0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت میلگرد آجدار چین به دنبال کاهش میزان تقاضا

قیمت میلگرد آجدار در بازار داخلی کشور چین طی هفته گذشته ثابت بوده است که علت این امر کاهش میزان تقاضا برای خرید این محصول عنوان شده است. قیمت میلگرد آجدار در بازار داخلی شرق چین (شانگهای) به میزان 4180-4140 یوان (653-647 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. در شمال چین نیز قیمت این محصول به میزان 3980-3950 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بوده است.

در حال حاضر اکثر تولیدکنندگان فروش های خود را بسته اند و به همین دلیل قیمت ها نیز افت کرده است. به دلیل کاهش شدید میزان موجودی و عرضه کارخانجات قیمت ها نیز ثابت باقی مانده است.

برخلاف عدم تغییر قیمت میلگرد آجدار در روز گذشته قیمت ها در شرق چین نسبت به قیمت های اعلام شده در روز جمعه هفته گذشته به میزان 110-100 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است و در شمال چین این افزایش به میزان 40-30 یوان به ازای هر تن اعلام شده است.

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد آجدار در بازار صادراتی کشور چین به میزان 75/553 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 25/1 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. پیشنهادات برای نرخ این محصول در محدوده 565-560 دلار به ازای هر تن ثابت بوده است در حالی که قیمت های پیشنهادی در مناقصات به میزان 545-540 دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

اوضاع نابسامان در بازار صادراتی میلگرد چین

این در حالی است که امکان دارد فروشندگان قیمت های خود را در حدود 10 دلار به ازای هر تن طی روزهای آتی افزایش دهند که علت این امر قیمت های پیشنهادی بالا در بازار داخلی کشور چین می باشد. خریداران در بازار خارجی تمایلی به افزایش قیمت های پیشنهادی خود در مناقصات نداشته و علت این امر نیز کاهش شدید میزان تقاضا در بازار صادراتی این کشور عنوان شده است.

قیمت میلگرد آجدار

در حال حاضر میزان خرید در بازار داخلی این کشور نسبتا مطلوب بوده ولی اوضاع در بازار صادراتی چندان وفق مراد آن ها نمی باشد. قیمت بیلت در معاملات بازار داخلی این کشور به میزان 3720 یوان به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 20 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

بیشترین معاملات صورت گرفته برای میلگرد آجدار در محدوده 3902 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 5 یوان به ازای هر تن افزایش داشته است.

افزایش قیمت مقاطع طویل در بازار صادراتی کشور ترکیه

قیمت میلگرد آجدار و قیمت سیم مفتولی در بازار صادراتی کشور ترکیه در هفته جاری روند صعودی را در پیش گرفته است که علت این امر افزایش ناگهانی میزان تقاضا برای خرید این محصول می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد آجدار صادراتی به خارج از ترکیه به میزان 550-545 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 545-540 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

کارخانجات داخلی این کشور قیمت های پیشنهادی خود را افزایش داده و در محدوده 560-550 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند در حالی که قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان 545-540 دلار به ازای هر تن بوده است. به نظر می رسد پس از اعمال تعرفه های آمریکا برای واردات محصولات فولادی میزان تقاضا در بازار داخلی کشور ترکیه نیز افزایش یابد.

بنابراین پس از اعمال این تصمیم میزان تقاضا برای خرید محصولات فولادی افزایش یافته و در نتیجه قیمت محصولات فولادی نیز روند صعودی را در پیش خواهد گرفت. علاوه بر این میزان تقاضا در کشورهای اسلامی پس از پایان یافتن ماه مبارک رمضان افزایش خواهد یافت و قیمت محصولات فولادی نیز روند صعودی را در پیش خواهد گرفت.

همچنین روند صعودی افزایش قیمت قراضه آهن در بازار داخلی کشور ترکیه نیز سبب افزایش قیمت روز میلگرد در این منطقه گشته است. همچنین قیمت سیم آرماتور نیز طی هفته جاری روند صعودی را در پیش گرفته است. ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی در بازار صادراتی ترکیه به میزان 575-565 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 570-560 دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0