0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ارزيابی شاخص های قراضه بازار آهن آلات تركيه

به دليل تقاضای ضعيف محصولات نهايی فولادی، تولیدکنندگان آهن آلات تركيه در تلاش بودند قراضه وارداتی را با قيمت پايين تری خريداری نمايند.

به دنبال تلاش ترك ها يكی از فولادسازهای منطقه اسكندرون محموله ای 25,000 تنی از قراضه 75:25 و 10,000 تن قراضه تميز اروپا را به قيمت ميانگين 341 دلار CFR خريداری نمود.

به اين ترتيب در ارزيابی 17 می از متال بولتن شاخص قراضه 80:20 وارداتی به بازار آهن آلات تركيه از اروپا با 6.92 دلار كاهش نسبت به ديروز به 338.82 دلار CFR رسيد.

همچنين شاخص قراضه وارداتی از امريكا با 6.36 دلار كاهش به 347.96 دلار CFR رسيد.

به دليل تضعيف شرايط ميلگرد در بازار داخلی و صادراتی تركيه فولادسازها تلاش زيادی كردند تا قيمت های خريد قراضه را كاهش دهند.

به گفته يكي از تجار آهن در تركيه؛ قيمت ميلگرد به دليل كاهش ارزش لير تركيه كاهش يافته است و هنوز نمی توان با اطمينان گفت بازار در روند نزولی قرار گرفته است.

احتمال شروع روند کاهشی در بازار آهن آلات قراضه ترکیه قوت گرفت

پس از معامله دیروز که از حوزه انگلستان در بازار قراضه وارداتی ترکیه به ثبت رسید، امروز نیز یک محموله دیگر از حوزه بالتیک خریداری شد که انتظارات مبنی بر شروع روند کاهشی در این بازار را افزایش داد.

امروز یک محموله قراضه ۸۰ درصد از حوزه بالتیک به قیمت ۳۴۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر نهایی شد که برآوردها برای قیمت قراضه این حوزه را ۵ تا ۷ دلار کاهش داد.

همچنین، یک محموله قراضه پرمیوم نیز به قیمت ۳۵۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر خریداری شد که نسبت به معامله قبلی ۱۲ دلار کاهش را نشان می دهد.

رسیدن به ماه رمضان و افت شدید نرخ برابری لیر در برابر دلار از جمله مهم ترین دلایل عدم خرید قراضه توسط تولیدکنندگان آهن آلات در قیمت های قبل می باشند.

از طرفی، عدم تقاضای کافی در بازار میلگرد داخلی و صادراتی ترکیه در مهم ترین مقاصد باعث شده تا فولادسازان خرید های خود را به تعویق اندازند. لذا انتظار می رود که در دوره پیش رو شاهد افت قیمت آهن آلات در بخش های میانی و نهایی باشیم.

قیمت آهن آلات

اصلاح در بازار آهن آلات چین، روند آتی چگونه خواهد بود؟

امروز بازار فولاد چین شاهد نوساناتی بود، که در حوزه محصولات ساختمانی با کاهش مختصر همراه شد. بازارهای فیوچرز افت نمودند و تقاضا در بازار فیزیکی ضعیف بود.

بهای بیلت در تانگشان نیز ۲۰ یوان کاهش یافت و به ۳۶۱۰ یوان به ازای هر تن رسید. ۵ کارخانه تولیدکننده آهن آلات نیز قیمت های خود را تا ۲۰۰ یوان کاهش دادند.

میانگین قیمت میلگرد در ۲۵ شهر مهم چین ۴۱۴۰ یوان برآورد شد که نسبت به روز گذشته ۶ یوان افت داشته است. تقاضا طی چند روز گذشته در بازار فیزیکی تضعیف شده و فروشندگان تخفیفات بیشتری را برای مشتریان قائل می شوند.

علی رغم ادامه کاهش موجودی انبارهای فولاد، سرعت افت موجودی ها بسیار کاهش یافته اند.

بهای سنگ آهن ۶۲ درصد نیز در بازار فیزیکی بنادر با ۵ یوان کاهش به ۴۷۳ یوان به ازای هر تن رسید. سطح معاملات در بازار متعادل گزارش شده اند، با این حال، نگرانی از برنامه جامع کاهش آلاینده ها در چین در میان تولیدکنندگان آهن آلات در حال شیوع است.

با توجه به کاهش اعتماد فعالان به بازار داخلی احتمال می رود که قیمت کمی روند کاهشی داشته باشد و فروشندگان به بازار صادرات تمایل بیشتری پیدا نمایند.

انتظار رشد بازارهای سرمایه دنیا در هفته آینده با پیشرفت در گفتگوهای چین و امریکا

بازار سهام امریکا در روز جمعه اگرچه با افت در بخش بانکی روبرو شد، اما شرکت های صنعتی با پیشرفت گفتگوهای تجاری میان چین و امریکا توانستند بخشی از ضرر در بخش مالی را جبران نمایند.

از طرفی، ظاهرا پیشرفت هایی در مذاکرات تجاری میان چین و امریکا حاصل شده است که به خوش بینی بازار منجر گشته است.

چین ارائه بسته پیشنهادی برای کاهش کسری تراز تجاری تا 200 میلیارد دلار با امریکا را رد کرده اما تحقیقات آنتی دامپینگ در خصوص واردات ذرت از امریکا را به عنوان حسن نیت متوقف نموده است.

مقامات چینی دور جدید گفتگوهای دو جانبه را سازنده توصیف نمودند و امیدوارند بتوانند به تنش های موجود پایان دهند.

رشد هزینه های حمل و تاثیر بر مارجین شرکت ها

بازار سرمایه نسبت با نتایج گفتگوها خوش بین است، اگرچه هنوز بازخورد قطعی مشخص نشده است. در این میان شرکت های صنعتی که روابط تجاری زیادی با چین دارند بیشترین رشد را در معاملات دیروز از آن خود نمودند.

شاخص داوجونز در پایان معاملات دیروز با 0/03 درصد رشد روبرو شد، در حالیکه S&P500 در حدود 0/22 درصد و Nasdaq بیش از 0/24 درصد افت نمودند.

سرمایه گذاران نگران تاثیر رشد نرخ بازدهی اوراق خزانه و بهای کامودیتی ها و نیز افزایش ارزش دلار به بالاترین سطح 5 ماهه بر بازارهای سهام می باشند.

رشد هزینه های حمل از جمله مواردی است که می تواند بر مارجین شرکتها اثرگذار باشد. از سوی دیگر، نشست فدرال رزرو در ماه آینده ممکن است افزایش نرخ بهره را به دنبال داشته باشد که باعث فروش دارایی ها در بازار سرمایه خواهد شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0