0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش متوسط و تقریبی ۱۷۰ تومان به ازای هر کیلو در بازار مقاطع طویل فولادی و خارج از بورس کالا تنها طی دو روز کاری

با توجه به تکمیل تقریبی جدول شاخص متوسط قیمت جدید میلگرد بنا بر شنیده های این بازار در دامنه قیمتی ۵۱۰۰ تا ۵۳۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم با احتساب مالیات ارزش افزوده؛ رقم میانگین ۵۱۷۰ تومان به عنوان میانگین نرخ امروز بازار میلگرد داخلی خارج از بورس کالا برآورد گردید که افزایش ۸۰ تومانی نسبت به روز پنج شنبه و افزایش حدود ۱۷۰ تومانی نسبت به روز چهارشنبه هفته گذشته را به ثبت رسانده است. هر چند که در این وضعیت آشفته بازار و سونامی افزایش قیمت ها در برخی از حوزه های کالایی؛ برخی تلاش ها در سمت عرضه به خصوص در رقابت بین حوزه شمش فولادی القایی و نورد در بخش خصوصی؛ صورت گرفت تا همراه با التهابات به وجود آمده سایر حوزه ها همانند ارز و طلا؛ بازار فولاد هم نرخ های بالاتر را تجربه نماید، اما بنا بر اطلاعات کسب شده و همچنین داده ها و اطلاعات موجود، نرخ مواد اولیه زنجیره تامین فولاد که عمدتا شامل قراضه آهن و آهن اسفنجی می باشد؛ هنوز به طور متناظر این افزایش قیمت ها را تجربه نکرده است و لذا این وضعیت پیش آمده بیشتر تحرکات و نوسان گیری برخی از بازیگران میانی این بازار می باشد که می بایست برای روشن تر دیده شدن شرایط به وجود آمده منتظر ماند، به طوری که هنوز برای هر گونه قضاوت در خصوص چرایی حرکت صعودی این قیمت ها در حوزه فولاد و انتظار به پایداری آن زود است؛ وانگهی وجود دستگاههای نظارتی و عکس العمل آن ها هم در مواجه با این وضعیت به وجود  آمده هم موضوع مهم دیگری است که باز هم نیازمند صبر و رصد تغییر و تحولات بیشتر بازار در روزهای آینده است.

تحلیل بازار آهن

متال بولتن : چشم انداز مبهم بازار شمش فولادی / تختال ایران به دلیل بازگشت تحریم های آمریکا

بنا بر گزارش برخی منابع، نرخ صادراتی تختال ایران در هفته گذشته متاثر از افزایش نرخ عرضه ها افزایش پیدا کرد؛ در همین حال اما نرخ شمش صادراتی ایران و همچین تقاضا برای آن متاثر از اعمال تحریم های ایالات متحده کاهش پیدا کرد. هفته های گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، اعلام کرد که معافیت از تحریم های مربوط به واردات نفت ایران که به چندین کشور از جمله هند، ژاپن و کره جنوبی اعطا شده بود، مجددا تمدید نخواهد شد. این جو منفی اقتصادی به وجود آمده در ایران توام با وقوع سیل های شدید در برخی از مناطق کشور از ابتدای ماه مارس تشدید شده و موجب افزایش هزینه های ترابری در کشور گردیده است. پیش خریدهای اخیر صورت گرفته شمش تولیدی ایران در شرق آسیا با نرخ ۳۸۵ الی ۳۹۰ دلار به ازای هر تن فوب انجام پذیرفته است.

منابع بازار عنوان نمودند پیشنهادها در دامنه قیمتی ۳۹۵ الی ۴۰۰ دلار به ازای هر تن فوب متغیر بوده است. ارزیابی نرخ هفتگی فست ‌مارکت در خصوص شمش صادراتی ایران در روز چهارشنبه ۲۴ آوریل در محدوده قیمتی ۳۸۵ الی ۳۹۰ بود که نسبت به شاخص قبلی در محدوده ۳۹۰ الی ۴۰۰ دلار به ازای هر تن کاهش قیمت را نشان می دهد. در همین حال پیشنهاد تختال ایران در محدوده ۳۹۰ الی ۴۱۵ دلار به ازای هر تن فوب بود، هرچند که معاملات قابل توجهی در این نرخ شنیده نشد. یک تولیدکننده تختال ایرانی هفته آینده یک مناقصه برای تختال برگزار خواهد کرد، اما شرکت کنندگان بازار انتظار تغییر قابل توجه یا محسوس در خصوص نرخ این محصول را ندارند.

ارزیابی نرخ هفتگی فست ‌مارکت در خصوص تختال صادراتی ایران در محدوده قیمتی ۳۹۰ الی ۴۰۰ دلار به ازای هر تن فوب بود که نسبت به شاخص هفته قبل آن در محدوده قیمتی ۳۸۵ الی ۳۹۵ دلار به ازای هر تن فوب، افزایش داشته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0