0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افت بازار آتي چين در روز جاري باعث شد قیمت ورق سیاه در بازار نقدي با اندكي كاهش مواجه شود.

به گزارش متال بولتن ۴ ژوئن قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با كاهش ۱۰ تا ۲۰ يوان نسبت به روز قبل ۴۲۶۰ تا ۴۲۹۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با كاهش ۱۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۷۰ تا ۴۱۹۰ يوان رسيد.تجار براي افزايش حجم فروش قيمت ورق سیاه خود را كاهش دادند اما خريداران به اميد كاهش بيشتر قيمت ها از خريد امتناع كردند.

 معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با كاهش ۳۴ يوان نسبت به روز قبل به ۳۸۶۷ یوان رسید. امروز هر دلار برابر با ۶٫۴۰ یوان بود. شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش ۲٫۷۷ دلار نسبت به روز قبل به ۵۹۱٫۴۶ دلار FOB رسید.

پيشنهاد هاي فروش در محدوده ۶۰۰ تا ۶۰۵ دلار بر تن FOB بود و خريداران  ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار پيشنهاد مي دادند.كارشناسان معتقدند معاملات با قیمت ورق سیاه در ۵۹۰ دلار FOB انجام شود كه ۵ دلار بالاتر از پيش بيني هفته قبل است.

صادرات ورق

بازرسی ها در گمرک عامل افت احتمالی صادرات قراضه از چین

بر اساس گزارشات، حجم بزرگی از قراضه به دلیل اظهار کمتر از میزان واقعی فروشندگان در گمرک چین توقیف شده است. این مسئله می تواند حساسیت ها در خصوص صادرات قراضه را افزایش داده و باعث کاهش فروش خارجی این نهاده تولید از سوی عرضه کنندگان چینی شود.

در جریان بازرسی های انجام شده از ۱۷ بندر اصلی چین، ۲۴۵ نفر به اتهام اظهار کمتر از میزان واقعی محموله های قراضه بازداشت شده اند. قیمت های فروش این محموله ها برای افزایش رقابت پذیری در سطح بین المللی و دور زدن تعرفه ۴۰ درصدی صادرات قراضه کمتر از سطوح واقعی بازار اعلام شده اند که مغایر با مقررات این کشور می باشد. برآوردهای اولیه از ارزش این محموله ها ۷۴۸ میلیون دلار می باشد.

پس از سختگیری های اخیر چین در خصوص صادرات قراضه، میزان صادرات این ماده اولیه از ۲/۲ میلیون تن در ۲۰۱۷ به ۱۶۴ هزار و پانصد تن در سه ماهه ابتدایی ۲۰۱۸ رسیده است. با این حال، تداوم صادرات همین حجم کم نیز با تشدید سختگیری ها در هاله ای از ابهام فرو رفته است. این موضوع می تواند در دوره پیش رو عامل حمایت از بهای قراضه در مقیاس جهانی خصوصا در بازار جنوب شرق آسیا شود.

كاهش ۲۵ درصدي و افزايش ۱۹ درصدي واردات هند

به گزارش متال اكسپرت به دليل تقاضاي مطلوب در بازار داخلي هند صادرات فولاد اين كشور در ماه آوريل افت شديدي داشته است. به علاوه به دليل رشد آرام توليد داخلي حجم واردات فولاد نيز افزايش يافت.در ماه اوريل صادرات فولاد هند به ۲۵٫۲ درصد كاهش نسبت به سال قبل به ۵۵۸,۰۰۰ تن رسيد. این كاهش صادرات به دليل رشد سريع تقاضاي داخلي هند در دوره تحت بررسي بود.

در ماه آوريل مصرف محصولات نهايي فولادي در هند ۸٫۲ درصد افزايش ساليانه داشت و به ۷ ميليون تن رسيد. براي تامين اين مقدار مصرف توليد داخلي و واردات فولاد افزايش يافتند.از سوي ديگر واردات فولاد در ماه اوريل با ۱۸٫۸ درصد رشد به ۵۰۴,۰۰۰ تن رسيد. واردات فولاد به هند در نيمه دوم سال مالي قبل منتهي به مارس ۲۰۱۸ به دليل بالا بودن قيمت هاي جهاني كاهش يافته بود.

وال استریت  همچنان تحت تاثیر گزارش اشتغال روز جمعه

دوشنبه ۴ ژوئن بازارهای سهام آمریکا همچنان روز خوبی را سپری نمود زیرا سرمایه گذاران هنوز از گزارش های مثبت مربوط به اشتغال که در روز جمعه منتشر شد دلگرم هستند . شاخص های  S & P ، داوجونز و Nasdaq هرکدام به ترتیب ۹ و ۱۳۲ و ۲۸ پله افزایش داشتند .

 بعد از انتشار گزارش های روز جمعه که نشان داد شغل های ایجاد شده  بیش از رقم پیش بینی شده توسط تحلیلگران بود وال استریت  روز جمعه را صعودی به پایان برد .تجار ظاهرا نسبت به تنش های تجاری بین هفت  کشور صنعتی که باعث شد جلسه روز شنبه وزرای  آنها در کانادا بدون انتشار بیانیه مشترک پایان یابد بی اعتنا بوده اند .

تنش تجاری بین چین و آمریکا هم تقریبا منتفی است زیرا مقامات چینی به آمریکا در خصوص هر گونه بد عهدی نسبت به توافقنامه بین دو کشور و اعمال تعرفه ها هشدار داده اند .سهام فیس بوک هم بعد از انتشار گزارش نیویورک تایمز کاهش یافت . این گزارش نشان داد که فیس بوک در ده سال گذشته اطلاعات افراد را با ۶۰ کمپانی دیگر مثل آمازون و اپل و سامسونگ به اشتراک گذاشته است .

شاخص های سهام در اروپا هم صعودی گزارش شده بطوریکه شاخص سهام آلمان ، فرانسه ، انگلستان و اسپانیا همگی به ترتیب ۲۰ ، ۱۹ ، ۶۴ و ۱۷۴ پله افزایش داشت .بهای طلا اما کاهشی بود و به ۲۹۸/ ۱ دلار در هر اونس رسید و بهای نفت خام هم به بشکه ای ۶۵ دلار و ۴۱ سنت کاهش یافت . ایندکس دلار آمریکا هم در مقابل شش ارز دیگر ۴۲ صدم درصد کاهش داشته است .

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری