0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

متال بولتن روز پنجشنبه ۱۸ آوریل منتشر نمود

نرخ تختال و شمش فولادی ایران ثابت است؛ اما حمل و نقل دریایی به دلیل مواجه این کشور با مشکلات سیل با تاخیر همراه خواهد بود. طبق اظهار نظر برخی از منابع به فست ‌مارکت، طی هفته گذشته، نرخ شمش صادراتی ایران همچنان ثابت باقی ماند، در همین حال اما نرخ تختال در فروش های اخیر به دلیل برخی بدبینی ها در بازار جهانی فولاد حدود ۵ تا ۱۰ دلار افزایش پیدا کرده است.

یکی از معامله‌ گران با اشاره به فروش های موفق ایران در هفته های گذشته عنوان نمود، “شاید در آینده قیمت های ایران تحت تاثیر [فشار] این موضوع قرار گیرد اما این تاثیر به صورت آنی و در حال حاضر نخواهد بود.” وی افزود :” کارخانجات ایرانی از اوایل ماه ژوئن تا کنون، پیش فروش های خود را تکمیل ظرفیت نموده ‌اند، از همین رو برای فروش های صادراتی عجله ای ندارند.” معامله‌ گر دیگری عنوان نمود: ” هنوز هم احتمال این که سفارش هایی را در خصوص تولیدات ماه می و ژوئن بگیرند، وجود دارد ولی حجم آن زیاد نخواهد بود. شنیده شد، پیش ‌فروش های صورت گرفته اخیر در هفته گذشته در خصوص شمش تولیدی ایران، در اندونزی و تایلند با نرخ ۴۴۰ الی ۴۵۰ دلار به ازای هر تن cfr یا معادل با ۴۰۰ دلار به ازای هر تن فوب صورت گرفته است.

منابع بازار عنوان نمودند پیشنهادات در محدوده قیمتی ۳۹۰ الی ۴۰۰ دلار به ازای هر تن فوب متغیر هستند. دو محموله تختال هم در دامنه قیمتی ۴۲۰ الی ۴۴۰ دلار به ازای هر تن cfr معادل با حدود ۳۸۰ الی ۳۹۵ دلار به ازای هر تن فوب در آسیا فروخته شده است. ارزیابی نرخ هفتگی فست ‌مارکت در خصوص شمش فولادی صادراتی ایران در محدوده ۳۹۰ الی ۴۰۰ دلار به ازای هر تن فوب در روز چهارشنبه ۱۷ آوریل، نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود.

بازار شمش فولادی

ارزیابی نرخ هفتگی فست ‌مارکت در خصوص تختال ایران در محدوده ۳۸۰ الی ۳۹۵ دلار به ازای هر تن  فوب بود که نسبت به هفته قبل آن در محدوده ۳۷۵ الی ۳۸۵ دلار به ازای هر تن فوب افزایش داشته است. شرکت های تجاری انتظار دارند، به دلیل ورود سیل شدید به ایران از ماه مارس؛ حمل و نقل دریایی محموله های صادراتی این کشور در هفته پیش رو با تاخیر صورت گیرد.

یک تولیدکننده به فست ‌مارکت عنوان نمود : ” استان های شمالی و جنوبی کشور بیشترین آسیب را در مواجه با سیل متحمل شده ‌اند، از همین رو این موضوع در حمل و نقل داخل کشور و بنادر تاثیرگذار بوده است.”

تاجری عنوان نمود: “ایران با مشکلات متعددی مواجه است. آن ها سال ها بارندگی نداشتند و حالا حجم بارندگی یک سال را تنها طی یک روز تجربه کردند. برخی از جاده ‌ها و ریل ها برداشته شده‌؛ تا اجازه حرکت آب داده شود. وی افزود : آن ها همچنین با کمبود مواد غذایی مواجه هستند که موجب واردات حجم زیادی دام شده که متعاقب آن مشکلاتی را در بنادر به وجود آورده؛ از این رو ما انتظار تاخیر در حمل و نقل دریایی از کارخانجات و بنادر را داریم. “

در مواجه با این سوال که این موارد تا چه اندازه می تواند در خروجی فولاد این کشور تاثیرگذار باشد، یک منبع صنعتی عنوان نمود که ” انتظار تغییرات محسوس و قابل توجهی در میزان حجم تولید فولاد در کشور را ندارد.” او اضافه نمود : ” علی رغم این که برخی از مناطق را آب فرا گرفته؛ اما بسیاری از معادن در وضعیت چندان بدی نیستند، لذا نمی بایست انتظار اثر چندان منفی بر این حوزه داشت.” او اضافه نمود : ” من فکر می کنم که موضوع حمل و نقل چالش بزرگی باشد، چرا که فعالیت بنادر به آرامی و با کندی صورت می ‌گیرد که این موضوع هم متاثر از روند کند بارگیری کشتی هاست .”

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0