0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ادامه رشد بازار آهن آلات چین با کاهش تولید در مناطق مختلف

بازارهای فیوچرز چین امروز نیز با اقبال سرمایه گذاران روبرو شدند. قیمت روز میلگرد در بازار فیوچرز آهن آلات شانگهای با ۱۷ یوان رشد روبرو شد و ورق گرم افزایش ۱۷ یوانی را تجربه نمود.

در بازار فیزیکی نیز میانگین قیمت میلگرد امروز در ۲۵ شهر مهم چین به ۴۱۶۰ یوان رسید که ۱۴ یوان از روز قبلی معاملات بالاتر می باشد. ورق گرم هم در ۲۴ شهر مهم چین به ۴۲۱۳ یوان به ازای هر تن رسید که رشد ۲۱ یوانی را نسبت به روز جمعه نشان می دهد.

تحت کاهش موجودی انبارها و هزینه تولید بالا، تولید کنندگان و تجار قیمت های بالایی را پیشنهاد می دهند. امروز ۸ کارخانه تولیدکننده آهن آلات در چین قیمت های خود را بین ۲۰ تا ۱۵۰ یوان افزایش دادند.

با رشد قیمت ها اما، صنایع پایین دستی محتاط تر عمل نموده و از حجم خریدهای خود تا تثبیت قیمت آهن آلات خواهند کاست.

با این حال روند پیش رو کمی نامعلوم به نظر می رسد. بازار فیزیکی این روزها پیرو نوسانات بازارهای فیوچرز است. از دیدگاه فاندامنتال، محدودیت های زیست محیطی تولید آهن آلات عرضه به بازار را محدود ساخته اند.

میزان خریدهای روزانه در نیمه اول ماه می در سطح بالایی باقی ماند و موجودی انبارها کاهش قابل توجهی را شاهد بودند.

فاکتورهای حمایت کننده از قیمت اهن الات

این فاکتورها در کوتاه مدت همچنان از قیمت آهن آلات در بازار حمایت خواهند نمود، اما در میان مدت با نزدیک شدن به فصل باران های موسمی، از تقاضا برای محصولات فولادی کاسته شده و احتمال اصلاح قیمت وجود خواهد داشت.

در بخش مواد اولیه نیز سنگ اهن در بازار فیوچرز دالیان با افزایش ۱۰٫۵ یوانی روبرو شد. در بازارنقدی نیز سنگ آهن ۶۲ درصد استرالیا ۴۸۳ یوان معامله شد که نسبت به روز جمعه ۸ یوان افزایش را نشان می دهد.

نکته قابل توجه در بخش تامین سنگ آهن اینکه داده ها نشان می دهند که از حجم واردات سنگ آهن از ژانویه تا مارس امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش یافته و حجم واردات تا ماه آوریل کمی افزایش داشته است.

این مسئله نشان می دهد که قیمت سنگ آهن وارداتی از قیمت فعلی بازار فراتر رفته که به معنای ضرر تجار این حوزه می باشد. از سوی دیگر، تولید داخلی سنگ اهن در چین هم چنان کاهشی است.

میزان تولید داخلی سنگ آهن در چین در فاصله ژانویه تا مارس امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۶ درصد معادل ۳۳ میلیون تن سنگ آهن دانه بندی شده کاهش داشته است.

قیمت آهن آلات

بازگشت کوره بلندها به مدار کاری و افزایش تولید آهن آلات

بنا بر اطلاعات انجمن آهن و فولاد چین، تولید روزانه فولادسازهای بزرگ و متوسط در چین طی اواخر آوریل به ۱ میلیون و ۹۱۰ هزار ۲۰۰ تن رسیده که کاهش ۰٫۰۵ درصدی را نسبت به اواسط آوریل نشان می دهد.

با این حال انتظار می رود بازگشت کوره بلندها به مدار کاری، تولید آهن آلات چین در ماه می را کمی افزایش دهد. در حال حاضر، نرخ بهره برداری از ظرفیت تولید کوره بلنده در چین ۸۵/۳ درصد می باشد که افت سالانه ۳٫۰۶ درصد را نشان می دهد.

انتظار می رود پس از رشد سریع تقاضا و کاهش موجودی ها در آوریل، در می شاهد اصلاح تقاضا و کاهش سرعت افت موجودی انبارها باشیم

قیمت ورق سیاه در بازار داخلي به روند افزايشي ادامه خواهد داد

به گزارش متال بولتن ۱۵ ماه May قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزايش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۲۰ تا ۴۲۴۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش ۱۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۴۰۷۰ تا ۴۰۹۰ يوان رسيد.

با توجه به رشد بازار آتي تقاضاي ورق سیاه در بازار مطلوب است و تجار نيز قيمت هاي پيشنهادي خود را افزايش دادند.

در بازار آتي كلاف گرم تحويل ماه اكتبر با افزايش ۲۷ يوان نسبت به روز قبل به ۳۷۹۶ يوان رسيد. امروز هر دلار ۶٫۳۳ يوان است.

شاخص کلاف گرم صادراتی چين امروز با افزايش ۳٫۴۶ دلارنسبت به روز قبل به ۵۸۸٫۸۸ دلار FOB رسید.

پیشنهاد فروش تامين كننده ها در محدوده ۵۹۵ تا ۶۰۵ دلار قرار دارد و خریداران در محدوده ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار پيشنهاد مي دهند. معامله جديدي در بازار گزارش نشد اما انتظار مي رود رزروها در محدوده  ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار به ثبت رسيده باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری