3/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

معرفی شرکت لوله ایران اسپیرال

این کارخانه در سال ۱۳۷۳ در شهرک صنعتی سگزی در ۵۲ کیلومتری شهر اصفهان و در زمینی به مساحت ۳۰ هزار هکتار و در زیر بنایی حدود ۳۰ هزار متر مربع تاسیس شد.  جرقه اولیه احداث این کارخانه از زمان شروع پروژه انتقال آب زده شد. در دهه ۷۰ خورشیدی که پروژه انتقال آب از زاینده رود اصفهان به سمت یزد آغاز شد این ایده که کارخانه ای برای تولید انواع لوله فولادی و لوله اسپیرال ایجاد شود زده شد. هدف این کارخانه تولید لوله های مورد نیاز خطوط انتقال سیالات مختلف کشور از قبیل نفت، گاز ، آب و استفاده از صنایع پتروشیمی و نیروگاه های مختلف بود.  دلیل انتخاب شهرک صنعتی سگزی برای استقرار کارخانه این بود که این منطقه به نسبت دیگر ناحیه های صنعتی استان دسترسی بیشتری به جاده های اصلی کشور ، فرودگاه اصفهان ، راه آهن و… دارد. علاوه بر آن امکانات مناسب آب و برق و گاز و… در این تصمیم گیری تاثیر گذار بود. از دیگر عوامل این که اصفهان یک شهر صنعتی است و در شاه راه جاده ای کشور قرار دارد و به مجتمع فولاد مبارکه نزدیک است که می تواند مواد اولیه را به راحتی از این مجتمع تهیه کند. و همچنین نیروهای متخصص و ماهر که در این شهر به راحتی در دسترس هستند.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_style=”outline” message_box_color=”pink” icon_fontawesome=”fa fa-download”]

مشاهده نسخه pdf اطلاعات : شرکت ایران اسپیرال

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

ظرفیت تولید کارخانه ایران اسپیرال سالانه ۱۸۰ هزار تن است. در این کارخانه سه خط تولید وجود دارد که لوله هایی با قطر های مختلف به وجود می آورد. تکنولوژی های این شرکت از کشور های آمریکا ، آلمان و ترکیه است. از نکات قابل توجه این است که لوله هایی که آب را از زاینده رود به یزد ، قم ، تاسیسات صنعتی و… انتقال می دهد همگی از تولیدات این کارخانه است.

شرکت ایران اسپیرال

 از خط تولید کارخانه لوله اسپیرال چه محصولاتی می گذرد؟

لوله های تولیدی از نوع درز جوش با روش جوشکاری زیر پودری و با استفاده از دو الکترود تولید می شود. این شرکت لوله های فولادی در قطرهای ۴۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی متر و با ضخامت جداره ای از ۴ میلی متر تا حداکثر ۲۵٫۴ میلی متر را براساس استانداردهای AWWA برای خطوط آبرسانی و API 5L  برای خطوط نفت و گاز تولید می کند.  لوله های فولادی با قطری بیش از ۱۶۰۰ میلی متر که برابر با ۶۴ اینچ است. لوله های این کارخانه بین ۶ تا ۱۸ متر است و به نوعی تهیه می شوند که هزینه های جوشکاری سر لوله را کاهش داده که باعث می شود هزینه جوشکاری کل پروژه کم شود.

برخی از مشتریان مهم ایران اسپیرال

می توان گفت این شرکت مشتری های نامی و سرشناسی دارد از آن جمله شرکت آب منطقه ای استان آذربایجان غربی و شرقی ، اصفهان ، فارس ، اردبیل ، شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور، شرکت پتروشیمی مروارید ، شرکت پتروشیمی مهر ، شرکت صنایع مس ایران ، شرکت آب و فاضلاب کشور و… نام برد.

آدرس کارخانه ایران اسپیرال

استان اصفهان ، کیلومتر ۵۲ جاده نائین (شهرک صنعتی سگزی)

آدرس دفتر مرکزی : تهران، شهرک قدس(غرب )، بلوار خوردین شمالی، خیابان توحید ۳ ، پلاک ۲۱

۳
۱رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری