0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

شركت استمكور به سود دهی بازگشت

شركت انگليسی استمكور يكی از مشتريان قبلی آهن آلات ايران و يكی از بزرگترين شركت هاي تجاری مستقل در بازار فولاد است كه چند سالی با بدهی دست به گريبان بود. ورق برای اين شركت با 70 سال سابقه برگشته و شرايط آن از زيان به سود آوری تغيير كرده است.

به گزارش Financial times شركت استمكور يكی از بزرگ ترين شركت های خصوصی انگلستان  در اوايل قرن جاری تأسيس شد و  گردش مالی آن بيش از 5 ميليارد دلار بود.

در دوران كاهش قيمت ها در بازار آهن آلات در سال 2013 اين شركت در شرايط با حاشيه سود پايين قرار گرفت و مجبور به دريافت 850 ميليون دلار وام بانكی شد و طی چند سال با بدهی دست به گريبان بود.

ظرفيت آهن آلات چين زير يك ميليارد تن تا سال 2025

به گزارش روييترز و به نقل از انجمن آهن و فولاد چين تقاضای آهن آلات اين كشور طی سال های آتی در روند نزولی خواهد بود و چين ظرفيت های غير استاندارد بيشتری را از مدار خارج خواهد كرد. به اين ترتيب تا سال 2025 به ظرفيت كمتر از 1 ميليارد تن در توليد فولاد خواهد رسيد.

در سال 2016 چين براي افزايش شاخص بهره برداری از ظرفيت فولاد تصميم گرفت طی 5 سال 150 ميليون تن از ظرفيت توليد آهن آلات را كاهش دهد. برآورد می شود ظرفيت توليد فولاد در چين به 1.2 ميليارد تن رسيده باشد.

با كاهش 120 ميليون تن از ظرفيت توليد حاشيه سود اعضای انجمن فولاد اين كشور در سال گذشته 4.7 درصد افزايش يافت. ادغام شركت ها و خريد شركت های كوچك توسط شركت های بزرگ از جمله سياست های چين برای كاهش مازاد ظرفيت توليد است.

در سال 2015 شاخص بهره برداری از ظرفيت توليد فولاد در چين  70 درصد بود. چينی ها قصد دارند اين شاخص را به بيش از  80 درصد برسانند.

قیمت آهن آلات

بازار جهانی بيلت در هفته گذشته

در هفته منتهی به 18 می بيلت در بازارهای جهانی در مسيرهای متفاوتی حركت كرد.

تامين كنندگان بيلت CIS به دليل مشكلات احتمالی برای بيلت صادراتی ايران به واسطه بازگشت تحريم ها، سياست افزايشی در قيمت گذاری داشتند. به علاوه انتظار می رفت به واسطه توقف شركت ارسلور در اوكراين در 16 می به دليل اعتصاب كارگران، عرضه بيلت در بازار محدود شود.

چينی ها چشم انداز مثبتی به روند قيمت آهن آلات داشتند چرا كه در بازار داخلی از شرايط مطلوبی بهره می بردند. اما در مقابل مشتريان جنوب شرق آسيا معتقد بودند قيمت ها در سطح بالايی قرار دارد و ترجيح دادند منتظر بمانند تا پيشنهاد قيمت های پايين تری دريافت كنند.

در خاور ميانه به دليل فرارسيدن ماه رمضان  بازار غير فعال است و در تركيه به دليل افت قيمت بيلت و ميلگرد داخلی و نيز كاهش ارزش لير در برابر دلار تقاضای خريد محصولات نهايی كاهش يافت.

ثبات قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین

رشد قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور چین متوقف گردید و این رخداد در حالی بوده است که میزان فعالیت در بازار این کشور به شدت کاهش یافته است.

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شرق چین (شانگهای) به میزان 4270-4250 یوان (671-667 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلامی قبلی ثابت باقی مانده است.

در شمال چین نیز نرخ ورق سیاه به میزان 4410-4090 یوان به ازای هر تن بوده و این نرخ نیز نسبت به قیمت قبلی هم چنان ثابت باقی مانده است. با مشاهده ضعف در بازار آتی این کشور خریداران در حال حاضر خرید خود را متوقف کرده اند.

روند تغییرات در بازار صادراتی چگونه بود

در بازار صادراتی کشور چین نیز ارزیابی ها حاکی از شاخص نرخ ورق سیاه به میزان 590 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت قبلی به میزان 98/0 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

در حال حاضر کارخانجات صادرکننده قیمت های پیشنهادی خود را اعلام نکرده اند و در انتظار بهبود بازار این کشور می باشند. با این حال برخی از کارخانجات نیز قیمت های خود را به میزان 605-600 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند در حالی که در روز قبل قیمت این محصول به میزان 605-595 دلار به ازای هر تن بوده است.

با این حال تاکنون هیچ معامله ای در بازار این کشور منعقد نگردیده است چراکه خریداران در انتظار قیمت هایی در محدوده 585-580 دلار به ازای هر تن می باشند.

با این حال برخی از معاملات در تناژ پایین در محدوده قیمت 592-588 دلار به ازای هر تن به انجام رسیده اند. فعالان بازار معتقدند که این نرخ پیشنهادی در بازار فولاد کارآمد بوده است.

این در حالی است که تولیدکنندگان تمایلی به پیشنهاد نرخ به این میزان ندارند. بیشترین معاملات صورت گرفته نیز به میزان 3800 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت قبلی به میزان 47 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0