0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پيش بينی شركت Klockner از بازار آهن آلات اروپا و آمريكا

شركت Klockner يكی از توزيع كننده های آهن آلات در آلمان پيش بينی كرد در سال ۲۰۱۸ بازارهاي آمريكا و اروپا به واسطه حمايت تقاضای مطلوب، شاهد قيمت آهن آلات بالا در بازار خواهند بود. در سه ماهه دوم سال جاری ميانگين شاخص قیمت ورق سیاه متال بولتن در شمال اروپا به ۵۵۹٫۱۷ يورو بر تن در برابر ۵۳۰٫۱۹ يورو در مدت مشابه سال قبل رسيد. در آمريكا نيز ميانگين قيمت ورق سیاه در سه ماهه دوم سال جاری به ۸۸۴٫۰۴ دلار بر تن در برابر ۶۱۴٫۲۳ دلار در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ رسيد. به دليل شرايط مطلوب بازار به خصوص در آمريكا اين شركت انتظار دارد درآمد قبل از كسر ماليات ، سود و استهلاك با افزايش همراه شود و به ۶۵ تا ۷۵ ميليون يورو برسد.

علاوه بر افزايش قيمت آهن آلات كه منجر به سود بيشتر اين شركت خواهد شد افزايش تناژ فروش به رغم تعرفه های موجود نيز عامل ديگری در اين رشد خواهد بود. در سه ماهه دوم تناژ فروش اين شركت با ۲٫۲۵ درصد افزايش به ۱٫۶۱ ميليون تن رسيد.

با اين اوصاف انتظار می رود روند افزايشی قيمت آهن آلات در اروپا و آمريكا در اثر وضع تعرفه چندان دوامی نداشته باشد و با مقاومت مصرف كننده ها تثبيت و يا حتی كاهش يابد.

ايران و هند توليد كننده های اصلی DRI در دنيا

به گزارش متال اكسپرت در نيمه اول سال ۲۰۱۸ ايران و هند توليد آهن اسفنجی را نسبت به نيمه اول سال ۲۰۱۷ افزايش دادند. هندی ها به واسطه تقاضای بالای داخلی و در ايران به واسطه افزايش صادرات آهن آلات ، آهن اسفنجی بيشتری توليد كردند.  در دوره مذكور به غير از مصر در ديگر كشورهای منطقه MENA توليد آهن اسفنجی كاهش يافت.

تقاضای قوی آهن آلات در بازار داخلی و وجود ذخاير كافی گاز عوامل موثر در رشد توليد در مصر بوده است. كاهش عرضه به بازار باعث رشد قيمت های داخلی و توقف خريدهای خارجی به دليل نزديك شدن به پايان هفته باعث ثبات شاخص صادراتی ورق سیاه شد.

به گزارش متال بولتن ۲۷ ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدی آهن آلات شرق چين (شانگهاي) با افزايش ۲۰ تا ۴۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۵۰ تا ۴۲۶۰ يوان و در شمال چين (تيانجین) با افزايش ۲۰ تا ۴۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۹۰ تا ۴۲۲۰ يوان رسيد.

اعلام محدوديت های جديد توليد در تانگشان باعث شد و افزایش قیمت ورق

توليد كلاف گرم در هفته منتهی به پنج شنبه جاری در كل چين با كاهش ۱۴۶,۴۰۰ تن به ۲٫۲۷ ميليون تن رسيد. موجودی انبارهای كلاف گرم نيز با كاهش ۱۵,۲۰۰ تنی همراه شد. در طول هفته جاری قيمت ها در شرق چين ۳۰ تا ۴۰ يوان و در شمال ۱۰ تا ۳۰ يوان افزايش يافتند. معاملات کلاف گرم تحویل ماه اکتبر با افزايش ۱۰۵ یوان نسبت به روز قبل به ۴۱۹۹ یوان رسید. امروز هر دلار برابر با ۶٫۸۱ یوان بود.

تحلیل بازار آهن

خودداری کاهش قیمت در بازار صادراتی چین

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش ۱٫۲۵ دلار نسبت به روز قبل به ۵۷۵ دلار FOB رسید. بيشتر تولیدکنندگان آهن آلات با ديدن افزايش قيمت در بازار داخلی از كاهش بيشتر قيمت های  صادراتی خودداری كردند و در محدوده ۵۸۵ دلار پيشنهاد دادند. تجار با اين وجود انتظار خريد در قيمت ۵۷۵ دلار FOB دارند.

به دليل افزايش قيمت بيلت و ميلگرد  آتی در بازار نقدی چين قیمت ميلگرد با افزايش همراه شد.

به گزارش متال بولتن در بازار نقدی ۲۷ جولای قیمت میلگرد در شرق چین (شانگهای) با افزايش ۵۰ تا ۶۰ يوان  نسبت به روز قبل در محدوده ۴۱۳۰ تا ۴۱۸۰ یوان قرار گرفت و در شمال چین (تیانجین) با افزايش ۱۰ يوان نسبت به روز قبل ۴۰۳۰ تا ۴۰۶۰ یوان معامله شد. يكی از مقامات دولتی اعلام كرد چين در سال جاری ۳۰ ميليون تن از ظرفيت توليد آهن آلات را كاهش خواهد داد و تا ۲۰۲۰ در استان Hebei توليد فولاد را به پايين تر از ۲۰۰ ميليون تن كاهش خواهد داد.

پس از انتشار گزارش ها قيمت بيلت تانگشان و آهن آلات و مواد اوليه در بازار آتی افزايش يافتند. اما برخی معتقدند سياست كاهش ظرفيت نمی تواند قيمت ميلگرد را افزايش دهد چون توليد آن در چند ماه اخير بالاتر از مدت مشابه سال قبل است.

بیلت تانگشان تا ساعت ۱۵٫۰۰ امروز با ۳۰ یوان افزایش نسبت به روز گذشته ۳۷۹۰ يوان معامله شد و در بورس شانگهای میلگرد با افزایش ۱۰۹ یوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۲۶ یوان رسید. در طول هفته میلگرد در شرق چين ۹۰ تا ۱۰۰ يوان و در شمال چين ۲۰ تا ۳۰ يوان افزايش داشت. امروز هر ۱ دلار برابر با ۶٫۸۱ یوان می باشد.

ارزيابی  ورق سیاه تركيه

كاهش تقاضا در بازار داخلی تركيه مانع افزايش قيمت كلاف گرم شد. در مقابل تقاضای خريد در بازارهای صادراتی بالاست. توليد كننده های داخلی سهميه های توليد اكتبر را به بازار عرضه می كنند و محموله هايی به بازار های صادراتی به فروش رساندند. در بازار داخلی كلاف گرم ۶۲۵ تا ۶۵۰ دلار EXW پيشنهاد می شود و در مقابل خريداران بر محدوده ۶۲۰ تا ۶۲۵ دلار تاكيد دارند.

ارزيابي متال بولتن از كلاف گرم وارداتی به تركيه در ۲۷ جولای در محدوده ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار CFR قرار گرفت كه نسبت به هفته قبل بدون تغيير بود. در بازار صادراتی تركها از تقاضای بالا به خوبی بهره می برند و فروش هايی به اروپا داشته اند. بيش از ۵,۰۰۰ تن كلاف گرم  تركيه  در هفته جاری به قيمت ۵۷۵ تا ۵۸۵ دلار FOB با اروپا به فروش رسيد.

پس از ۱۸ جولای و وضع تعرفه ۲۵ درصد بر واردات آهن آلات به اروپا و تعيين سهميه، تقاضای خريد كلاف گرم تركيه در اروپا افزايش يافته است. در ارزيابی متال بولتن از كلاف گرم صادراتی تركيه در ۲۷ جولای شاخص با ۱۵ تا ۲۵ دلار كاهش نسبت به به يك هفته قبل به ۵۷۵ تا ۵۸۵ دلار FOB رسيد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری