0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت میلگرد آجدار چین به دنبال کاهش میزان تقاضا

قیمت میلگرد آجدار در بازار داخلی کشور چین طی هفته گذشته ثابت بوده است که علت این امر کاهش میزان تقاضا برای خرید این محصول عنوان شده است. قیمت میلگرد آجدار در بازار داخلی شرق چین (شانگهای) به میزان ۴۱۸۰-۴۱۴۰ یوان (۶۵۳-۶۴۷ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. در شمال چین نیز قیمت این محصول به میزان ۳۹۸۰-۳۹۵۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بوده است.

در حال حاضر اکثر تولیدکنندگان فروش های خود را بسته اند و به همین دلیل قیمت ها نیز افت کرده است. به دلیل کاهش شدید میزان موجودی و عرضه کارخانجات قیمت ها نیز ثابت باقی مانده است.

برخلاف عدم تغییر قیمت میلگرد آجدار در روز گذشته قیمت ها در شرق چین نسبت به قیمت های اعلام شده در روز جمعه هفته گذشته به میزان ۱۱۰-۱۰۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است و در شمال چین این افزایش به میزان ۴۰-۳۰ یوان به ازای هر تن اعلام شده است.

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد آجدار در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۷۵/۵۵۳ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۵/۱ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. پیشنهادات برای نرخ این محصول در محدوده ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن ثابت بوده است در حالی که قیمت های پیشنهادی در مناقصات به میزان ۵۴۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

اوضاع نابسامان در بازار صادراتی میلگرد چین

این در حالی است که امکان دارد فروشندگان قیمت های خود را در حدود ۱۰ دلار به ازای هر تن طی روزهای آتی افزایش دهند که علت این امر قیمت های پیشنهادی بالا در بازار داخلی کشور چین می باشد. خریداران در بازار خارجی تمایلی به افزایش قیمت های پیشنهادی خود در مناقصات نداشته و علت این امر نیز کاهش شدید میزان تقاضا در بازار صادراتی این کشور عنوان شده است.

قیمت میلگرد آجدار

در حال حاضر میزان خرید در بازار داخلی این کشور نسبتا مطلوب بوده ولی اوضاع در بازار صادراتی چندان وفق مراد آن ها نمی باشد. قیمت بیلت در معاملات بازار داخلی این کشور به میزان ۳۷۲۰ یوان به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

بیشترین معاملات صورت گرفته برای میلگرد آجدار در محدوده ۳۹۰۲ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵ یوان به ازای هر تن افزایش داشته است.

افزایش قیمت مقاطع طویل در بازار صادراتی کشور ترکیه

قیمت میلگرد آجدار و قیمت سیم مفتولی در بازار صادراتی کشور ترکیه در هفته جاری روند صعودی را در پیش گرفته است که علت این امر افزایش ناگهانی میزان تقاضا برای خرید این محصول می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد آجدار صادراتی به خارج از ترکیه به میزان ۵۵۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵۴۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

کارخانجات داخلی این کشور قیمت های پیشنهادی خود را افزایش داده و در محدوده ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند در حالی که قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان ۵۴۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است. به نظر می رسد پس از اعمال تعرفه های آمریکا برای واردات محصولات فولادی میزان تقاضا در بازار داخلی کشور ترکیه نیز افزایش یابد.

بنابراین پس از اعمال این تصمیم میزان تقاضا برای خرید محصولات فولادی افزایش یافته و در نتیجه قیمت محصولات فولادی نیز روند صعودی را در پیش خواهد گرفت. علاوه بر این میزان تقاضا در کشورهای اسلامی پس از پایان یافتن ماه مبارک رمضان افزایش خواهد یافت و قیمت محصولات فولادی نیز روند صعودی را در پیش خواهد گرفت.

همچنین روند صعودی افزایش قیمت قراضه آهن در بازار داخلی کشور ترکیه نیز سبب افزایش قیمت روز میلگرد در این منطقه گشته است. همچنین قیمت سیم آرماتور نیز طی هفته جاری روند صعودی را در پیش گرفته است. ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی در بازار صادراتی ترکیه به میزان ۵۷۵-۵۶۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۷۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری