0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

‍ ارزيابی اسلب وارداتی به بازار آهن آلات شرق آسيا

بر اساس گزارش متال بولتن در هفته منتهی به ۱ اكتبر شاخص اسلب وارداتی به بازار آهن آلات شرق آسيا با ۲۰ دلار كاهش نسبت به يك هفته قبل به ۵۰۰ تا ۵۱۵ دلار CFR رسيد. در حالی كه روس ها ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار CFR پيشنهاد می دهند يك محموله از اسلب برزيل در حدود قيمت ۵۱۵ دلار CFR به شرق آسيا فروخته شد. محموله هايی با تناژ  بالا از اسلب روسيه در محدوده ۴۹۵ تا ۵۰۰ دلار CFR به شرق آسيا فروخته شد. شنيده ها حاكی از فروش اسلب در بازار آهن آلات ايران به قيمت ۴۸۵ دلار CFR است. به دليل تحريم های آمريكا عليه ايران قيمت های صادراتی اين كشور در ارزيابی ها لحاظ نمی شود.

قيمت های مد نظر خريداران در شرق آسيا ۴۹۵ تا ۵۰۰ دلار CFR و در تايوان ۴۸۰ تا ۴۹۵ دلار CFR گزارش شده است كه در مقايسه با ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار CFR شرق آسيا در يک هفته قبل كاهش يافته است.

افزايش شاخص قراضه وارداتی به تركيه

در معامله جديد قراضه آمريكا به تركيه شاخص واردات اين ماده اوليه توليد فولاد افزايش يافت. در خريد جديد قراضه از آمريكا ۲۰,۰۰۰ تن قراضه سنگين به قيمت ۳۲۷ دلار CFR و ۷۰۰۰ تن قراضه خرد شده به قيمت ۳۳۲ دلار CFR از آمريكا خريداری شد. به دليل مطلوبيت تقاضای داخلی و امكان فروش به مقاصد غير از تركيه تامين كننده های آمريكايی بر قيمت های بالاتری پا فشاری می كنند.

قیمت آهن آلات

پيش بينی دولت استراليا از توليد آهن آلات چين

دولت استراليا پيش بينی كرد در سال ۲۰۱۸ توليد آهن آلات چين به ركورد جديد ۸۸۶ ميليون تن خواهد رسيد و سپس به ۸۶۱ و ۸۴۲ ميليون تن در دو سال بعد كاهش خواهد يافت. در نتيجه اين كاهش توليد آهن آلات در چين ميانگين قيمت سنگ آهن صادراتی استراليا به اين كشور در سال ۲۰۱۹ به ۵۲ دلار و در سال ۲۰۲۰ به ۵۱ دلار FOB خواهد رسيد. علت كاهش قيمت افزايش تمايل خريد سنگ آهن با خلوص بالا به خصوص از برزيل عنوان شده است.

به علاوه كاهش ارزش يوان هزينه های واردات سنگ آهن را افزايش داده است تا جايی كه از  بهای سنگ آهن كم عيار انباشته شده در بنادر بالاتر است. در نتيجه تقاضای واردات تا زمانی كه اين ذخاير مصرف شود تحت تاثير قرار خواهد گرفت. انتظار می رود كل واردات سنگ آهن در سال ۲۰۲۰ با ۱٫۷ درصد كاهش به ۱٫۰۲ ميليارد تن خواهد  بود.

ارزیابی بیلت CIS

به دلیل تقاضای پایین در بازار های اصلی صادراتی شاخص بیلت CIS با افت قیمت مواجه شد. این تضعیف شرایط بازار شامل جنوب شرق آسیا نیز می شود که اخیرا از تقاضای مناسبی برخوردار بود. قیمت محصولات نهایی در بازار شرق آسیا در روند کاهشی قرار گرفته است و ارزش برابری پول کشور های این منطقه در مقابل دلار در روند نزولی قرار گرفته است. این ها علایمی از بر هم خوردن شرایط مطلوب در این بازار محسوب می شوند.

در فیلیپین هر دلار ۵۴٫۱۶ پسو (واحد پول ملی این کشور) شده است که نسبت به ۵۳٫۵۷ پسو در دوم سپتامبر افت محسوسی دارد. در اندونزی نیز هر دلار ۱۴۹۲۷ روپیه معامله می شود در حالی که یک ماه قبل ۱۴۷۶۶ روپیه بوده است. مشتریان بیلت در اندونزی به دنبال قیمت های ۵۱۰ تا ۵۱۵ دلار CFR هستند که معادل ۴۶۰ تا ۴۶۵ دلار FOB دریای سیاه است. مشتریان بیلت در ترکیه ۴۸۰ دلار CFR برار با ۴۶۰ تا ۴۶۵ دلار FOB دریای سیاه در نظر دارند و همین محدوده قیمتی از سوی تجار فولاد ترکیه نیز پیشنهاد شده است.

ازسوی دیگر یک تولید کننده روسی اعلام کرد پیشنهاد ۴۷۰ دلاری از سوی یکی از خریداران دریافت کرده است در حالی که پیشنهاد فروش خود را ۴۸۰ دلار FOB اعلام کرد. برخی فولادسازهای دیگر نیز ۴۷۰ تا ۴۷۵ دلار FOB مطرح کردند و کارشناسان بر این باورند ۴۷۰ دلار بالاترین قیمتی است که صادر کننده ها قادر به فروش خواهند بود.

به طور کلی شرایط حاکم بر بازار منفی است و علت آن افزایش حضور صادر کننده های بیلت ترکیه در بازار های جهانی است. در نتیجه شاخص بیلت صادراتی CIS در ۲ اکتبر با کاهش ۳ دلار نسبت به روز قبل به ۴۶۷ دلار FOB رسید.

ارزيابی بازار محصولات تخت در امارات

روس ها كلاف گرم را ۶۰۰ دلار و هندی ها ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار CFR به بازار امارات پيشنهاد می دهند در حالی كه چينی ها در محدوده ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار CFR عرضه كردند. به گفته يكی از خريداران ۵۸۰ دلار CFR قيمت مناسب بازار امارات در شرايط كنونی است.

كلاف سرد در محدوده ۶۶۰ تا ۶۶۵ دلار CFR از سوی چينی ها پيشنهاد می شود كه هيچ  رزروی در اين محدوده قيمتی انجام نشد. ورق گالوانيزه چين به بازار امارات ۷۳۰ تا ۷۵۰ دلار CFR است و هندی ها ۷۹۰ تا ۸۰۰ دلار را برای گالوانيزه صادراتی به امارات تعيين كردند. لازم به ذكر است، گالوانيزه توليد داخل امارات ۸۵۰ دلار EXW پيشنهاد شد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری