0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افت قیمتهای معاملات بورس باعث شد قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین کاهش یابد.

به گزارش متال بولتن ۹ ماه May قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش ۲۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۱۸۰ تا ۴۲۰۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با کاهش ۲۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۴۰۳۰ تا ۴۰۵۰ يوان رسيد.

با این که بازار نقدی با کاهش قیمت همراه شد فروشنده ها در بازار از موضع قوی تری نسبت به خریداران برخوردار بودند و از این رو بیشتر مشتریان سیاست صبر و پایش بازار را در پیش گرفتند.

در بازار آتي قیمت ورق سیاه تحويل ماه اكتبر با كاهش ۵۸ يوان نسبت به روز قبل به ۳۶۷۶ يوان رسيد. امروز هر دلار ۶٫۳۷ يوان است.

بازار صادراتی و تبعیت از افزایش قیمت ها

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش ۱٫۶۰ دلارنسبت به روز قبل به ۵۸۶٫۹۰ دلار FOB رسید.

به دلیل بالا بودن قیمت های بازار داخلی انتظار می رود صادر کننده ها قیمت های خود را همچنان بالا نگه دارند. پیشنهاد های فروش در محدوده ۵۹۰ تا ۶۰۵ دلار قرار دارد و خریداران ۵۷۵ تا ۵۸۵  دلارFOB   پیشنهاد داده اند.

در آخرین معاملات ورق سیاه ، محموله ای از صادر کننده های هندی به قیمت ۵۸۷۵ دلار CFR به ویتنام به فروش رسید.

ارزیابی قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین

با وجود این  که تعداد معاملات محدودی در بازار گالوانیزه صادراتی چین به ثبت رسید، فعالیت بازار گالوانیزه در هفته منتهی به سه شنبه ۸ می نسبت به کلاف سرد بیشتر بود.

محموله های متعددی از گالوانيزه با پوشش ۱۲۰ گرم بر متر مربع با اسپنگل معمولی به فیلیپین در محدوده قیمت ۶۸۰ تا ۶۸۵ دلار FOB به فروش رسید. این قیمت معادل ۶۸۵ تا ۶۹۰ دلار FOB برای محصول بدون اسپنگل می باشد. شرکت BENXI در روز سه شنبه قیمت ورق گالوانیزه را همانند ماه قبل ۷۰۰ دلار FOB اعلام کرد.

به دلیل نزدیک شدن به فصل بارانی و ماه رمضان انتظار می رود در جنوب شرق آسیا تقاضای خرید تحت تاثیر قرار گرفته و کاهش یابد.

قیمت ورق سیاه

در ارزیابی متال بولتن قیمت ورق گالوانیزه ضخامت ۱٫۰ میلی متر با پوشش روی ۱۲۰ گرم بر متر مربع تحویل ماه می و ژوئن در محدوده ۶۸۵ تا ۶۹۵ دلار FOB قرار گرفت و تغییری نسبت به هفته قبل نداشت.

ارزیابی قیمت ورق سرد داخلی و صادراتی چین

در ارزیابی سه شنبه ۸ ماه می متال بولتن قیمت ورق سرد ضخامت ۱٫۰ میلی متر گرید spcc تحویل ماه های ژوئن و جولای بدون تغییر نسبت به هفته قبل ۶۱۰ تا ۶۲۵ دلار FOB تعیین شد.

شرکت BENXI قیمت ورق سرد صادراتی را نسبت به هفته قبل بدون تغییر ۶۲۵ دلار FOB اعلام کرد با این حال معامله ای در بازار به ثبت نرسید. تقاضای خریداران خارجی در حال کاهش است و آن ها بیشتر نظاره گر بازار هستند چرا که معتقدند قیمت های کنونی چینی ها بالاست.

به گفته کارشناسان، برنامه انتظار خریدارن و پایش بازار آنها ادامه دارد و انتظار می رود قیمت های کنونی چینی ها چندان دوام نیاورد.

ورق سرد داخلی چین در شانگهای ۴۵۱۰ تا ۴۵۶۰ یوان معادل ۷۰۹ تا ۷۱۷ دلار بر تن بود و نسبت به ۴۴۴۰ تا ۴۵۷۰ هفته گذشته در محدوده بسته تری قرار گرفت.

ثبات قیمت ورق سرد بازار اروپا برخلاف پیشرفت های منطقه

قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشورهای اروپایی به طور گسترده ای ثابت بوده است. بازار در حال حاضر در انتظار بهبود قیمت ها می باشد. اکثر فعالان بازار در حال حاضر در انتظار تصمیم آمریکا برای تعرفه های واردات فولاد به این کشور می باشند تا بتوانند قیمت های نهایی خود را اعلام نمایند.

در حال حاضر فشار زیادی بر روی بازار کشورهای اروپایی وجود داشته و تا زمانی که تصمیم نهایی آمریکا مشخص نشود قیمت های نهایی نیز اعلام نمی گردد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار جنوب اروپا به میزان ۶۴۰-۶۱۰ یورو (۷۷۰-۷۳۴ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۳۰-۶۱۰ یورو به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

این محصول در کارخانجات کشور ایتالیا به میزان ۶۲۰-۶۱۰ یورو به ازای هر تن بوده در حالی که حد بالایی این قیمت براساس قیمت اعلام شده در کشور اسپانیا بوده است.

ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت ورق سرد وارداتی به جنوب اروپا به میزان ۶۲۵-۶۰۰ یورو به ازای هر تن بوده است. این ارزیابی ها براساس قیمت های پیشنهادی در تایوان، ویتنام و کره جنوبی اعلام شده است.

نوسانات در شمال اروپا هم چنان ادامه دارد

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا به میزان ۶۶۰-۶۳۵ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۶۰-۶۴۰ یورو به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات و قیمت های پیشنهادی در بازار این کشورها اعلام گردیده است. قیمت ها در حال حاضر ثابت می باشد ولی تعداد پیشنهادهای صورت گرفته در بازار محدود بوده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری