0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

كم شدن خريد و فروش مانع افزايش بيشتر قيمت ورق سیاه بازار چین گرديد

به گزارش متال بولتن ۱۸ ماه May قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهاي) بدون تغيير  نسبت به روز قبل ۴۲۵۰ تا ۴۲۷۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با بدون تغيير نسبت به روز گذشته به ۴۰۹۰ تا ۴۱۱۰ يوان رسيد.

خريداران كه كاهش قيمت های آتی را مشاهده كردند قبل از اتمام هفته از ثبت سفارش خود داری كردند. در مقايسه هفتگی قیمت ورق سیاه در شمال چين ۴۰ يوان و در جنوب ۵۰ يوان نسبت به هفته قبل گران تر شدند.

در بازار آتی قیمت ورق سیاه تحويل ماه اكتبر با كاهش ۴۷ يوان نسبت به روز قبل به ۳۸۰۰ يوان رسيد. امروز هر دلار ۶٫۳۳ يوان است.

نوسانات شاخص نرخ ورق سیاه صادراتی

 شاخص ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش ۰٫۹۸ دلار نسبت به روز قبل به ۵۹۰٫۲۱ دلار FOB رسید. پیشنهاد فروش توليد كننده ها با افزايش ۵ دلار نسبت به قبل به ۶۰۰ تا ۶۰۵ دلار FOB رسيد و تجار بيشتر پيشنهاد های فروش خود را از بازار حذف كردند.

به گفته كارشناسان، خريدهای با تناژ پايين از تجار در محدوده قيمتی ۵۸۸ تا ۵۹۲ دلار FOB انجام شد و گفته مي شود فولاد سازها تمايلی به فروش با اين قيمت ها نداشتند.

ارزيابي محصولات تخت تركيه

در هفته منتهی به ۱۸ می تقاضای محصولات تخت فولادی در تركيه كاهش يافت به همين دليل، محصولات تخت وارداتی، داخلی و صادراتی تركيه با كاهش قيمت مواجه شدند.

توليد كننده های داخلی سهميه های ماه ژوئن را فروختند و برای سهميه های تحويل ماه جولای قيمت های  خود را كاهش دادند. با ادامه روند كاهش ارزش لير تركيه، واردات به طور فزاينده ای در حال گران تر شدن نسبت به قيمت های داخلی است.

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی تركيه ۵۸۰ تا ۶۰۰ دلار EXW تحويل ماه جولای پيشنهاد می شد و معامله ای در قيمت ۶۱۰ دلاری به انجام رسيد.

در ارزيابی ۱۸ می متال بولتن قیمت ورق سیاه داخلي تركيه ۵۸۰ تا ۶۱۰ دلار EXW ارزيابي شد و ۲۰ تا ۴۰ دلار كاهش نسبت به يك هفته قبل داشت.

به گفته يكی از كارشناسان با وجود قيمت های بهتر خرده فروش ها كه در سطح ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار EXW است خريداران قيمت های  توليد كننده ها را به راحتی نمی پذيرند.

قیمت ورق سیاه

بازار وارداتی ترکیه در هفته میانی ماه می

اوكراينی ها قیمت ورق سیاه را ۵۸۰ دلار CFR و روس ها ۵۹۰ دلار CFR به بازار تركيه پيشنهاد می دهند.

خريداران از سوی ديگر در محدوده ۵۶۰ تا ۵۷۰ دلار پيشنهاد می دهند. به گفته يكی از خريداران قيمت های واردات در شرايط كنونی با تقاضای ضعيف،  بالاست و به علاوه ۹ درصد تعرفه ثابت واردات نيز بايستی پرداخت شود.

به اين ترتيب ارزيابی متال بولتن  در ۱۸ می از ورق سیاه وارداتی به تركيه در محدوده ۵۷۰ تا ۵۸۰ دلار CFR قرار گرفت و ۳۰ دلار كاهش نسبت با يك هفته قبل با ثبت رساند.

بازارصادراتی ورق سیاه ترکیه

اما در بازار صادراتی با وجود تقاضای نه چندان مطلوب  ترك ها ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار FOB پيشنهاد می دادند. ارزيابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه صادراتی تركيه با ۳۰ تا ۳۵ دلار كاهش  نسبت به يك هفته قبل در محدوده ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار FOB قرار گرفت.

ارزیابی ورق سیاه در بازار آمریکا

نامشخص بودن تصمیم ترامپ برای تمدید کردن يا لغو معافیت تعرفه ای کشورهای کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا پس از اول ماه ژوئن باعث شد قیمت ورق سیاه در بازار داخلی امریکا برای چهارمین هفته متوالی افزایش یابد.

شاخص کلاف گرم داخلی امریکا از متال مارکت با ۰٫۷ درصد افزایش نسبت به یک هفته قبل به ۸۸۵٫۲۰ دلار بر تن رسید در حالی که نسبت به ابتدای ماه مي ۲٫۴ درصد رشد قیمت را به ثبت رساند.

قیمت فولاد در حال نزدیک شدن به بالاترین سطح در یک دهه اخیر است و از این رو بسیاری از مراکز خدماتی نگرانی زیادی در مورد قیمت های بالاتر دارند. بسیاری از خریداران بیم آن را دارند که قیمت ها به یک باره ريزش كند و ارزش کالایی که در انبارهای خود دارند کاهش یابد.

معافیت تعرفه برای کشورهای مکزیک، کانادا و اتحادیه اروپا تا اول ماه ژوئن تمدید شده است. در صورتی که پیشرفت خاصی در مذاکرات دو جانبه با کشورهای مذکور اتفاق نیفتد ترامپ معافیت این کشورها را تمدید نخواهد کرد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری