0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رشد قيمت بيلت در شرق آسيا

تامين كننده های بيلت CIS كه قبلا  قيمت های رقابتی پيشنهاد می دادند، در بازار  آهن آلات شرق آسيا قيمت های جديد خود را با ۵ تا ۱۰ دلار افزايش به ۵۱۵ تا ۵۲۵ دلار CFR رساندند و بيشتر معاملات انجام شده بر اساس گزارش ها ۵۲۰ دلار CFR بوده است. در فيليپين بهای بيلت وارداتی ۵ دلار افزايش يافت و به ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار CFR رسيد. ترک ها كه محموله هايی به شرق آسيا فروختند فعلا فعال نيستند و فقط تامين كننده های CIS در اين بازار هستند. اخباری مبنی بر رزرو بيلت ايران به قيمت های پايين تری در شرق آسيا وجود دارد. با اين وجود كارشناسان در خصوص بازگشت تامين كننده های بيلت ايران به بازار مردد هستند و از اين رو قيمت های فروش آن ها را در ارزيابی شاخص ها در نظر نمی گيرند.

افزايش قيمت كلاف گرم در آلمان

افزايش تقاضای آهن آلات در اوايل ماه سپتامبر باعث شد قيمت كلاف گرم در آلمان ۵ تا ۱۰ يورو افزايش يابد. قيمت های بالای واردات به آلمان چندان جذاب نيستند و تنها تركها به دليل نوسانات لير با قيمت های پايين تری در بازار اروپا حضور دارند. بر اساس گزارش ها كلاف گرم روسيه تحويل ماه دسامبر در يک هفته پيش ۵۷۰ يورو CPT بوده است و در حال حاضر اين قيمت FOB روس ها است.

انتظار می رود قيمت كلاف گرم  در آلمان باز هم افزايش يابد و به ۵۹۰ تا ۶۰۰ يورو برسد. نگرانی های زيادی از قيمت های بسيار پايين تركها در بازار وجود دارد و كارشناسان معتقدند اين قيمت ها فاصله زيادی با شرايط واقعی بازار دارند. با اين وجود فعالان بازار بر اين باورند به دليل تقاضای بالا قيمت های افزايش يافته جديد در بازار مورد پذيرش قرار خواهد گرفت.

آهن آلات

شاخص سنگ آهن ۶۷٫۵ دلار

پس از افزايش ۱٫۴ دلاری قيمت سنگ آهن در روز گذشته امروز شاخص بدون تغيير در سطح ۶۷٫۵ دلار باقي ماند. سنگ آهن در بورس داليان پس از جهش قيمت در روز گذشته به افزايش ۴٫۵ يواني بسنده كرد. در مقابل قيمت آهن آلات با رشد قيمت محسوسی همراه شد. محدوديت های جديد توليد آهن آلات در تانگشان علت اصلی اين رشد قيمت است تا جايی كه بيلت تانگشان ۵۰ يوان و ميلگرد در بورس شانگهای ۳۸ يوان نسبت به روز قبل رشد داشت.

به گفته يكی از كارشناسان قيمت سنگ آهن در شرايط افت تقاضای آن و افزايش قيمت آهن محدود می شود و در محدوده كوچكی همانند ماه های قبل نوسان خواهد كرد.

افت شاخص اسلب صادراتی CIS

كاهش تقاضا تضعيف بازار محصولات تخت در بيشتر مقاصد صادراتی باعث شد شاخص اسلب CIS كاهش يابد. خريد كاهش يافته است و خريداران منتظر دريافت تخفيف از تامين كننده ها هستند. تولیدکنندگان آهن آلات نيز در حال تعميرات خطوط توليد هستند و عرضه چندانی به بازار ندارند. پيشنهاد های فروش اسلب CIS توليد ماه اكتبر در محدوده ۴۹۰ تا ۵۱۰ دلار FOB قرار دارد كه نسبت به ۵۱۰ تا ۵۳۰ دلار يك هفته قبل كاهش يافته است. تضعيف شرايط بازار در تركيه و كاهش ارزش لير علل اصلی اين كاهش قيمت است.

به گفته يكی از تجار قيمت های پيشنهاد خريداران در تركيه در محدوده ۴۸۰ تا ۴۹۰ دلار CFR قرار دارد و شنيده ها حاكی از فروش اسلب برزيل به قيمت ۵۲۰ دلار CFR به اروپا است. سهميه فروش اسلب برزيل به آمريكا به زودی تمام خواهد شد و آن ها چاره ای به جز فروش در اروپا و تركيه نخواهند داشت.

در سايه شرايط مطلوب محصولات تخت در اروپا آخرين معاملات فروش اسلب اوكراين به اروپا در هفته گذشته ۵۳۵ دلار CFR بوده است. كارشناسان باور دارند كه قيمت اسلب در بازار اروپا پايين تر از اين سطح است.

در خاور دور بالاترين پيشنهاد های ارايه شده CIS در ۵۳۰ دلار CFR قرار داشت و ۱۰ دلار پايين تر از دو هفته قبل بود. انتظار می رود قيمت های واقعی فروش ۵۲۰ دلار CFR باشد. كم بودن تقاضای كلاف گرم و نوسانات ارزی در اين منطقه از دلايل كاهش قيمت اسلب می باشد.

افزايش توليد آهن آلات در چين به واسطه حاشيه سود مطلوب

به دليل ايجاد محدوديت های توليد و افزايش قيمت فولاد داخلی چين، در اواخر ماه آگوست توليد فولاد در اين كشور افزايش يافت. ميانگين توليد روزانه اعضای انجمن آهن و فولاد چين در ده روز اخر ماه آگوست با ۰٫۳۵ درصد افزايش نسبت به ده روز دوم به ۱٫۹ ميليون تن رسيد. ميانگين روزانه كل توليد فولاد چين در دوره مذكور بر اساس براورد انجمن ۲٫۴۳ ميليون تن بوده است.

رشد توليد با دليل افزايش قيمت ها دور از انتظار نبود. در ۱۷ آگوست بهاي بيلت تانگشان به ركورد ۷ سال گذشته ۴۰۴۰ يوان رسيد. به علاوه توليد كننده های محصولات طويل در ماه آگوست قيمت ميلگرد را ۱۰۰ تا ۱۵۰ يوان افزايش دادند كه باعث افزايش حاشيه سود آن ها و در نتيجه رشد توليد فولاد گرديد.

به گفته يكی از كارشناسان به دليل تداوم محدوديت های توليد قيمت ها در چين افزايش بيشتری خواهد داشت. لازم به ذكر است موجودی انبارهای فولاد در ده روز پايانی ماه آگوست ۳٫۲۹ درصد كاهش يافت و به ۱۱٫۹ ميليون تن رسيد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری