0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزيابی قیمت ورق سیاه صادراتی كره به هند

قیمت ورق سیاه صادراتی كره جنوبی به هند در هفته منتهی به ۱۱ سپتامبر با ۳۰ دلار كاهش به ۶۲۰ تا ۶۲۵ دلار CFR رسيد. محموله ای به تناژ ۲۰,۰۰۰ تن با قيمت مذكور توسط هندی ها رزرو شد كه بدون احتساب ماليات ۴۷,۰۰۰ روپيه خواهد بود در حالی كه در بازار نقدی داخلی هند قيمت ها در محدوده ۴۶,۵۰۰ تا ۴۷,۰۰۰ روپيه EXW بدون احتساب ماليات قرار دارد.  در عين حال هندی ها قيمت ورق سیاه  فروش ماه سپتامبر را ۱۰۰۰ روپيه افزايش دادند و به ۴۵,۵۰۰ تا ۴۶,۰۰۰ رساندند. اين رشد قيمت به دليل زياد شدن هزينه خريد مواد اوليه با كم شدن ارزش روپيه بوده است.

افت قيمت اسلب در شرق آسيا

قيمت های پيشنهادی بيشتر تامين كننده های اسلب با ۱۰ دلار كاهش هفتگی در محدوده ۵۲۰ تا ۵۳۰ دلار EXW قرار دارد. تامين كننده های برزيلی به بازار شرق آسيا باز گشته اند و ۵۲۰ دلار FOB پيشنهاد دادند كه مورد پذيرش خريدارن قرار نگرفت. پيشنهادهای خريد در بازار تايلند۵۰۰  تا ۵۱۵ دلار CFR قرار دارد و  بازار ورق سیاه در اين كشور چندان مطلوب نيست.

تامين كننده های ايران نيز از ابتدای سپتامبر با جديت بيشتری اسلب خود را به بازار شرق آسيا با قيمت ۵۱۵ تا۵۲۰  دلارCFR عرضه كردند اما خريداران حاضر به پذيرش ريسک خريد از ايران نشدند. قیمت ورق سیاه صادراتی چين به دليل كاهش قيمت های بازار آتی در دو روز اخير كاهش يافت.

بيشتر فولاد سازهای چين ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار FOB پيشنهاد می دهند و برخی به ۵۷۰ تا ۵۷۵ دلار FOB هم بسنده كردند. در سال جاری محدوديت های توليد كمتری در فصل زمستان در مقايسه با سال قبل وضع می شود و برای شهر های مختلف بر اساس شرايط آب و هوايی آن ها محدوديت ها تعيين خواهد شد.

بيشتر كارشناسان پيش بينی می كنند در فصل زمستان توليد فولاد نسبت به سال قبل بيشتر خواهد بود كه عامل كاهش قيمت آهن آلات در چين شده است.

قیمت آهن آلات

ثبات قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین در ماه سپتامبر

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ ۱۴ سپتامبر روند ثابتی را در پیش گرفته است. قیمت این محصول در بازار داخلی شرق چین (شانگهای) به میزان ۴۳۴۰-۴۳۲۰ یوان (۶۳۴-۶۳۱ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. همچنین در شمال چین قیمت روز ورق سیاه در محدوده ۴۲۴۰-۴۲۳۰ یوان به ازای هر تن بوده که این نرخ نیز نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی است. محدودیت های تولید محصولات فولادی در زمستان سال جاری در کشور چین نسبت به سال گذشته بیشتر می باشد.

ارزیابی ها از شاخص قیمت روز ورق سیاه در بازار صادراتی این کشور به میزان ۶۱/۵۶۹ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۰٫۱۳ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

پیشنهادات در حال حاضر ثابت مانده و در محدوده ۵۸۰-۵۷۵ دلار به ازای هر تن می باشد. خریداران قیمت های پیشنهادی خود در مناقصات را در محدوده ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. این در حالی است که فعالان بازار معتقدند کارخانجات قیمت ها را در محدوده ۵۷۰ دلار به ازای هر تن پایین خواهند آورد.

کاهش قیمت میلگرد ترکیه به دنبال تغییرات نرخ لیر

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور ترکیه طی هفته گذشته روند نزولی را در پیش گرفته است که علت این امر تغییرات نرخ لیر می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۶۱۹-۵۹۶ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی کاهش یافته است.

قیمت این محصول در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۳۹۵۰-۳۹۰۰ لیر بوده در حالی که قیمت آن در بازار استانبول در محدوده ۴۰۰۰-۳۹۵۰ لیر گزارش شده است. منطقه کارابوک نیز قیمت را در محدوده ۳۹۰۰-۳۸۵۰ لیره به ازای هر تن اعلام کرده که نسبت به قیمت قبلی متفاوت می باشد. همچنین ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۴۳۰۰-۴۱۰۰ لیره به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۴۵۰۰-۴۳۰۰ لیر به ازای هر تن کاهش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری