0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق سیاه چین به دنبال کاهش سطح موجودی انبارها

کاهش سطح موجودی انبارها و کاهش عرضه محصول به بازار باعث شد قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین افزایش یابد. به گزارش متال بولتن ۱۳ ماه ژوئن قیمت ورق در بازار نقد شرق چين (شانگهاي) با افزایش ۳۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۳۱۰ تا ۴۳۳۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزایش ۲۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۲۴۰ تا ۴۲۶۰ يوان رسيد.

معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با کاهش ۱۳ یوان نسبت به روز قبل به ۳۹۶۳ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۴۰ یوان بود.

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش  ۰٫۵۸ دلارنسبت به روز قبل به ۵۹۴٫۶۷ دلار FOB رسید. بیشتر فولاد سازها ورق سیاه را در محدوده ۵۹۵ تا  ۶۰۵ دلار بر تن FOB پیشنهاد می دهند که ۵ دلار پایین تر از هفته قبل است. خریداران ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار FOB پیشنهاد می دهند و انتظار می رود معاملات در محدوده ۵۹۰ تا ۵۹۵ دلار FOB منعقد شود.

تجار فولاد حاضر به پذیرش قیمت ۵۹۰ دلار FOB نیز بوده اند و برخی از فولاد سازها حاضر به پذیرش ۵۹۵ دلار شده اند.

توقف روند افزایشی قیمت ورق سیاه برخلاف افزایش قیمت در بورس

به رغم افزايش قيمت در بورس، روند افزايشی قيمت ورق سیاه در بازار داخلی چين متوقف شده و تقاضای خريد كاهش يافته است.

به گزارش متال بولتن ۱۴ ماه ژوئن ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهاي) با كاهش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۳۰۰ تا ۴۳۳۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) بدون تغيير نسبت به روز گذشته به ۴۲۴۰ تا ۴۲۶۰ يوان رسيد.

 تقاضای خطوط پايين دستی چندان مطلوب نيست و از اين رو روند افزايشی قيمت ورق سیاه طی روزهای گذشته متوقف شد. به طور خاص حاشيه سود حاصل از فروش كلاف سرد چندان زياد نيست نورد كارها فقط به اندازه نياز ورق سیاه خريداری می كنند.

معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با افزايش ۱۶ یوان نسبت به روز قبل به ۳۹۷۹ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۴۰ یوان بود. شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش  ۱٫۱۶ دلار نسبت به روز قبل به ۵۹۳٫۵۱ دلار FOB رسید.

بیشتر فولاد سازها ورق سیاه را در محدوده ۵۹۵ تا  ۶۰۵ دلار بر تن FOB پیشنهاد می دهند که ۵ دلار پایین تر از هفته قبل است. خریداران ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار FOB پیشنهاد می دهند و انتظار می رود معاملات در محدوده ۵۹۰ تا ۵۹۵ دلار FOB منعقد شود.

در آخرين معاملات بازار، محموله ای ۱۰,۰۰۰ تنی از ورق سیاه در روز گذشته به قيمت ۵۹۳ دلار FOB توسط يكی از تجار چين به فروش رسيد.

قیمت ورق سیاه

تداوم ثبات قیمت به دنبال آغاز تعطیلات سه روزه چین

قبل از آغاز تعطيلات سه روزه چين خريداران بيشتر در حاشيه به پايش بازار روی آوردند كه عامل ثبات قيمت در روز جاری  بود.
به گزارش متال بولتن ۱۵ ماه ژوئن قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهای) با بسته شدن محدوده قيمت در حد ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۳۱۰ تا ۴۳۲۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با كاهش ۱۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۲۴۰ تا ۴۲۵۰ يوان رسيد.

به دليل تعادل نسبی بين عرضه و تقاضا، تحليل  گران تغيير چندانی براي پس از تعطيلات پيش بينی نمی كنند. در طول هفته ورق سیاه شرق  چين ۱۰ و در شمال چين ۱۰ تا ۲۰ يوان نسبت به يك هفته قبل افزايش داشتند.

معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با كاهش ۱۱ یوان نسبت به روز قبل به ۳۹۶۸ یوان رسید. امروز هر دلار برابر با ۶٫۴۰ یوان بود. شاخص ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش  ۰٫۰۵ دلار نسبت به روز قبل به ۵۹۳٫۴۶ دلار FOB رسید.

بیشتر فولاد سازها کلاف گرم را در محدوده ۵۹۵ تا  ۶۱۰ دلار بر تن FOB پیشنهاد می دهند كه ۵ دلار بالاتر از روز قبل است. در آخرين معاملات بازار، محموله اي ۱۰,۰۰۰ تني از كلاف گرم در قيمت ۵۹۵ دلار FOB توسط يكي از تجار چين به فروش رسيد.

کاهش موجودی انبارها و روند افزایشی قیمت میلگرد چین

كاهش موجودی انبارها در چين باعث شد ميلگرد در بازار داخلی چين در روند افزايشی روز گذشته  را ادامه دهد. به گزارش متال بولتن در بازار نقدی ۱۴ ماه ژوئن قیمت میلگرد در شرق چین (شانگهای) با افزایش ۳۰ تا ۴۰ يوان نسبت به روز قبل در محدوده ۴۱۴۰ تا ۴۱۸۰ یوان قرار گرفت و در شمال چین (تیانجین) با افزايش ۲۰ تا ۳۰  يوان نسبت به روز قبل ۳۹۵۰ تا ۳۹۸۰ یوان معامله شد.

در هفته گذشته بازرسی های زيست محيطی و تعميرات برنامه ريزی شده برخی فولادسازها باعث شد ذخاير ميلگرد در انبارها كاهش يابد. همچنين نگرانی خريداران از افزايش بيشتر قيمت ها باعث شد خريد آن ها افزايش يابد.

بیلت تانگشان تا ساعت ۱۵٫۰۰ امروز با افزايش ۲۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۷۲۰ يوان معامله شد و در بورس شانگهای میلگرد تحویل ماه اکتبر با افزايش ۳۸ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۸۹۷ یوان رسید.امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۴۰ یوان می باشد.

در ارزیابی متال بولتن قیمت میلگرد با افزايش ۰٫۶۲ دلار نسبت به روز قبل به ۵۵۲٫۵۰ دلار FOB رسید. پیشنهادهای فروش فولادسازها ۵۶۰ تا ۵۶۵ دلار FOB بود و خريداران در محدوده ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار FOB پيشنهاد می دهند.

برخی از مشتريان با مشاهده روند افزايشی قيمت های داخلی چين قصد افزايش خريد داشتند اما اختلاف زياد قيمت های پيشنهادی آن ها با فولادسازها مانع ثبت سفارش گرديد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری