0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

احيای صنعت آهن آلات مالزی در بخش محصولات تخت

در سال های گذشته توليد محصولات تخت فولادی در بازار آهن آلات مالزی با تعطيل شدن تنها خط توليد اين نوع محصولات به شرايط نامطلوبی قدم گذاشت. به تازگی توليد كننده بزرگ محصولات طويل اين كشور برنامه خود برای خريد Megasteel متوقف شده كه توليد كننده ورق سیاه است خبر داده است. ظرفيت اين كارخانه ۳٫۲ ميليون تن ورق سیاه و ۰٫۷ ميليون تن كلاف سرد است و احتمالا سال آينده راه اندازی خواهد شد.

در نتيجه وابستگی مالزی به واردات كاهش خواهد يافت. سال ۲۰۱۷ مالزی ۲٫۲ ميليون تن ورق سیاه وارد كرد كه به طور عمده از ژاپن تامين شد. به گزارش متال بولتن كره جنوبی، تايوان و ويتنام نيز تمايل زيادی به صادرات ورق سیاه به مالزی دارند. علت تمايل كشورهای آسيايی به حضور در بازار آهن آلات مالزی قيمت ورق سیاه بالاتر در اين كشور در مقايسه با كشورهای ديگر منطقه مانند ويتنام مي باشد.

به گفته منابع داخلی اختلاف قيمت ورق سیاه در بازار مالزی با ويتنام  بين ۳۰ تا ۴۰ دلار بر تن می باشد. واردات كلاف سرد مالزی نيز در سال گذشته ۱٫۲ ميليون تن بود و ۳۲ درصد بالاتر از توليد داخلی اين محصول بود.

ارزيابی بازار جهانی اسلب

 • اسلب بازار آهن آلات صادراتی CIS در مسير افزايش
 • در ماه جولای اسلب برزيل با ثبات، و در شرق آسيا احتمالا كاهش نخواهد يافت.

 بهای اسلب CIS به دليل افزايش قيمت محصولات نهايی و احتمال كاهش عرضه به بازار آهن آلات افزايش خواهد يافت. در جنوب شرق آسيا پس از ادامه يافتن بی تحركی دو ماه گذشته در بازار انتظار می رود قيمت اسلب وارداتی با ثبات بوده و يا اندكی كاهش يابد.

در كشورهای مسلمان مانند اندونزی در تعطيلات عيد فطر خريد زيادی انجام نمی شد. همچنين در ماه ژوئن در بازارهای ديگر مانند تايلند و تايوان به دليل پراكندگی معاملات محصولات پايين دستی مانند كلاف گرم و ورق خريد اسلب چندان زياد نبود.

قیمت آهن آلات

به اين ترتيب در ارزيابی متال بولتن اسلب وارداتی به شرق آسيا در ۲ جولای با كاهش ۱۵ دلاری نسبت به ۴ ژوئن به ۵۳۵ تا ۵۴۵ دلار CFR رسيد. برخی كارشناسان معتقدند مسير كاهش يا افزايش قيمت اسلب در شرق آسيا به راحتی قابل پيش بينی نيست.

به دليل اقدامات متقابل چين در برابر تعرفه های وضع شده آمريكا كلاف گرم چين اندكی كاهش يافته است. همچنين در اندونزی كاهش ارزش پول اين كشور مانع پرداخت بهای بالاتر برای اسلب وارداتی می شود.

در ارزيابی ۲ جولای متال بولتن اسلب وارداتی به شرق آسيا بدون تغيير نسبت به يك هفته قبل به ۵۳۵ تا ۵۴۵ دلار CFR رسيد. تقاضای اسلب در آسيا از ماه آگوست در روند افزايشی قرار خواهد گرفت كه می تواند محرك افزايش قيمت در اين منطقه باشد.

كاهش تقاضای داخلی و افزايش تنش های تجاری باعث تداوم كاهش قيمت ورق داخلی شد

به گزارش متال بولتن ۶ ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با كاهش ۲۰ تا ۳۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۱۰ تا  ۴۱۸۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با كاهش ۲۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۰۸۰ تا ۴۱۰۰ يوان  رسيد. در مقايسه هفتگی در شمال چين قیمت ورق سیاه ۸۰ تا ۹۰ و در شرق ۷۰ تا ۸۰ يوان كاهش يافت.

معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با كاهش ۱ یوان نسبت به روز قبل به ۳۸۵۱ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۶۴ یوان بود. شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش  ۱٫۲۵ دلارنسبت به روز قبل به ۵۸۵ دلار FOB رسید.

فولادسازهاي چيني كه به دليل كاهش ارزش يوان قيمت هاي فروش صادراتي را كاهش داده اند با پيشنهادهاي پايين تر خريداران  در محدوده ۵۷۰ تا ۵۷۵ دلار FOB مواجه شدند.

ثبات بازار ورق کشورهای اروپایی به دنبال تصمیم کمیسیون اروپا

فعالیت در بازار ورق گالوانیزه کشورهای اروپایی در هفته جاری کاهش شدیدی داشته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا به میزان ۶۷۰-۶۵۰ یورو (۷۸۱-۷۵۸ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد در بازار این کشورها بوده است. همچنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی در این کشور به میزان ۶۷۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری