0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

گام بلند اروپا در ادغام تولیدکنندگان آهن آلات

پس از دو سال نظارت و بررسی مطابقت با قوانين اتحاديه اروپا، بالاخره ادغام شركت های تولید آهن آلات تاتا استيل و تيسن كروپ به مراحل نهايی نزديك می شود. پس از ادغام، شركت جديد 48000 نفر پرسنل و در آمد ساليانه 17 ميلييارد يورو خواهد داشت. كارشناسان معتقدند ادغام اين دو شركت عامل موثری برای مقابله با ظرفيت مازاد، واردات ارزان و اقدامات تعرفه ای آمريكا خواهد بود.

به گزارش Financial times هر چه بازار به سمت ادغام بيشتر حركت كند سياست قيمت گذاری و عرضه محصول بهتر خواهد شد. با اين وجود به نظر نمی رسد مشكل ظرفيت مازاد آهن آلات اروپا با اين ادغام حل شود. شركت جديد تيسن كروپ تاتا، با داشتن سهم 27 درصدی از توليد آهن آلات اروپا پس از آرسلور ميتال با 38 درصد سهم بازار در جايگاه دوم قرار خواهد گرفت.

شركت جديد كاهش هزينه 400 تا 500 ميليون يورويی را هدف گذاری كرده است. در خصوص  تعديل 4000 منابع انساني مازاد نيز كه باعث صرفه جويی ساليانه 100 ميليون يورويی می شود، تعديل كاركنان بين دو شركت به طور مساوی تقسيم خواهد شد.

آرسلور ميتال محصولات تخت فولادی را گران می كند

بزرگ ترين شركت تولیدکننده آهن آلات جهان اعلام كرد قيمت های جديد محصولات تخت فولادی را  در شمال اروپا افزايش خواهد داد. قيمت های جديد در سفارش های فروش جديد تحويل ماه سپتامبر اعمال خواهد شد.

قيمت هدف گذاری شده برای كلاف گرم  580 يورو معادل 679 دلار EXW است. در آخرين ارزيابی متال بولتن از ورق سیاه در شمال اروپا در 11 جولای 555 تا 565 يورو است كه قيمت های ثبت شده در معاملات می باشد. پيشنهادهای فروش جديد اروپايی ها در اوايل هفته جاری تا 570 يورو نيز رسيده است.

به علاوه شركت ارسلور كلاف سرد را به 660 و ورق گالوانيزه را به 680 يورو EXW افزايش داد. آخرين ارزيابی متال بولتن از محصولات مذكور به ترتيب 630 تا 650 يورو و 650 تا 670 يورو EXW بوده است. پس از كاهش قيمت در سه هفته اول ماه ژوئن در جنوب اروپا، قيمت ها در حال بازيابی است و احتمالا ايلوا قيمت های جديد فروش را با افزايش اعلام خواهد كرد.

به گفته منابع اگاه ايلوا كه برای افزايش تناژ فروش اقدام به كاهش قيمت كرده بود به اهداف فروش دست يافته و در قيمت گذاری جديد فشاری بر بازار وارد نخواهد كرد.

قیمت ورق فولادی

تداوم رکود بازار ورق سرد و گالوانیزه صادراتی چین

قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد در بازار صادراتی کشور چین در هفته گذشته روند ثابتی را در پیش گرفته بود و کارخانجات این کشور قیمت های پیشنهادی خود را همچنان در محدوده ثابتی نگاه داشته اند. به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان فعالیت تجاری در بازار صادراتی این کشور و شایعات مطرح شده در خصوص کاهش میزان تولید محصولات فولادی در کارخانجات بوده است.

  • بازار ورق سرد

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین طی هفته گذشته به میزان 625-620 دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی همچنان ثابت باقی مانده است. به گفتی یکی از تاجران شانگهای محموله کوچکی از ورق سرد این کشور با قیمت 630 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته به کشور ویتنام صادر گردید.

برخی فعالان بازار معتقدند قیمت پیشنهادی برای این محموله نسبت به سایر معاملات صورت گرفته کمتر می باشد که دلیل این امر را می توان ظرفیت کم معامله فوق دانست. این در حالی است که قیمت کارآمد برای معاملات ورق سرد در بازار داخلی کشور چین در محدوده 620-615 دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

معاملات بازار ورق فولادی چین در هفته گذشته

به گفته برخی منابع خبری محموله دیگری از کشور چین شامل ورق سرد به کشور تایوان ارسال گردیده و محدوده قیمت این معامله به میزان 645-640 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است. وزن ورق فولادی مورد استفاده در معامله اخیر متفاوت بوده است. تا این لحظه هیچ معامله دیگری در بازار صادراتی ورق سرد کشور چین شنیده نشده است.

اکثر فعالان بازار نیز قیمت های پیشنهادی خود را در محدوده 625-620 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. برخی تجار بازار صادراتی چین نیز اعلام کرده اند که کارخانجات حاضر به پذیرفتن قیمت های پایین تر از 625 دلار به ازای هر تن برای معاملات این محصول نمی باشند.

این طور به نظر می رسد که قیمت های پیشنهادی پایین تر نخواهد آمد هرچند خریداران ورق فولادی در کشورهای دیگر همچنان در انتظار ارائه قیمت های پایین تر از سوی صادرکنندگان کشور چین می باشند. طی هفته های قبل صادرکنندگان ورق فولادی در کشور چین سعی داشتند محموله های بیشتری را به کشورهای خارجی به فروش برسانند و علت این امر را می توان کاهش ارزش یوان در برابر دلار طی هفته های قبل دانست.

بازار ورق داخلی چین دنباله رو بازار صادراتی

کارخانه تولیدکننده آهن آلات بنکسی واقع در کشور چین نیز طی هفته گذشته قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان 630 دلار به ازای هر تن اعلام کرد. پیشنهادات قیمت شنیده شده از سوی سایر کارخانجات در محدوده 625 دلار به ازای هر تن شنیده شده است. برخی از کارخانجات اعلام کرده اند که قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد تولیدی کارخانجات کشور چین در هفته گذشته روند ثابتی را دنبال کرده است که علت این امر را می توان کاهش فعالیت در بازار این کشور دانست.

قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور چین به میزان 4660-4600 یوان (703-694 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی تنها در حدود 20 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

نگاهی به بازار ورق گالوانیزه چین

فعالیت تجاری در بازار ورق گالوانیزه کشور چین نیز طی هفته گذشته کاهش یافته است و خریداران خارجی این محصول همچنان در انتظار بهبود قیمت ها می باشند. اکثر تجار اعلام کرده اند که در هفته گذشته هیچ محموله ای از ورق گالوانیزه به فروش نرسانده اند.

ارزیابی متال بولتن نیز از قیمت ورق گالوانیزه در بازار صادراتی کشور چین به میزان 695-690 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن همچنان ثابت باقی مانده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0