0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق سیاه شمال چین به دنبال بهبود تقاضا

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین در تاریخ ۳۱ ماه می روند صعودی را در پیش گرفت که علت این امر افزایش میزان تقاضا در بازار داخلی این کشور اعلام شد. قیمت ورق سیاه در بازار شرق چین (شانگهای) به میزان ۴۲۸۰-۴۲۶۰ یوان (۶۶۶-۶۶۳ دلار) به ازای هر تن اعلام شد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

قیمت این محصول در شرق چین (تیانجین) به میزان ۴۱۸۰-۴۱۵۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۰-۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

به گفته منابع خبری میزان فروش این محصول در شمال چین افزایش یافته است. علت این امر این است که در حال حاضر خریداران ورق سیاه نسبت به افزایش قیمت ها در روزهای آینده در بازار داخلی این کشور نگران می باشند.

اقدامات زیست محیطی کارخانجات در کشور چین باعث کاهش میزان تولید محصولات فولادی توسط کارخانجات گشته و در نتیجه این امر و افزایش نگرانی از روند صعودی قیمت ها در روزهای آتی میزان تقاضا برای خرید نیز افزایش داشته است.

اقدامات زیست محیطی کشور چین و مشکل بازار فولاد

با این حال خریداران ورق سیاه در شرق چین طی هفته گذشته خرید این محصول را قطع کرده و علت این امر نیز افزایش ناگهانی قیمت در بازار شرق چین اعلام شده است. در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید بالا نبوده و به همین دلیل تولیدکنندگان قیمت های پیشنهادی خود را افزایش نخواهند داد.

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی کشور چین به میزان ۵۸۶ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۸۵/۱ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

قیمت های پیشنهادی کارخانجات در محدوده ۶۱۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده و نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

قیمت ورق سیاه

تنها تعداد کمی معامله با ظرفیت اندک طی هفته گذشته به قیمت ۵۹۰-۵۸۵ دلار به ازای هر تن منعقد گردید که منجر به معاملات اندک دیگری در هفته جاری خواهد شد.

هرچند برخی فعالان بازار انتظار دارند که معاملات جدید با نرخ ۵۹۵-۵۹۰ دلار به ازای هر تن منعقد گردد و با این فرض قیمت ورق سیاه در معاملات آتی کشور چین افزایش خواهد یافت. بیشترین معاملات انجام شده برای ورق سیاه در محدوده قیمت ۳۹۱۰ یوان به ازای هر تن طی هفته گذشته اعلام شده است.

تداوم رشد قیمت بازار چین با شروع ماه جاری

در شرايطی كه تقاضا در بازار داخلی اندكی كاهش يافته بود، رشد قیمت ورق سیاه در بازار آتی باعث شد قيمت ها در بازار نقدی همچنان افزايشی باشد.

به گزارش متال بولتن ۱ ژوئن ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزايش ۲۰ يوان نسبت به روز قبل ۴۲۸۰ تا ۴۳۰۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزایش ۲۰ تا ۳۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۸۰ تا ۴۲۰۰ يوان رسيد.

در طول هفته قیمت ورق سیاه شمال چين ۱۰۰ يوان و در شرق چين ۷۰ بوان نسبت به يك هفته قبل افزايش يافت. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر بدون تغيير نسبت به روز قبل به ۳۹۰۱ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۴۱ یوان بود.

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش ۰٫۹۲ دلارنسبت به روز قبل به ۵۸۸٫۶۹ دلار FOB رسید. پيشنهاد های فروش در محدوده ۵۹۰ تا ۶۱۰ دلار بر تن FOB بود و خريداران  ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار پيشنهاد می دادند.

از هفته بعد چينی ها سهميه های ماه آگوست و جولای را به بازار عرضه می كنند. كارشناسان معتقدند با توجه به گرمای هوا در اين زمان معاملات فولادسازها در محدوده ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار قرار گيرد.

افزایش قیمت میلگرد ترکیه به دنبال بهبود ارزش لیره

قیمت میلگرد و قیمت سیم مفتولی ترکیه طی هفته جاری روند صعودی را در پیش گرفته است که علت این امر بهبود ارزش پول ملی این کشور عنوان شده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۵۶۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۵۵-۵۴۵ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

همچنین قیمت سیم مفتولی نیز در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۶۳۹-۶۲۱ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. این در حالی است که ارزیابی متال بولتن از نرخ این محصول به میزان ۶۲۰-۵۸۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۹۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش داشته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری