0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ادامه رشد بازار آهن آلات چین با کاهش تولید در مناطق مختلف

بازارهای فیوچرز چین امروز نیز با اقبال سرمایه گذاران روبرو شدند. قیمت روز میلگرد در بازار فیوچرز آهن آلات شانگهای با 17 یوان رشد روبرو شد و ورق گرم افزایش 17 یوانی را تجربه نمود.

در بازار فیزیکی نیز میانگین قیمت میلگرد امروز در 25 شهر مهم چین به 4160 یوان رسید که 14 یوان از روز قبلی معاملات بالاتر می باشد. ورق گرم هم در 24 شهر مهم چین به 4213 یوان به ازای هر تن رسید که رشد 21 یوانی را نسبت به روز جمعه نشان می دهد.

تحت کاهش موجودی انبارها و هزینه تولید بالا، تولید کنندگان و تجار قیمت های بالایی را پیشنهاد می دهند. امروز 8 کارخانه تولیدکننده آهن آلات در چین قیمت های خود را بین 20 تا 150 یوان افزایش دادند.

با رشد قیمت ها اما، صنایع پایین دستی محتاط تر عمل نموده و از حجم خریدهای خود تا تثبیت قیمت آهن آلات خواهند کاست.

با این حال روند پیش رو کمی نامعلوم به نظر می رسد. بازار فیزیکی این روزها پیرو نوسانات بازارهای فیوچرز است. از دیدگاه فاندامنتال، محدودیت های زیست محیطی تولید آهن آلات عرضه به بازار را محدود ساخته اند.

میزان خریدهای روزانه در نیمه اول ماه می در سطح بالایی باقی ماند و موجودی انبارها کاهش قابل توجهی را شاهد بودند.

فاکتورهای حمایت کننده از قیمت اهن الات

این فاکتورها در کوتاه مدت همچنان از قیمت آهن آلات در بازار حمایت خواهند نمود، اما در میان مدت با نزدیک شدن به فصل باران های موسمی، از تقاضا برای محصولات فولادی کاسته شده و احتمال اصلاح قیمت وجود خواهد داشت.

در بخش مواد اولیه نیز سنگ اهن در بازار فیوچرز دالیان با افزایش 10.5 یوانی روبرو شد. در بازارنقدی نیز سنگ آهن 62 درصد استرالیا 483 یوان معامله شد که نسبت به روز جمعه 8 یوان افزایش را نشان می دهد.

نکته قابل توجه در بخش تامین سنگ آهن اینکه داده ها نشان می دهند که از حجم واردات سنگ آهن از ژانویه تا مارس امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش یافته و حجم واردات تا ماه آوریل کمی افزایش داشته است.

این مسئله نشان می دهد که قیمت سنگ آهن وارداتی از قیمت فعلی بازار فراتر رفته که به معنای ضرر تجار این حوزه می باشد. از سوی دیگر، تولید داخلی سنگ اهن در چین هم چنان کاهشی است.

میزان تولید داخلی سنگ آهن در چین در فاصله ژانویه تا مارس امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 36 درصد معادل 33 میلیون تن سنگ آهن دانه بندی شده کاهش داشته است.

قیمت آهن آلات

بازگشت کوره بلندها به مدار کاری و افزایش تولید آهن آلات

بنا بر اطلاعات انجمن آهن و فولاد چین، تولید روزانه فولادسازهای بزرگ و متوسط در چین طی اواخر آوریل به 1 میلیون و 910 هزار 200 تن رسیده که کاهش 0.05 درصدی را نسبت به اواسط آوریل نشان می دهد.

با این حال انتظار می رود بازگشت کوره بلندها به مدار کاری، تولید آهن آلات چین در ماه می را کمی افزایش دهد. در حال حاضر، نرخ بهره برداری از ظرفیت تولید کوره بلنده در چین 85/3 درصد می باشد که افت سالانه 3.06 درصد را نشان می دهد.

انتظار می رود پس از رشد سریع تقاضا و کاهش موجودی ها در آوریل، در می شاهد اصلاح تقاضا و کاهش سرعت افت موجودی انبارها باشیم

قیمت ورق سیاه در بازار داخلي به روند افزايشي ادامه خواهد داد

به گزارش متال بولتن 15 ماه May قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزايش 10 یوان نسبت به روز قبل 4220 تا 4240 يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش 10 یوان نسبت به روز گذشته به 4070 تا 4090 يوان رسيد.

با توجه به رشد بازار آتي تقاضاي ورق سیاه در بازار مطلوب است و تجار نيز قيمت هاي پيشنهادي خود را افزايش دادند.

در بازار آتي كلاف گرم تحويل ماه اكتبر با افزايش 27 يوان نسبت به روز قبل به 3796 يوان رسيد. امروز هر دلار 6.33 يوان است.

شاخص کلاف گرم صادراتی چين امروز با افزايش 3.46 دلارنسبت به روز قبل به 588.88 دلار FOB رسید.

پیشنهاد فروش تامين كننده ها در محدوده 595 تا 605 دلار قرار دارد و خریداران در محدوده 580 تا 585 دلار پيشنهاد مي دهند. معامله جديدي در بازار گزارش نشد اما انتظار مي رود رزروها در محدوده  585 تا 590 دلار به ثبت رسيده باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0