0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

پیش بینی رشد بیشتر قیمت ورق در روزهای آتی

قیمت ورق سیاه طی هفته گذشته و در دومین روز هفته برای ضخامت 2 میلی متر به میزان 33200 ریال به ازای هر کیلو در انزلی اعلام گردید. نرخ این محصول تا روزهای پایانی هفته تغییر محسوسی نداشته است ولی به گفته برخی منابع خبری احتمال دارد که قیمت ورق گرم تا چند روز آتی روند صعودی را طی کند. این امر دو دلیل عمده خواهد داشت: یکی افزایش نرخ دلار و دیگری محدودیت میزان عرضه از سوی تولیدکنندگان برون مرزی

براساس آمار منتشر شده میزان واردات ورق فولادی در اردیبهشت ماه سال جاری به میزان 27613 تن بوده است و این میزان در ماه گذشته به 10801 تن کاهش یافت. این در حالی است که طی ماه های گذشته این محصول به طور میانگین به میزان 30000 تن در هر ماه وارد شده است.

در روز یک شنبه هفته گذشته و مصادف با هفته پایانی خرداد ماه قیمت ورق سیاه به طور میانگین برای ضخامت های 15-5/2 میلی متر به میزان 30569 ریال به ازای هر کیلو بوده است و تا روزهای پایانی هفته نیز نرخ این محصول تغییر محسوسی نیافت. در روز چهارشنبه قیمت ورق سیاه به طور میانگین به میزان 30769 ریال به ازای هر کیلو رسید و تغییرات زیادی را ثبت نکرد.

محدودیت عرضه در بازار ورق همچنان ادامه دارد

نکته دیگری که در بازار ورق طی هفته گذشته مشاهده گردید محدودیت عرضه برای ضخامت 5/2 میلی متر ورق فولادی بوده است. به همین دلیل ورق فولادی کارخانه نورد لوله اهواز و سایر کارخانجات جانشین ورق فولادی مبارکه در بازار داخلی گشته است.

قیمت ورق اکسین در نخستین روز هفته گذشته با افزایش قیمت مواجه گردید ولی میزان تقاضا برای خرید این محصول کم بوده و از سوی خریداران با استقبال زیادی مواجه نگردید. به همین علت قیمت ورق اکسین در روزهای پایانی هفته گذشته مجددا روند نزولی را در پیش گرفت.

قیمت ورق فولادی این کارخانه در روزهای ابتدایی هفته گذشته به میزان 31825 ریال به ازای هر کیلو گزارش شد و در روزهای پایانی این نرخ کاهش یافته و به میزان 31450 ریال به ازای هر کیلو رسید. کارخانه کاویان نیز طی هفته گذشته میزان ورق کمی را در اختیار بازار فولاد گذاشته و با محدودیت عرضه مواجه شده است.

قیمت ورق سیاه

همسویی بازار ورق سرد و ورق گرم

همچنین کالای دیگری که طی هفته گذشته با محدودیت عرضه مواجه گردید ورق سرد بوده است. پس از محدودیت عرضه این کالا در بازار داخلی شاهد روند افزایشی نرخ این محصول بودیم و به دنبال آن نیز فروش این محصول متوقف گردید. اکثر ورق سرد مورد نیاز بازار کشور از کالای وارداتی تامین می گردد.

به علت این که در حال حاضر میزان واردات محصولات فولادی کاهش یافته است و تولیدکنندگان نیز فروش خود را متوقف ساخته اند واردکنندگان این کالا سردرگم شده اند. مشکل کمبود عرضه برای ورق هایی به ضخامت های پایین تر از 7/0 میلی متر به شدت مشاهده می گردد.

همچنین قیمت ورق گالوانیزه نیز طی هفته گذشته روند صعودی را در پیش گرفت و قیمت این محصول در نخستین روز هفته گذشته به طور میانگین به میزان 43621 ریال اعلام گردید و این قیمت برای ضخامت های 2-4/0 میلی متر به میزان 43864 ریال مشاهده گردید. پیش بینی می شود که در روزهای آتی نرخ ورق سرد افزایش یافته و به دنبال آن قیمت ورق گالوانیزه نیز روند صعودی را طی کند.

بازار ورق جهانی طی هفته گذشته

قیمت ورق سیاه در کشور ترکیه در هفته پایانی خرداد ماه به میزان 625-610 دلار به ازای هر تن اعلام گردید و این قیمت در روزهایی تا میزان 630 دلار به ازای هر تن نیز رسید. قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور ترکیه نیز به میزان 620 دلار به ازای هر تن اعلام گردید.

قیمت ورق فولادی پیشنهادی روسیه در بازار وارداتی کشور ترکیه نیز به میزان 10 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته و به قیمت 595-590 دلار به ازای هر تن رسیده است. همچنین قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور آمریکا به میزان 900 دلار به ازای هر تن رسید.

این بالاترین قیمت برای ورق سیاه در بازار داخلی کشور آمریکا طی سال های گذشته بوده است. علت افزایش قیمت ناگهانی این محصول نیز کاهش میزان کالای وارداتی از کشور کانادا عنوان شده است. قیمت این محصول در بازار داخلی کشور اروپا نیز افزایش اندکی را نشان داده است و قیمت آن به 562 یورو به ازای هر تن رسیده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0