0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

دیدگاه متفاوت خریداران چنین در خصوص بازار فولاد

خريداران در چين ديدگاههای متفاوتی نسبت به افزايش قيمت ها داشتند با اين حال قیمت ورق سیاه امروز با افزايش همراه شد. به گزارش متال بولتن 12 ماه ژوئن قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهاي) با افزايش10 یوان نسبت به روز قبل 4280 تا 4300 يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش 10 يوان نسبت به روز گذشته به 4220 تا 4240  يوان رسيد.

عده كمی از  تجار اعلام كردند كه حجم فروش كمتری نسبت به روز قبل داشته اند و خريداران سياست صبر و پايش بازار را پيشه گرفته اند. با اين حال تقاضای توليد كننده های پايين دستی هم به دليل كم شدن حاشيه سود، كاهش نشان می دهد.

در مقابل بيشتر تجار از شرايط فروش بهتری برخوردار بودند و دليل آن را محدود شدن توليد می دانند. كارشناسان معتقدند قيمت ورق سیاه در بازار همچنان پرقدرت  خواهد بود.

معاملات ورق سیاه آتی تحویل ماه اکتبر با افزايش 40 يوان نسبت به روز قبل به 3976 یوان رسید امروز هر دلار برابر با 6.40 یوان بود.

افزایش شاخص قیمت ورق سیاه بازار صادرات

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزایش  1.00 دلارنسبت به روز قبل به 595.25 دلار FOB رسید. بیشتر فولاد سازها ورق سیاه را در  محدوده 600 تا 605 دلار بر تن FOB پیشنهاد می دهند. به علاوه معاملات انجام شده بين تجار و مشتريان خارجی در محدوده 590 تا 595 دلار FOB قرار دارد.

قیمت ورق کرکره

كاهش شاخص های قراضه وارداتی به تركيه

در ابتدای هفته به دليل افزايش قيمت های پيشنهادی از سوی تامين كننده های قراضه، فولاد سازهای تركيه در بازار بی تحرك بودند و به اميد كاهش قيمت از خريد امتناع كردند.

اما يكی از فولادسازهای منطقه اسكندرون در 12 جولای به بازار وارد شد و 18,000 تن قراضه سنگين 70:25 و 2500 تن قراضه تميز را به قيمت ميانگين 339 دلار CFR خريداری كرد.

قراضه های فولاد های فورج شده مشابه ريل 5 دلار بالاتر از قراضه تميز معامله می شوند. در نتيجه اين معامله جديد شاخص های قراضه با كاهش  مواجه شدند.

در ارزيابی متال بولتن شاخص قراضه سنگين وارداتی به تركيه از اروپا 5.38 دلار كاهش روزانه داشت و به 336.28 دلار CFR رسيد. شاخص قراضه وارداتی از آمريكا نيز با كاهش 5.85 دلار به 345.58 دلار CFR رسيد.

پيش بينی قيمت سنگ آهن

روز گذشته 12 ژوئن، شاخص سنگ آهن وارداتی به چين در سايه حمايت ميلگرد و ورق سیاه و سنگ آهن آتی افزايش يافت. تحليل گر بانك  Commonwealth پيش بينی كرد در ماه های پيش رو سنگ آهن افزايش خواهد يافت خصوصا در شرايطی كه قيمت آهن آلات نيز با افزايش همراه شود.

در حالی  كه پيش بينی اين بانك برای  سه ماهه چهارم سال جاری 55 دلار CFR است اما با افزايش قيمت های تند همراه خواهد بود.

حاشيه سود مطلوب فولادسازها باعث حمايت از قيمت سنگ آهن در كوتاه مدت است. همچنين به دليل سياست های كاهش آلودگی هوا در چين سنگ آهن عيار بالا همچنان با تقاضای بالا همراه خواهد بود.

قیمت سنگ آهن

ثبات در بازار محصولات تخت وارداتی خلیج فارس

قیمت محصولات فولاد تخت امارات متحده عربی و عربستان سعودی در هفته جاری ثابت بوده است و علت این امر نیز نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان عنوان شده است. خریداران ترجیح می دهند در تعطیلات عید سعید فطر خریدی انجام ندهند.

این مراسم مذهبی که از روزهای میانی ماه می آغاز گردید در هفته جاری پایان می یابد. همچنین در ماه مبارک رمضان میزان فعالیت تجاری در این کشورها به علت کاهش ساعت کاری کاهش یافته بود ولی با پایان یافتن این ماه روند مجددا به حالت قبل باز خواهد گشت.

  • امارات متحده عربی

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی امارات متحده عربی به میزان 625-590 دلار به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. همچنین پیشنهاد قیمت ورق سیاه از سوی ترکیه به میزان 640 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که پیشنهاد خریداران در مناقصات به میزان 615-610 دلار به ازای هر تن بوده است.

کشور چین و هند که تامین کنندگان عمده ورق سیاه در بازار امارات متحده عربی می باشند هیچ گونه پیشنهاد قیمتی را طی هفته گذشته به این کشور مطرح نکرده اند. ارزیابی هفتگی قیمت ورق سرد در بازار وارداتی امارات متحده عربی به میزان 680-670 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

همچنین قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی هند به امارات متحده عربی به میزان 880-870 دلار به ازای هر تن می باشد ولی نرخ پیشنهادی خریداران در محدوده قیمت 840-830 دلار به ازای هر تن بوده است. کشور چین همچنان هیچ پیشنهاد قیمتی را مطرح نکرده است.

قیمت پیشنهادی این کشور طی هفته گذشته به میزان 790-780 دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 840-780 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

  • عربستان سعودی

میزان فعالیت در بازار وارداتی عربستان سعودی طی هفته جاری بسیار پایین بوده و علت این امر همان طور که پیش تر توضیح داده شد ماه مبارک رمضان می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی عربستان سعودی به میزان 625-615 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0