0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحرکات افزایشی قیمت ورق کلاف گرم پیرامون بازتاب گسترده انتشار خبر کاهش واردات از تامین کنندگان CIS

به گفته گزارشگر فولاد انتشار خبر کاهش واردات ورق کلاف گرم از سمت تولیدکنندگان بازار آهن آلات CIS متاثر از فشارهایی که از سمت تحریم‌ های ثانویه ایالات متحده به این شرکت ها اعمال شده است؛ خبر تازه ای نبوده، به طوری که پیش تر و حدود دو هفته پیش این خبر توسط متال اکسپرت منتشر شده بود. اما بازتاب گسترده این خبر از روز سه شنبه و از طریق برخی از رسانه‌ های داخلی موجب شد تا مجددا فرصتی دوباره برای بازارسازی برخی عوامل توزیع این نوع ورق فراهم شده و روند افزایشی قیمت ورق مجددا در این بازار آهن آلات حاکم گردد. بدیهی است که از زمان تصویب دلار تک نرخی نیمایی و ادامه افزایش کاهش ارزش ریال در بازارهای پشت پرده دلار قاچاق و اختلاف قیمت قابل توجه نرخ دلار قاچاق با دلار مصوب؛ و در دسترس نبودن این نوع دلار به جهت خریدهای وارداتی؛ عملا بحث واردات این گروه کالایی به حاشیه رانده شده و مدتی است که با کاهش قابل ملاحظه واردات ورق کلاف گرم و افزایش فشار به عرضه کنندگان بازار آهن آلات داخلی هستیم.

امید آن می رود که افتتاح و توسعه اخیر برخی از واحدهای صنعتی داخلی در کنار افزایش عرضه‌ های داخلی غول تولیدکننده آهن آلات فولاد مبارکه؛ تا حد زیادی بتواند کشور را از حیث واردات این گروه کالایی بی نیاز نماید.

ارزیابی قراضه وارداتی به بازار آهن آلات ترکیه

با فروش محموله ای از آمریکا به ترکیه سکوت بازار قراضه ترکیه شکسته شد. یکی از فولادسازهای منطقه اسکندرون 16000 تن قراضه سنگین را به قیمت 344 دلار CFR از آمریکا خریداری کرد. در این محموله شده 8000 تن قراضه خرد شده و 5500 تن قراضه سازه ای به ترتیب به قیمت 352 و 357 دلار CFR وجود داشت.

به گفته کارشناسان در بازار داخلی ترکیه تقاضای میلگرد همچنان پایین است. به این ترتیب فولادسازها نمی توانند قراضه بیشتری خریداری کنند و به مصرف ذخایر انبارهای خود روی آورده اند.

در نتیجه شرایط نه چندان مطلوب در بازار آهن آلات ، بهای قراضه وارداتی به ترکیه با کاهش مواجه شد. در ارزیابی 17 جولای متال بولتن شاخص قراضه وارداتی از اروپا 2.08 دلار کاهش یافت و به 334.63 دلار و شاخص قراضه وارداتی از آمریکا با کاهش 3.16 دلار به 343.48 دلار CFR رسید.

قیمت آهن آلات

افزایش قیمت میلگرد بازار داخلی لهستان به دنبال بهبود میزان تقاضا

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور لهستان طی هفته جاری روند صعودی را در پیش گرفته است و روند صعودی قیمت ها نیز تحت حمایت افزایش میزان تقاضا و کاهش عرضه در بازار فولاد این کشور می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور لهستان به میزان 2300-2250 زلوتی (620-607 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی در این کشور ثابت باقی مانده است.

این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات صورت گرفته در بازار و حد پایین قیمت ها نیز براساس قیمت های پیشنهادی در بازار می باشد. شرکت آرسلورمیتال در نظر دارد تولید ماه ژوئیه خود را ببند و قیمت آهن آلات تولیدی خود را به میزان 80 زلوتی به ازای هر تن افزایش دهد. دیگر کارخانه تولیدکننده در این کشور نیز قیمت میلگرد تولیدی خود را در محدوده 2300 زلوتی پیشنهاد داده است.

در حال حاضر میزان تقاضای فصلی بالا بوده و علت این امر نیز افزایش میزان ساخت و ساز در این کشور عنوان شده است. همچنین کارخانجات این کشور قیمت مواد اولیه تولیدی خود را به طور چشمگیری ثابت نگه داشته اند. در ماه اوت نیز برنامه هایی برای تعمیرات کارخانجات اعلام شده است و این امر بر میزان تولید تاثیرگذار خواهد بود.

ثبات بازار وارداتی محصولات مفتولی آمریکا برخلاف افزایش فشارها

قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی و وارداتی کشور آمریکا طی هفته جاری روند ثابتی را در پیش گرفته است هرچند میزان عرضه کارخانجات این کشور کاهش یافته است و میزان رقابت نیز در بازار وارداتی روند نزولی را طی کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشور آمریکا به میزان 825-787 دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. قراضه آهنی نیز در محدوده قیمت 370 دلار به ازای هر تن ثابت بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری