0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

احيای صنعت آهن آلات مالزی در بخش محصولات تخت

در سال های گذشته توليد محصولات تخت فولادی در بازار آهن آلات مالزی با تعطيل شدن تنها خط توليد اين نوع محصولات به شرايط نامطلوبی قدم گذاشت. به تازگی توليد كننده بزرگ محصولات طويل اين كشور برنامه خود برای خريد Megasteel متوقف شده كه توليد كننده ورق سیاه است خبر داده است. ظرفيت اين كارخانه 3.2 ميليون تن ورق سیاه و 0.7 ميليون تن كلاف سرد است و احتمالا سال آينده راه اندازی خواهد شد.

در نتيجه وابستگی مالزی به واردات كاهش خواهد يافت. سال 2017 مالزی 2.2 ميليون تن ورق سیاه وارد كرد كه به طور عمده از ژاپن تامين شد. به گزارش متال بولتن كره جنوبی، تايوان و ويتنام نيز تمايل زيادی به صادرات ورق سیاه به مالزی دارند. علت تمايل كشورهای آسيايی به حضور در بازار آهن آلات مالزی قيمت ورق سیاه بالاتر در اين كشور در مقايسه با كشورهای ديگر منطقه مانند ويتنام مي باشد.

به گفته منابع داخلی اختلاف قيمت ورق سیاه در بازار مالزی با ويتنام  بين 30 تا 40 دلار بر تن می باشد. واردات كلاف سرد مالزی نيز در سال گذشته 1.2 ميليون تن بود و 32 درصد بالاتر از توليد داخلی اين محصول بود.

ارزيابی بازار جهانی اسلب

 • اسلب بازار آهن آلات صادراتی CIS در مسير افزايش
 • در ماه جولای اسلب برزيل با ثبات، و در شرق آسيا احتمالا كاهش نخواهد يافت.

 بهای اسلب CIS به دليل افزايش قيمت محصولات نهايی و احتمال كاهش عرضه به بازار آهن آلات افزايش خواهد يافت. در جنوب شرق آسيا پس از ادامه يافتن بی تحركی دو ماه گذشته در بازار انتظار می رود قيمت اسلب وارداتی با ثبات بوده و يا اندكی كاهش يابد.

در كشورهای مسلمان مانند اندونزی در تعطيلات عيد فطر خريد زيادی انجام نمی شد. همچنين در ماه ژوئن در بازارهای ديگر مانند تايلند و تايوان به دليل پراكندگی معاملات محصولات پايين دستی مانند كلاف گرم و ورق خريد اسلب چندان زياد نبود.

قیمت آهن آلات

به اين ترتيب در ارزيابی متال بولتن اسلب وارداتی به شرق آسيا در 2 جولای با كاهش 15 دلاری نسبت به 4 ژوئن به 535 تا 545 دلار CFR رسيد. برخی كارشناسان معتقدند مسير كاهش يا افزايش قيمت اسلب در شرق آسيا به راحتی قابل پيش بينی نيست.

به دليل اقدامات متقابل چين در برابر تعرفه های وضع شده آمريكا كلاف گرم چين اندكی كاهش يافته است. همچنين در اندونزی كاهش ارزش پول اين كشور مانع پرداخت بهای بالاتر برای اسلب وارداتی می شود.

در ارزيابی 2 جولای متال بولتن اسلب وارداتی به شرق آسيا بدون تغيير نسبت به يك هفته قبل به 535 تا 545 دلار CFR رسيد. تقاضای اسلب در آسيا از ماه آگوست در روند افزايشی قرار خواهد گرفت كه می تواند محرك افزايش قيمت در اين منطقه باشد.

كاهش تقاضای داخلی و افزايش تنش های تجاری باعث تداوم كاهش قيمت ورق داخلی شد

به گزارش متال بولتن 6 ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با كاهش 20 تا 30 یوان نسبت به روز قبل 4210 تا  4180 يوان و در شمال چين ( تيانجین) با كاهش 20 يوان نسبت به روز گذشته به 4080 تا 4100 يوان  رسيد. در مقايسه هفتگی در شمال چين قیمت ورق سیاه 80 تا 90 و در شرق 70 تا 80 يوان كاهش يافت.

معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با كاهش 1 یوان نسبت به روز قبل به 3851 یوان رسید امروز هر دلار برابر با 6.64 یوان بود. شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش  1.25 دلارنسبت به روز قبل به 585 دلار FOB رسید.

فولادسازهاي چيني كه به دليل كاهش ارزش يوان قيمت هاي فروش صادراتي را كاهش داده اند با پيشنهادهاي پايين تر خريداران  در محدوده 570 تا 575 دلار FOB مواجه شدند.

ثبات بازار ورق کشورهای اروپایی به دنبال تصمیم کمیسیون اروپا

فعالیت در بازار ورق گالوانیزه کشورهای اروپایی در هفته جاری کاهش شدیدی داشته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا به میزان 670-650 یورو (781-758 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد در بازار این کشورها بوده است. همچنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی در این کشور به میزان 670-650 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری