0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رشد قیمت ورق سیاه در بازار آتی معاملات بازار نقدی را با افزايش قيمت همراه كرد

به گزارش متال بولتن ۲۱ ماه ژوئن قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهاي) با افزايش۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۷۰ تا ۴۳۰۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش ۱۰ تا ۲۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۲۲۰ تا ۴۲۴۰ يوان رسيد. در ادامه روز با كاهش قیمت ورق سیاه در بورس حجم معاملات در بازار رو به كاهش گذاشت.

معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با کاهش ۳۷ یوان نسبت به روز قبل به ۳۸۷۲ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۵۰ یوان بود. شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش  ۱٫۹۲ دلارنسبت به روز قبل به ۵۹۶ دلار FOB رسید.

فولاد سازه در محدوده ۶۰۰ تا ۶۱۰  و تجار ۵۹۵ دلار FOB پيشنهاد فروش می دهند. خريداران ترجيح می دهند منتظر كاهش قیمت ورق سیاه داخلی چين باشند و برخی پيشنهاد ۵۹۵ دلار FOB مطرح می كنند.

افزايش بهای محصولات تخت در اسپانيا

در نيمه دوم ماه ژوئن به دليل كاهش رقابت در بازار به دليل تضعيف موضع واردكنندگان، خريد و فروش محصولات تخت فولادی در اسپانيا افزايش يافت. هر گونه تغيير در روند قيمت ها در اروپا به تصميم شورای اروپا مبنی بر نحوه اعمال تعرفه ثابت گمركی خواهد داشت.

در نبود رقبای وارداتی، پيشنهاد فروش محصولات تخت در اسپانيا طی سه هفته اخير ۱۵ دلار افزايش يافته است. برخی تجار می گويند برای چند ماه مجبورند نياز خود را از بازار داخلی اروپا تامين كنند.

ترك ها فعالترين صادر كننده های محصولات تخت به اروپا هستند و با در نظر گرفتن رشد قيمت قراضه و بهبود شرايط بازار آمريكا، قصد دارند ورق سیاه را تا ۶۰۰ دلار FOB افزايش دهند.

اينها نشانه هايی از توقف كاهش قيمت ها در جنوب اروپا است، چرا كه ترك ها با قيمت های پايين قبلی حاضر به فروش به جنوب اروپا نخواهند بود. همچنين تحقيقات تعرفه ای اروپا خريداران را مجبور به تمركز بر خريد از بازار داخلی اين اتحاديه كرده است.

قیمت ورق کرکره

انتظار تولیدکنندگان برای تصمیم گیری اروپا در خصوص وضع تعرفه

همچنين پيشنهادهای واردات از ديگر كشورها چندان رقابتی نيست و زمان تحويل طولانی تری دارد. به طور خاص ورق سیاه صادراتی مصر ۵۵۰ دلار و ليبی ۵۴۰ دلار CFR تحويل ماه آگوست پيشنهاد شد.

انتظار می رود تا زمان تصميم گيری اروپا در مورد وضع تعرفه ثابت گمركی بهای محصولات تخت در اسپانيا افزايشی باشد. به دليل نا مناسب بودن آب و هوا و فصل بارندگی قيمت ورق سیاه در بازار داخلی چين اندكی كاهش يافت.

به گزارش متال بولتن ۲۲ ماه ژوئن ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهاي) با كاهش ۱۰  یوان نسبت به روز قبل ۴۲۶۰ تا ۴۲۸۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با كاهش ۲۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۲۰۰ تا ۴۲۲۰ يوان رسيد.

فصل بارندگی ها در چين از ابتدای هفته آغاز شده است اما تاثير آن آنچنان كه بايد انعكاس نداشته است. خريداران در اين شرايط ثبت سفارش را كاهش دادند. در طول هفته جاری ورق سیاه شرق چين ۴۰ تا ۵۰ يوان و در شمال چين ۳۰ تا ۴۰ يوان كاهش يافت. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با کاهش ۲ یوان نسبت به روز قبل به ۳۸۷۰ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۵۰ یوان بود.

کاهش قیمت ورق شاخص صادراتی چین

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش  ۱ دلار نسبت به روز قبل به ۵۹۵ دلار FOB رسید. فروش در بازارهای صادراتی همچنان پايين است و خريداران منتظر فرصتی برای فشار بر قيمت ها هستند.

با اينكه محموله ای به قيمت ۵۹۵ دلار FOB به اندونزی به فروش رسيد اما بيشتر خريداران تمايلی به خريد از چين نشان ندادند.

ثبات در بازار ورق سرد اروپا همچنان ادامه دارد

خریداران ورق سرد در کشورهای اروپایی همچنان در انتظار بهبود روند بازار بوده و تا مشخص شدن تصمیم کمیسیون اروپا سیاست صبر و پایش را ادامه خواهند داد. بنابراین خریداران احتیاط لازم را در خصوص معاملات در بازار وارداتی رعایت خواهند کرد.

 • جنوب اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۶۲۰-۵۸۰ یورو (۷۱۸-۶۷۱ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. مواد پیشنهادی از سوی ایتالیایی ها با قیمت ۶۱۰-۵۸۰ یورو به ازای هر تن موجود می باشد در حالی که قیمت های پیشنهادی در کشور اسپانیا بالاتر بوده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار وارداتی جنوب اروپا به میزان ۶۲۰-۶۰۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۲۰-۵۹۵ یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است

 • شمال اروپا

ارزیابی ها از قیمت ورق سرد در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۶۵۰-۶۲۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده است. این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات و پیشنهادات در بازار داخلی این کشورها مطرح گردیده است. با این حال ارزیابی متال بولتن از قیمت این محصول در بازار وارداتی شمال اروپا به میزان ۶۴۰-۶۲۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری