0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

‍ بازار مثبت ورق فولادی کشورهای اروپایی و تداوم ثبات

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته جاری روند ثابتی را در پیش گرفته است. این در حالی است که فعالان بازار در این کشورها در انتظار روند صعودی قیمت آهن آلات در بازار می باشند. تعدادی از کارخانجات در اروپای شمالی قیمت ورق سیاه تولیدی خود را به میزان بیشتری نسبت به بازار اعلام کرده اند. در نتیجه این امر قیمت این محصول در حدود 5 یورو (8/5 دلار) به ازای هر تن افزایش یافته است. افزایش قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شمال اروپا و اروپای مرکزی به علت تغییرات فصلی و افزایش میزان تقاضا و همچنین تاثیرات تصمیم جدید کمیسیون اروپا بوده است. خریداران این محصول همچنان در انتظار کاهش قیمت می باشند ولی قیمت ها روز به روز افزایش بیشتری می یابد.

همچنین میزان واردات ورق فولادی کشورهای اروپایی در روزهای جاری به شدت کاهش یافته است و همین امر نیز سبب افزایش میزان تقاضا داخلی و روند صعودی قیمت ها گردیده است. این در حالی است که فولاسازان در جنوب اروپا انتظار دارند که تا روزهای میانی ماه قیمت این محصول حدودا به میزان 20 یورو به ازای هر تن افزایش یابد. قیمت ورق سیاه اروپای جنوبی نیز تحت تاثیر تصمیمات کمیسیون اروپا بوده است و باید دید در روزهای آتی نرخ این محصول به چه سمتی خواهد رفت؟

بازار ورق سیاه شمال اروپا و روند مخالف

ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت روز ورق سیاه در بازار داخلی شمال اروپا به میزان 590-570 یورو (685-661 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی کاهش یافته است. این ارزیابی ها براساس معاملات صورت گرفته در بازار و قیمت های پیشنهادی می باشد. همچنین ارزیابی ها از نرخ این محصول در بازار وارداتی شمال اروپا به میزان 550-540 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی همچنان ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها براساس محصولات وارداتی از ترکیه اعلام شده است.

قیمت ورق سیاه

بازار جنوب اروپا همچنان ثابت

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار جنوب اروپا به میزان 570-550 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. حد پایین این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد در ایتالیا و حد بالای قیمت ها براساس قیمت های پیشنهادی در اسپانیا می باشد.

موجودی محصولات در ایتالیا کاهش یافته که علت این امر کاهش تولید در کارخانجات اصلی این کشور اعلام شد. همچنین ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب اروپا به میزان 555-540 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

اروپای مرکزی

ارزیابی ها از قیمت این محصول در بازار داخلی اروپای مرکزی به میزان 570-550 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی کاهش یافت. این ارزیابی ها نیز براساس قیمت های کارآمد در بازار این کشورها بوده است.

شاخص سنگ آهن به 68 دلار رسيد

به گزارش متال اكسپرت 10 آگوست شاخص سنگ آهن وارداتی به چين با 0.5 دلار افزايش نسبت به جمعه گذشته به 68 دلارCFR  رسيد.بيلت تانگشان نسبت به روز جمعه به احتساب افزايش قيمت شنبه و يكشنبه 80 يوان گران تر شد و به 4110 يوان رسيد. اخبار مربوط به محدوديت های زيست محيطی مهمترين علت رشد قيمت آهن و مواد اوليه در چين است. تقاضای محصولات نهايی فولادی در چين مطلوب است و موجودی انبارها مقدار ناچيزی افزايش داشته است.

‍وضع تعرفه از سوی آمريكا و تاثير آن بر صادرات فولاد چين

چينی ها قبل از وضع تعرفه ثابت گمركی از سوی آمريكا با تعرفه های ضد دامپینگ چند صد درصدی در اين بازار مواجه بودند. از اين رو از طريق كشورهای ثالثی مانند ويتنام به صادرات خود به آمريكا ادامه می دادند. به نقل از Business insider وضع تعرفه 25 درصدی آمريكا امكان صادرات به اين روش را براي چينی ها متوقف كرد. به همين دليل احتمال می رود ويتنامی ها خريد فولاد از چين را متوقف كنند.

در نتيجه انتظار می رود چينی ها برای جبران اين دو بازار از دست رفته به آفريقا و آمريكای جنوبی روی آورند. در همين راستا صادرات چين به نيجريه افزايش يافته اما به اندازه ای نيست كه بتواند بازار های از دست رفته را جبران كند. صادرات فولاد چين در ماه آگوست بدون تغيير نسبت به ماه قبل در سطح 5.88 ميليون تن باقی ماند. به دليل قيمت های  بالای فولاد در چين انتظار می رود در ماه سپتامبر صادرات فولاد چين رشد چندانی نداشته باشد.

در حال حاضر تركيه، هند و كره جنوبی سهم بازار چينی ها را در اختيار گرفته اند. در دوره 8 ماهه سال جاری صادرات فولاد چين با كاهش 13.1 درصدی نسبت به سال قبل به 47.18 ميليون تن رسيد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0