0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

دیدگاه متفاوت خریداران چنین در خصوص بازار فولاد

خريداران در چين ديدگاههای متفاوتی نسبت به افزايش قيمت ها داشتند با اين حال قیمت ورق سیاه امروز با افزايش همراه شد. به گزارش متال بولتن ۱۲ ماه ژوئن قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهاي) با افزايش۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۸۰ تا ۴۳۰۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش ۱۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۲۲۰ تا ۴۲۴۰  يوان رسيد.

عده كمی از  تجار اعلام كردند كه حجم فروش كمتری نسبت به روز قبل داشته اند و خريداران سياست صبر و پايش بازار را پيشه گرفته اند. با اين حال تقاضای توليد كننده های پايين دستی هم به دليل كم شدن حاشيه سود، كاهش نشان می دهد.

در مقابل بيشتر تجار از شرايط فروش بهتری برخوردار بودند و دليل آن را محدود شدن توليد می دانند. كارشناسان معتقدند قيمت ورق سیاه در بازار همچنان پرقدرت  خواهد بود.

معاملات ورق سیاه آتی تحویل ماه اکتبر با افزايش ۴۰ يوان نسبت به روز قبل به ۳۹۷۶ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۴۰ یوان بود.

افزایش شاخص قیمت ورق سیاه بازار صادرات

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزایش  ۱٫۰۰ دلارنسبت به روز قبل به ۵۹۵٫۲۵ دلار FOB رسید. بیشتر فولاد سازها ورق سیاه را در  محدوده ۶۰۰ تا ۶۰۵ دلار بر تن FOB پیشنهاد می دهند. به علاوه معاملات انجام شده بين تجار و مشتريان خارجی در محدوده ۵۹۰ تا ۵۹۵ دلار FOB قرار دارد.

قیمت ورق کرکره

كاهش شاخص های قراضه وارداتی به تركيه

در ابتدای هفته به دليل افزايش قيمت های پيشنهادی از سوی تامين كننده های قراضه، فولاد سازهای تركيه در بازار بی تحرك بودند و به اميد كاهش قيمت از خريد امتناع كردند.

اما يكی از فولادسازهای منطقه اسكندرون در ۱۲ جولای به بازار وارد شد و ۱۸,۰۰۰ تن قراضه سنگين ۷۰:۲۵ و ۲۵۰۰ تن قراضه تميز را به قيمت ميانگين ۳۳۹ دلار CFR خريداری كرد.

قراضه های فولاد های فورج شده مشابه ريل ۵ دلار بالاتر از قراضه تميز معامله می شوند. در نتيجه اين معامله جديد شاخص های قراضه با كاهش  مواجه شدند.

در ارزيابی متال بولتن شاخص قراضه سنگين وارداتی به تركيه از اروپا ۵٫۳۸ دلار كاهش روزانه داشت و به ۳۳۶٫۲۸ دلار CFR رسيد. شاخص قراضه وارداتی از آمريكا نيز با كاهش ۵٫۸۵ دلار به ۳۴۵٫۵۸ دلار CFR رسيد.

پيش بينی قيمت سنگ آهن

روز گذشته ۱۲ ژوئن، شاخص سنگ آهن وارداتی به چين در سايه حمايت ميلگرد و ورق سیاه و سنگ آهن آتی افزايش يافت. تحليل گر بانك  Commonwealth پيش بينی كرد در ماه های پيش رو سنگ آهن افزايش خواهد يافت خصوصا در شرايطی كه قيمت آهن آلات نيز با افزايش همراه شود.

در حالی  كه پيش بينی اين بانك برای  سه ماهه چهارم سال جاری ۵۵ دلار CFR است اما با افزايش قيمت های تند همراه خواهد بود.

حاشيه سود مطلوب فولادسازها باعث حمايت از قيمت سنگ آهن در كوتاه مدت است. همچنين به دليل سياست های كاهش آلودگی هوا در چين سنگ آهن عيار بالا همچنان با تقاضای بالا همراه خواهد بود.

قیمت سنگ آهن

ثبات در بازار محصولات تخت وارداتی خلیج فارس

قیمت محصولات فولاد تخت امارات متحده عربی و عربستان سعودی در هفته جاری ثابت بوده است و علت این امر نیز نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان عنوان شده است. خریداران ترجیح می دهند در تعطیلات عید سعید فطر خریدی انجام ندهند.

این مراسم مذهبی که از روزهای میانی ماه می آغاز گردید در هفته جاری پایان می یابد. همچنین در ماه مبارک رمضان میزان فعالیت تجاری در این کشورها به علت کاهش ساعت کاری کاهش یافته بود ولی با پایان یافتن این ماه روند مجددا به حالت قبل باز خواهد گشت.

 • امارات متحده عربی

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی امارات متحده عربی به میزان ۶۲۵-۵۹۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. همچنین پیشنهاد قیمت ورق سیاه از سوی ترکیه به میزان ۶۴۰ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که پیشنهاد خریداران در مناقصات به میزان ۶۱۵-۶۱۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

کشور چین و هند که تامین کنندگان عمده ورق سیاه در بازار امارات متحده عربی می باشند هیچ گونه پیشنهاد قیمتی را طی هفته گذشته به این کشور مطرح نکرده اند. ارزیابی هفتگی قیمت ورق سرد در بازار وارداتی امارات متحده عربی به میزان ۶۸۰-۶۷۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

همچنین قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی هند به امارات متحده عربی به میزان ۸۸۰-۸۷۰ دلار به ازای هر تن می باشد ولی نرخ پیشنهادی خریداران در محدوده قیمت ۸۴۰-۸۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است. کشور چین همچنان هیچ پیشنهاد قیمتی را مطرح نکرده است.

قیمت پیشنهادی این کشور طی هفته گذشته به میزان ۷۹۰-۷۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۸۴۰-۷۸۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

 • عربستان سعودی

میزان فعالیت در بازار وارداتی عربستان سعودی طی هفته جاری بسیار پایین بوده و علت این امر همان طور که پیش تر توضیح داده شد ماه مبارک رمضان می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی عربستان سعودی به میزان ۶۲۵-۶۱۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری