0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

کاهش شاخص صادراتی قیمت ورق سیاه به دنبال کاهش ارزش یوان

امروز در بازار داخلی چین قیمت ورق سیاه افزایش یافت با این حال به دلیل کاهش ارزش یوان شاخص صادراتی کاهش یافت. به گزارش متال بولتن 4 ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش 10 تا 20 یوان نسبت به روز قبل 4220 تا 4250 يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزایش 10 يوان نسبت به روز گذشته به 4120 تا 4140 يوان رسيد.

به نقل از کارشناسان بازار انتظارنمی رود قیمت ورق سیاه تغییر چندانی در آینده نزدیک داشته باشد چرا که عرضه و تقاضا در شرایط متعادلی قرار دارد. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با افزایش 21 یوان نسبت به روز قبل به 3890 یوان رسید امروز هر دلار برابر با 6.65 یوان بود.

شاخص ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش 1.19 دلارنسبت به روز قبل به 588.50  دلار FOB رسید. محموله ای از ورق سیاه در روز سه شنبه به قیمت 590 دلار FOB به مالزی به فروش رسید. برخی تجار معتقدند این قیمت اندکی بالا بوده است. برخی خریداران در سطح 585 و حتی پایین تر پیشنهاد خرید ارائه می کنند.

توقف رشد قیمت ورق فولادی در بازار CIS

رشد قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی CIS طی هفته جاری به علت کاهش میزان معاملات صورت گرفته در این کشور متوقف گردید. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی CIS به میزان 575-560 دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

شنیده شده است که کشور اوکراین ورق سیاه تولیدی خود را به میزان 580 دلار به ازای هر تن به کشور ترکیه به فروش رسانده است. تاکنون هیچ معامله جدیدی در کشور روسیه منعقد نگردیده است چراکه کارخانجات این کشور فروش ماه جولای خود را بسته اند و پیشنهادات جدیدی را ارائه نکرده اند. کارخانه MMK قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را در هفته جاری به میزان 575 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است ولی ترجیح می دهد که در ماه جاری فروشی با این نرخ نداشته باشد.

قیمت ورق سیاه

با این حال ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار صادراتی CIS به میزان 625-620 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت 620-610 دلار به ازای هر تن قبلی افزایش داشته است. همچنین نرخ پیشنهادی اوکراین به کشور ترکیه برای ورق سرد صادراتی به میزان 645 دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

سایر بازارها برای ورق سرد در منطقه CIS آرام بوده است و نه پیشنهادی از سوی کارخانجات ارائه شده و نه درخواستی از خریداران مطرح گردیده است. آخرین قیمت های پیشنهادی ورق سرد شنیده شده از کشور روسیه به میزان 620 دلار به ازای هر تن بوده است. قیمت ورق فولادی CIS ارزیابی شده توسط متال بولتن به میزان 637-631 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 635-629 دلار به ازای هر تن قبلی اندکی افزایش یافته است.

روند صعودی قیمت ورق سیاه کشورهای اروپایی

انتظار می رود که قیمت ورق سیاه در معاملات بازار داخلی کشورهای اروپایی روند صعودی را طی کند. انتظار این روند برای روزهای پس از افت فصل تابستان می باشد. علاوه بر این به نظر می رسد قیمت این محصول در طی ماه های ژوئیه تا اوت روند ثابتی را طی کند اگرچه میزان فعالیت در بازار ورق فولادی کشورهای اروپایی کاهش داشته است.

پیش بینی مثبت برای آینده بازار ورق فولادی کشورهای اروپایی به دلیل تصمیمات اخیر اتخاذ شده در کمیسیون اروپا می باشد. کمیسیون اروپا تعرفه های جدیدی را برای واردات 26 محصول فولادی به کشورهای اروپایی در نظر گرفته است و این امر سبب تقویت بازار داخلی این کشورها می گردد. ورق سیاه، ورق سرد و ورق گالوانیزه وارداتی به کشورهای اروپایی نیز شامل این تعرفه ها خواهد شد.

به نظر می رسد در روزهای آتی قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی به میزان 20 یورو (23 دلار) به ازای هر تن افزایش یابد. در حال حاضر تولیدکنندگان ورق فولادی در کشورهای اروپایی تمایل دارند که قیمت ورق سیاه و سایر محصولات تولیدی خود را افزایش دهند اگرچه در حال حاضر قیمت ها بالا می باشد. در حال حاضر تصمیمات تولیدکنندگان اروپایی تنها بسته به تصمیمات کمیسیون این کشور داشته و باید دید در روزهای آتی چه روندی را طی خواهد کرد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0