0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش شاخص صادراتی قیمت ورق سیاه به دنبال کاهش ارزش یوان

امروز در بازار داخلی چین قیمت ورق سیاه افزایش یافت با این حال به دلیل کاهش ارزش یوان شاخص صادراتی کاهش یافت. به گزارش متال بولتن ۴ ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش ۱۰ تا ۲۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۲۰ تا ۴۲۵۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزایش ۱۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۲۰ تا ۴۱۴۰ يوان رسيد.

به نقل از کارشناسان بازار انتظارنمی رود قیمت ورق سیاه تغییر چندانی در آینده نزدیک داشته باشد چرا که عرضه و تقاضا در شرایط متعادلی قرار دارد. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با افزایش ۲۱ یوان نسبت به روز قبل به ۳۸۹۰ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۶۵ یوان بود.

شاخص ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش ۱٫۱۹ دلارنسبت به روز قبل به ۵۸۸٫۵۰  دلار FOB رسید. محموله ای از ورق سیاه در روز سه شنبه به قیمت ۵۹۰ دلار FOB به مالزی به فروش رسید. برخی تجار معتقدند این قیمت اندکی بالا بوده است. برخی خریداران در سطح ۵۸۵ و حتی پایین تر پیشنهاد خرید ارائه می کنند.

توقف رشد قیمت ورق فولادی در بازار CIS

رشد قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی CIS طی هفته جاری به علت کاهش میزان معاملات صورت گرفته در این کشور متوقف گردید. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی CIS به میزان ۵۷۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

شنیده شده است که کشور اوکراین ورق سیاه تولیدی خود را به میزان ۵۸۰ دلار به ازای هر تن به کشور ترکیه به فروش رسانده است. تاکنون هیچ معامله جدیدی در کشور روسیه منعقد نگردیده است چراکه کارخانجات این کشور فروش ماه جولای خود را بسته اند و پیشنهادات جدیدی را ارائه نکرده اند. کارخانه MMK قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را در هفته جاری به میزان ۵۷۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است ولی ترجیح می دهد که در ماه جاری فروشی با این نرخ نداشته باشد.

قیمت ورق سیاه

با این حال ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار صادراتی CIS به میزان ۶۲۵-۶۲۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت ۶۲۰-۶۱۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش داشته است. همچنین نرخ پیشنهادی اوکراین به کشور ترکیه برای ورق سرد صادراتی به میزان ۶۴۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

سایر بازارها برای ورق سرد در منطقه CIS آرام بوده است و نه پیشنهادی از سوی کارخانجات ارائه شده و نه درخواستی از خریداران مطرح گردیده است. آخرین قیمت های پیشنهادی ورق سرد شنیده شده از کشور روسیه به میزان ۶۲۰ دلار به ازای هر تن بوده است. قیمت ورق فولادی CIS ارزیابی شده توسط متال بولتن به میزان ۶۳۷-۶۳۱ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۳۵-۶۲۹ دلار به ازای هر تن قبلی اندکی افزایش یافته است.

روند صعودی قیمت ورق سیاه کشورهای اروپایی

انتظار می رود که قیمت ورق سیاه در معاملات بازار داخلی کشورهای اروپایی روند صعودی را طی کند. انتظار این روند برای روزهای پس از افت فصل تابستان می باشد. علاوه بر این به نظر می رسد قیمت این محصول در طی ماه های ژوئیه تا اوت روند ثابتی را طی کند اگرچه میزان فعالیت در بازار ورق فولادی کشورهای اروپایی کاهش داشته است.

پیش بینی مثبت برای آینده بازار ورق فولادی کشورهای اروپایی به دلیل تصمیمات اخیر اتخاذ شده در کمیسیون اروپا می باشد. کمیسیون اروپا تعرفه های جدیدی را برای واردات ۲۶ محصول فولادی به کشورهای اروپایی در نظر گرفته است و این امر سبب تقویت بازار داخلی این کشورها می گردد. ورق سیاه، ورق سرد و ورق گالوانیزه وارداتی به کشورهای اروپایی نیز شامل این تعرفه ها خواهد شد.

به نظر می رسد در روزهای آتی قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی به میزان ۲۰ یورو (۲۳ دلار) به ازای هر تن افزایش یابد. در حال حاضر تولیدکنندگان ورق فولادی در کشورهای اروپایی تمایل دارند که قیمت ورق سیاه و سایر محصولات تولیدی خود را افزایش دهند اگرچه در حال حاضر قیمت ها بالا می باشد. در حال حاضر تصمیمات تولیدکنندگان اروپایی تنها بسته به تصمیمات کمیسیون این کشور داشته و باید دید در روزهای آتی چه روندی را طی خواهد کرد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری