0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش تقاضا و تضعیف تدریجی در بازار آهن آلات چین

امروز معاملات در بازار فیزیکی آهن آلات چین کمی تضعیف شد و بهای بیلت با ۲۰ یوان کاهش به ۳۶۲۰ یوان به ازای هر تن رسید. منابع از کاهش تقاضا در فصل گرم و بارانی سال خبر داده اند.

از طرف دیگر، تولید فولاد در چین در هر مقطع رکورد جدیدی را ثبت می کند، آن چنان که طبق اعلام انجمن آهن و فولاد چین، تولید روزانه کارخانه های عضو این انجمن در نیمه اول می با ۱/۷۴ درصد رشد به ۱ میلیون و ۹۴۳ هزار و سیصد تن رسیده است.

میانگین قیمت روز میلگرد در ۲۵ شهر مهم چین امروز با ۱۹ یوان کاهش نسبت به روز قبل به ۴۱۱۴ یوان به ازای هر تن رسید. بسیاری از مناطق شرقی و جنوبی چین در دوره پیش رو تحت تاثیر بارندگی های گسترده قرار خواهند گرفت و این موضوع باعث عدم اعتماد فعالان به رشد آتی قیمت آهن آلات شده است. انتظار بر این است که بهای محصولات ساختمانی در هفته های آینده با افت همراه باشند.

رشد میزان عرضه بازار ورق چین

بهای ورق گرم نیز در ۲۴ شهر مهم چین با ۷ یوان کاهش نسبت به روز قبل معاملات به ۴۲۳۳ یوان به ازای هر تن رسید. در حال حاضر قیمت ورق سیاه در سطح بالایی است و میزان عرضه نیز به رشد خود ادامه خواهد داد.

ورق گرم تنها محصولی است که موجودی انبارهای آن از سال گذشته کمتر است و از این لحاظ حمایت قیمت دارد. انتظار می رود نوسانات قیمت ورق گرم در سطح پایین تری دنبال شود.

قیمت سنگ آهن نیز در معاملات امروز بنادر ۴۵۷ یوان پیشنهاد شد که نسبت به روز گذشته ۸ یوان کاهش داشته است. با توجه به انتظارات ضعیف برای بازار آهن آلات ، انتظارات برای آینده بهای سنگ آهن چندان روشن نیست.

در حال حاضر، مارجین فولادسازان نزدیک به ۱۰۰۰ یوان می باشد و آنها را به تولید بیشتر تشویق نموده است. انتظار می رود که تولید آهن آلات در ماه می از سطوح فعلی فراتر رود.

با این حال، با دور جدید بازرسی های فنی از امروز تا ۱۵ ژوئن، ممکن است روند افزایش کمی کند شود. این بازرسی ها برای جلوگیری از بازگشت تولید فولاد بی کیفیت به چرخه تولید انجام می شوند.

حال بایستی دید در جدال افزایش نظارت های زیست محیطی و کاهش تقاضا در فصل بارانی کدام یک پیروز خواهند شد و روند قیمت به چه سوئی خواهد رفت.

قیمت آهن آلات

تاجری که قواعد بازی را بلد است

به گزارش پلنر دونالد ترامپ پس از اعلام توقف جنگ تجاری با چین توسط وزیر خزانه داری امریکا، اعلام کرد که از نتیجه توافقات حاصله راضی نیست و تحریم های پیشین بر شرکت ZTE را به بهانه ارتباط با ایران لغو نخواهد  کرد.

در حالی که این خبر تاثیر منفی بر بازار سرمایه وال استریت اعمال نموده و انتظار می رود که بازارهای آسیا و اروپا نیز در ادامه کاهش امروز وال استریت معاملات فردا را با افت آغاز نمایند، اما به نظر می رسد که این عمل تنها استفاده ابزاری امریکا از اهرم جنگ تجاری برای فشار به چین جهت متقاعد نمودن کیم جونگ اون برای نشستن پای میز مذاکره باشد.

رهبر کره شمالی پس از لغو دیدار با رئیس جمهور کره جنوبی، دیدار پایه ریزی شده ۲۲ ژوئن در سنگاپور با دونالد ترامپ را نیز در هاله ای از ابهام فرو برد. حال، به نظر ترامپ قصد دارد بزرگ ترین متحد کره شمالی را مجبور به انجام مذاکرات پشت پرده با پیونگ یانگ نماید.

ترامپ پیشتر نیز نشان داده که از اهرم های خود بیش ترین استفاده را برای دستیابی به منافع آمریکا انجام می دهد و احتمال وارد شدن به یک جنگ تجاری با دومین اقتصاد بزرگ دنیا برای آمریکا غیر محتمل می نماید.

بایستی دید که واکنش پکن به صحبت های روز گذشته ترامپ چه خواهد  بود و بازار چه روندی را در روزهای آتی در پیش خواهد گرفت.

افت بازارهای سهام آسیا با افزایش مجدد تنش های تجاری میان چین و آمریکا

با نگرانی مجدد سرمایه گذاران از بالا گرفتن تنش های تجاری میان آمریکا و چین و در ادامه افت دیشب بازار وال استریت، اکثر بازارها در آسیا روز خود را با افت شروع کردند. شاخص MSCI آسیا و اقیانوسیه ۰/۲ درصد افت داشت در حالیکه Nikkei ژاپن کاهش چشمگیر ۱/۴ درصدی و شاخص بورس شانگهای ۰/۶ درصد ریزش را تجربه نمودند.

اعلام نارضایتی ترامپ از مذاکرات در حالی انجام شد که چین رسما تعرفه واردات خودروهای سواری از آمریکا را از ۲۵ درصد به ۱۵ درصد کاهش داد.

ترامپ همچنین خواستار تغییرات در بدنه مدیریتی شرکت ZTE برای رفع تحریم های فعلی شده است. از سوی دیگر، عدم قطعیت دیدار ترامپ با کیم جونگ اون عامل فشار دیگری بر بازار های سرمایه در دنیا می باشد.

با تحولات روز گذشته و افت نرخ بازده اوراق خزانه آمریکا، دلار در برابر ارزهای دیگر کمی تضعیف شد. نرخ لیر در برابر دلار البته دیروز و در نتیجه تنزل رتبه اقتصادی ترکیه توسط موسسه Fitch به دلیل احتمال دخالت بیشتر دولت در فرآیندهای مالی طی دوره پیش رو با کاهش نزدیک به ۲ درصد همراه شد و به رکورد تاریخی ۴/۸۴۵۰ رسید. نرخ لیر امسال نزدیک به ۱۵ درصد افت داشته است.

بهای نفت نیز طی معاملات امروز سطح خود را همچنان حفظ نمود. نفت سبک آمریکا در محدوده ۷۲ دلار و نفت برند کمی بیش از ۷۹ دلار معامله می شوند که بالاترین سطح طی ۳/۵ سال گذشته می باشد. با این حال، احتمال می رود که قیمت در سطوح فعلی باقی مانده و یا کمی اصلاح را تجربه نماید.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0