاه را ۵۸۵ دلار پیشنهاد دادند که نسبت به روز گذشته که در محدوده ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار بود با کاهش همراه بود.

با این وجود تجار گزارش دادند که فولادسازها حاضر به پذیرش ۵۷۵ تا ۵۸۰ دلار نیز بودند. این محدوده قیمتی است که بیشتر کارشناسان معتقدند در معاملات به ثبت خواهد رسید.

افزایش قیمت ورق سیاه در بورس و کاهش ذخایر انبارها در بازار داخلی چین ۲۵ جولای

به گزارش متال بولتن ۲۵ ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهای) با افزایش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۵۰ تا ۴۲۷۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) بدون تغییر نسبت به روز گذشته به ۴۱۷۰ تا ۴۱۸۰ يوان رسيد. در هفته جاری موجودی ورق سیاه در انبارها با ۶۷۰۰ تا کاهش مواجه شد و تا حدی به دلیل افت تولید در شمال چین بود. با این حال در شرایط تعادل در عرضه و تقاضا بازار داخلی چین تغییر قیمت زیادی را در روز جاری تجربه نکرد.

معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با افزایش ۵۰ یوان نسبت به روز قبل به ۴۱۰۱ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۷۶ یوان بود.

بازار صادراتی ورق سیاه در مسیر بازار داخلی

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزایش ۰٫۳۷ دلار نسبت به روز قبل به ۵۷۵٫۹۸  دلار FOB رسید. بیشتر کارشناسان معتقدند قیمت های واقعی فروش با ۵ دلار کاهش نسبت به چند هفته اخیر تا ۵۷۵ دلار FOB کاهش یافته است. ویتنامی ها نیز قیمت های پیشنهادی خود را با ۳ دلار کاهش نسبت به قبل به ۵۷۰ دلار FOB رسانده اند.

به دلیل تضعیف تقاضا قیمت میلگرد در بازار داخلی چین ۲۵ جولای بدون تغییر باقی ماند

به گزارش متال بولتن در بازار نقدی ۲۵ جولای قیمت میلگرد در شرق چین (شانگهای) بدون تغییر نسبت به روز قبل در محدوده ۴۰۸۰ تا ۴۱۲۰ یوان قرار گرفت و در شمال چین (تیانجین) بدون تغییر نسبت به روز قبل ۴۰۲۰ تا ۴۰۵۰ یوان معامله شد. بیشتر فولادسازها قیمت های خود را در روز جاری ثابت نگه داشتند به غیر از آن دسته که قصد فروش بیشتر در بازار داشتند و تلاش کردند تناژ بیشتری ثبت سفارش داشته باشند.

بیلت تانگشان تا ساعت ۱۵٫۰۰ امروز با ۱۰ یوان افزایش نسبت به روز گذشته ۳۷۵۰ يوان معامله شد. و در بورس شانگهای میلگرد با افزایش ۳۴ یوان نسبت به روز گذشته به ۴۰۱۷ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۷۶ یوان می باشد.

قیمت ورق فولادی

قیمت های پیشنهادی فولادسازان در بازار صادراتی میلگرد

در ارزیابی متال بولتن قیمت میلگرد با افزایش ۰٫۴۲ دلار نسبت به روز قبل به ۵۵۰ دلار FOB رسید. فولادسازها قیمت های پیشنهادی خود را ۵۶۰ تا ۵۶۵ دلار FOB اعلام کردند و خریداران ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار ارایه می دادند. تولید کننده ها تمایل بیشتری به فروش در بازار داخلی با حاشیه سود مطلوب و زمان پرداخت وجه کوتاه تر دارند.

به دليل پايين بودن ميزان خريد و فروش قیمت ورق سیاه ۲۶ جولای بازار داخلی چین بدون تغيير بود

به گزارش متال بولتن ۲۶ ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهای) با كاهش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۵۰ تا ۴۲۶۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) بدون تغییر نسبت به روز گذشته به ۴۱۷۰ تا ۴۱۸۰ يوان رسيد. صبح امروز برخی فولاد سازها در شانگهای پيشنهاد ۴۲۷۰ يوانی مطرح كردند اما نورد استقبال خريدارن قرار نگرفت.

معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با کاهش ۷ یوان نسبت به روز قبل به ۴۰۹۴ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۷۸ یوان بود.

نوسانات بازار صادراتی ۲۶ جولای

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزایش ۰٫۲۷ دلار نسبت به روز قبل به ۵۷۶٫۲۵ دلار FOB رسید. بیشتر کارشناسان همچنان معتقدند قیمت های واقعی فروش ۵۷۵ دلار FOB خواهد بود. اما بخش كوچكی از تجار بازار به دليل پافشاری فولادسازها بر قيمت ۵۸۰ دلار می گويند ممكن است كمی افزايش قيمت داشته باشيم.

پس از اينكه تجار اخباری مبني بر  فروش ورق سیاه آجدار به قيمت ۵۹۵ دلار FOB به بنگلادش دريافت كردند، قيمت های پيشنهادی خريد ورق سیاه را تا ۵۸۰ دلار افزايش دادند.

با اينكه قيمت كلاف آجدار تاثير مستقيمی بر كلاف گرم ندارد، كارشناسان بر اين باورند كه خريداران بنگلادش حاضر به پرداخت ۵۸۰ دلار FOB برای كلاف گرم هستند. به نقل از يكی از تجار هزينه اضافی كلاف آجدار با گريد SS400 در حدود ۱۵ تا ۲۰ دلار بر تن است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری