0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق سیاه در آمریکا

به دلیل نگرانی از حباب قیمتی ایجاد شده، برای دومین هفته متوالی قیمت ورق سیاه در بازار آمریکا با کاهش قیمت مواجه شد. بیشتر فعالان بازار در مورد روند قیمت ها تحلیلی ندارند بلکه سوال این است که آیا کاهش قیمت ورق سیاه به دلیل افت تابستانی تقاضا است و یا مراحل اولیه اصلاح قیمت است. در ۱۲ جولای شاخص قیمت ورق سیاه داخلی آمریکا با کاهش ۰٫۹ درصد نسبت به یک هفته قبل به ۹۰۶٫۴۰ دلار رسید. فولاد سازهایی که به خوبی سهمیه های خود را  فروخته اند در برابر کاهش قیمت ها مقاومت می کنند.

بازار جهانی بيلت در هفته گذشته

در هفته منتهی به ۲۰ جولای بهای بيلت در بيشتر مناطق بدون تغيير و يا كاهشي بود. كاهش توليد در چين به دليل محدوديت های ايجاد شده، ترجيح خريد قراضه به جای بيلت در تركيه ، اقدامات جديد تعرفه ای اروپا، مناسبت های مذهبی در كشورهای اسلامی و اعمال مجدد تحريم های آمريكا عليه ايران از عوامل موثر در بازار بوده است. در جنوب شرق آسيا قيمت ها بدون تغيير بود و ژاپنی ها بيلت را ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار CFR فيليپين پيشنهاد می دادند.

پيشنهادهای فروش روس ها به ويتنام ۵۴۷ تا ۵۴۸ دلار CFR و هندی ها در محدوده ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار CFR قرار داشت. بيلت تانگشان در روز جمعه به ۳۷۲۰ يوان رسيد و ذخاير انبارها  با ۴۰,۰۰۰ تن افزايش نسبت به هفته قبل به ۲۸۰,۰۰۰ تن رسيد.

تصمیمات کمیسیون اروپا سبب حمایت قیمت آهن آلات بازار داخلی خواهد شد

به نظر می رسد قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی در روزهای آتی روند صعودی را طی کند و این امر به دلیل تصمیمات اخذ شده از سوی کمیسیون اروپا می باشد. براساس تصمیم کمیسیون اروپا تولیدکنندگان محصولات فولادی اروپا می توانند قیمت ورق سیاه و سایر محصولات خود را افزایش دهند.

قیمت ورق فولادی

نوسانات بازار ورق سیاه شمال اروپا

طبق ارزیابی متال بولتن قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۵۶۵-۵۵۵ یورو (۶۵۸-۶۴۶ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات صورت گرفته در بازار شمال اروپا اعلام گردید.

آرسلورمیتال بزرگ ترین تامین کننده فولاد کشورهای اروپایی پیشنهاد قیمت ورق سیاه تولیدی خود را به میزان ۵۸۰ یورو به ازای هر تن اعلام کرد. این در حالی است که یکی از فعالان بازار بیان کرده که قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا ممکن است به میزان ۳۰ یورو به ازای هر تن نیز افزایش یابد.

این رخداد زمانی اتفاق خواهد افتاد که فعالیت تجاری در این حوزه مجددا افزایش یابد. با این حال ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی کشورهای شمال اروپا به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن همچنان ثابت باقی مانده است.

بازار صادراتی ورق سیاه ماه جولای

ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا به میزان ۵۵۰-۵۳۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی ماند. تولیدکنندگان آهن آلات در کشور ایتالیا قیمت ورق سیاه تولیدی خود را به میزان ۵۴۵-۵۳۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند در حالی که حد بالای قیمت پیشنهاد شده براساس قیمت های اعلامی در کشور اسپانیا می باشد.

کارخانه Ilva بزرگ ترین کارخانه تولید فولاد در ایتالیادر هفته جاری فعالیت محسوسی در بازار ورق سیاه نشان نداده است چرا که در هفته گذشته حجم بالایی از فروش ورق سیاه از این کارخانه را شاهد بودیم. ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی کشورهای جنوب اروپا به میزان ۵۵۰-۵۳۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی همچنان ثابت باقی مانده است.

بازار صادراتی اروپای مرکزی

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار اروپای مرکزی به میزان ۵۴۰-۵۳۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۳۵-۵۲۰ یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد در بازار داخلی اروپای مرکزی می باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری