0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند رو به رشد آرام اسلب در بازار آهن آلات CIS

با حمایت بازار محصولات تخت، بهای اسلب در بازار آهن آلات CIS در نیمه دوم ماه ژوئن با افزایش همراه شد. در حال حاضر ترک ها در حال تکمیل ذخایر اسلب مورد نیاز خود هستند و از این رو مذاکرات خرید اسلب در جریان است. با توجه به نمودار قیمت آهن آلات بهای اسلب CIS از 510 تا 515 دلار FOB در اواسط ماه ژوئن به 535 تا 545 دلار FOB در پایان ماه افزایش یافت. در عین حال پیشنهادهای فروش اسلب در بازار آهن آلات CIS در شرایط کنونی به 560 تا 570 دلار CFR ترکیه افزایش یافته است. به گفته منابع داخلی ترکیه، با این که تامین کننده های دیگر مانند برزیل نیز در بازار ترکیه حضور دارند در این کشور کمبود عرضه اسلب وجود دارد.

آخرين معاملات انجام شده اسلب در بازار آهن آلات CIS فروش رفته به ایتالیا در هفته گذشته 550 تا 555 دلار CFR تحویل ماه سپتامبر بوده است. در شرق آسیا بازار اسلب در شرایط چندان مطلوبی قرار ندارد که به دلیل تضعیف بازار محصولات تخت است. آخرین معاملات انجام شده 545 دلار CFR شرق آسیا گزارش شده است و مشتريان بر قیمت های با 15 دلار پایین تر پا فشاری می کنند.

بيلت در هفته منتهی به 13 جولای

به واسطه افت بهای محصولات طويل، كاهش شاخص های قراضه تركيه و به طور كلی تضعيف بازار جهانی آهن آلات ، قيمت بيلت در هفته قبل در روند كاهشی قرار داشت. تامين كنندگان بيلت در CIS ، شمال آفريقا و تركيه با كاهش تقاضا در مقاصد صادراتی مواجه شدند. مشتريان در مصر و تونس خبر از تضعيف خبر از تضعيف بازار داخلی محصولات نهايی فولادی دادند و انتظار دارند بهای بيلت پيشنهادی به اين كشورها كاهش يابد.

پيشنهادهای خريداران بيلت در مصر 520 تا 525 دلار CFR است كه معادل 500 تا 505 دلار FOB دريای سياه می باشد. و تونسی ها اين محدوده قيمتی را برای خريد بالا می دانند. در تركيه مشتريان ترجيح دادند از خريد بيلت خودداری كرده و با كاهش بهای قراضه وارداتی به خريد قراضه روی آوردند. علت ديگر محتاط بودن مشتريان تركيه كاهش ارزش لير در برابر دلار بود.

تامين كنندگان CIS بيلت را 520 تا 530 دلار CFR تركيه پيشنهاد دادند كه برابر با 505 تا 515 دلار FOB دريای سياه بود. اما مشتريان حاضر به پرداخت بالاتر از 515 دلار CFR نشدند.

در اين شرايط در هفته گذشته خريد بيلت CIS به صورت پراكنده انجام شد و قيمت های پيشنهادی در گستره ی 505 تا 515 دلار FOB دريای سياه قرار گرفت. شنيده ها حاكی از اين بود كه محموله های متعددی از بيلت CIS به قيمت 505 تا 510 دلار FOB رزرو شد. بر اساس پيش بينی منابع مختلف در بازار بيلت CIS در هفته جاری به پايين تر از 500 دلار FOB كاهش خواهد يافت.

قیمت آهن آلات

ارزیابی کلاف گرم در بازار امارات

مشتریان اماراتی به کلاف گرم وارداتی همچنان روی خوش نشان می دهند، بنابراین انتظار می رود تقاضا در چند هفته آتی در سطح مقبولی باقی بماند. به نقل از متال اکسپرت حدود 20000 تن کلاف گرم هند ضخامت 2.00 میلیمتر به قیمت 620 دلار CFR تحویل ماه آگوست به امارات به فروش رسید. کلاف گرم ضخامت 3.00 میلیمتر چین با کاهش 5 دلار در سطح 610 تا 615 دلار CFR تحویل ماه سپتامبر به امارات صادر شد.با وجود 5 دلار کاهش قیمت، خریداران انتظار افت 10 تا 15 دلاری دیگری برای محصولات چینی دارند.

مطابق با انتظارات، شرکت Hadeed بهای کلاف گرم 3  تا 6 میلیمتر را 20 تا 25 دلار افزایش داد و به 660 دلارCPT رساند که البته از نظر خریداران قیمت بالایی محسوب می شود. ماه گذشته امکان خرید با قیمت 635 تا 640 دلار CPT وجود داشت اما به گفته منابع بازار  شرکت Hadeed قصد ندارد با خریداران مدارا کند.

عدم حضور ایران در بازار امارات

ایران در حال حاضر در بازار امارات حضور ندارد و در ماه گذشته با موفقیت کلاف گرم خود را به قیمت 570 دلار FOB به فروش رساند. تعداد فروشنده های ترکیه به امارات در حال افزایش است و پیشنهادهای رسیده از ترکها در حدود 660 دلار CFR تحویل ماه سپتامبر قرار دارد. در معاملات گزارش شده قبلی محموله کوچکی به یکی از نورد کارهای امارات به قیمت 645 تا 650 دلار CFR به فروش رسید.

شرکت اوکراینی METINVEST  با افزایش 10 دلاری بر قیمتهای خود نسبت به یک هفته قبل،600 تا 605 دلار CFR به بازار امارات پیشنهاد می دهد. برخی از مشتریان به دلیل مشکلات حمل و نقل از دریای AZOV تا امارات نگرانی هایی در مورد خرید از اوکراین دارند.

مشتریان اماراتی گزارش دادند پیشهادهایی از سوی شرکت آرسلور در آفریقای جنوبی نیز دریافت کرده اند که برای ضخامت زیر 1.00 میلیمر 700 دلار CFR بوده است و به نظر قیمت منطقی می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری