0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزايش قيمت كلاف سرد صادراتی چين

كلاف سرد صادراتی چين در هفته منتهی به ۲۱ آگوست با افزايش ۵ دلار نسبت به يك هفته قبل به ۶۱۰ تا ۶۲۰ دلارFOB رسيد. پيشنهاد های تولیدکنندگان آهن آلات ۶۲۰ تا ۶۲۵ دلار و خريدارن ۶۰۵ دلار FOB بود. به دليل كاهش ارزش ارز كشورهای مقصد مانند ويتنام، پاكستان و اندونزی تقاضای صنايع پايين دستی كاهش يافته است. كاهش نرخ ارز كشورهای مذكور هزينه های واردات را افزايش داده است.

در بازار داخلی چين نيز تقاضای كلاف سرد افزايش يافته است. علت اين افزايش تقاضا نگرانی از كاهش توليد در فصل زمستان با محدوديت های توليد پيش رو می باشد.

‍ رشد مجدد شاخص سنگ آهن

۲۳ آگوست شاخص سنگ آهن وارداتی به چين با ۰٫۲۵ دلار افزايش نسبت به روز گذشته به ۶۵٫۲۵ دلار CFR رسيد. با اينكه خريد سنگ آهن كمی رونق گرفته است اما انتظار نمی رود قيمت آن چندان افزايش يابد. به دليل  افزايش تنش تجاری بين چين و آمريكا ميلگرد و كلاف گرم آتی در بورس شانگهای كاهش يافتند.

محدوديت های توليد تانگشان هنوز كاملا مشخص نشده است و باعث فشار بيشتر بر بازار شده است. هفته قبل شايعات اجرای محدوديت های توليد در بازار پيچيد اما هنوز از سوی مقامات چينی چنين تصميمی به طور رسمی اعلام نشده است.

ارزيابی بيلت CIS

به دليل تضعيف شرايط بنيادی بازار توليد كننده های بيلت CIS تخفيف هايی در فروش بيلت ارايه  كردند با اين حال خريداران بر قيمت های پايين تر تاكيد دارند. در خاورميانه به دليل تعطيلات مذهبی تقاضا پايين است اما در شرق آسيا تقاضا در شرايط مطلوبی قرار دارد.

به نقل از متال اكسپرت توليد كننده های CIS در فروش بيلت توليد ماه سپتامبر ۴۸۰ تا ۴۹۰ دلار FOB دريای سياه/دريای Azov را هدف گذاری كردند كه ۵ تا ۱۰ دلار پايين تر از يك هفته قبل است.

تخفيف ها به اندازه ای نبود كه تقاضا را تحريك كند و همه فعالان بازار با دنبال كردن قيمت قراضه قيمت های پايين تری را در نظر دارند. پيشنهادهای خريدارن از شمال آفريقا در محدوده ۴۶۵ تا ۴۷۰ دلار FOB و قيمت های ترک ها حتی پايين تر است.

صادر كننده های بيلت CIS برای بازار فيليپين ۵۳۰ دلار  CFR پيشنهاد دادند و محموله ای ۴۰,۰۰۰ تن در قيمت مذكور به شرق آسيا به فروش رسيد.

آهن آلات مرکزآهن

شنيده ها حاكی از عرضه به شرق آسيا در محدوده ۵۱۵ تا ۵۲۵ دلار CFR تايلند و اندونزی است. پيش بينی بازار آهن آلات چين در دهه ۲۰۲۰ بر اساس پيش بينی شركت BHP در پنج تا ده سال آينده مصرف آهن آلات در چين دو برابر خواهد شد. به رغم كاهش توليد زمستانی ، از ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ تا ژوئن سال ۲۰۱۸ توليد آهن آلات چين ۹۷۶ ميليون تن بوده است. اين تناژ در مقايسه با ۸۳۲ ميليون تن در سال ۲۰۱۷ اختلاف محسوسی دارد.

چينی ها مصرف سرانه آهن آلات را با دو برابر كردن مقدار كنونی به سطح كشورهای صنعتی ديگر می رسانند.

مصرف سرانه فولاد چين ۶ تن است. اين مقدار مصرف سرانه نصف آمريكا و اندكی پايين تر از نصف مصرف سرانه آلمان ،كره جنوبی و ژاپن است. اطلاعات مركز آمار چين بر اطلاعات شركت BHP صحه گذاری می كند.

توليد محصولات تخت فولادی در ماه ژوئن در ماه جولای ۸٫۴ درصد نسبت به سال قبل افزايش يافت و به ۱۳٫۴۳ ميليون تن رسيد. همچنين در هفت ماه سال جاری به طور كلی توليد محصولات تخت در چين با ۲٫۲ درصد افزايش به ۸۷٫۲۷ ميليون تن رسيد.

تحقیقات تعرفه ای روسيه بر واردات فولاد از اوكراين

به منظور جلوگيری از تغيير مسير فولاد صادراتی اوكراين به روسيه از اروپا و آمريكا تحقيقاتی برای وضع تعرفه واردات از اوكراين آغاز شد. اين تحقيقات برای وضع تعرفه ثابت گمركی برای كلاف گرم، كلاف سرد و محصولات پوششی است كه از ۷ آگوست آغاز شده است.

در سال ۲۰۱۷ روسيه ۳۲۲,۰۰۰ تن واردات كلاف گرم داشته است كه نسبت به ۱۹۷,۰۰۰ تن در سال ۲۰۱۶ رشد ۶۴ درصدی دارد. اين افزايش واردات عمدتا به دليل رشد دو برابری صادرات قزاقستان به روسيه بوده است. در سال ۲۰۱۷ صادرات كلاف گرم قزاقستان به روسيه ۲۳۳,۷۵۰ تن بود در حالی كه در سال ۲۰۱۶ تنها ۱۱۳,۲۴۵ تن بوده است. صادرات اوكراين در سال ۲۰۱۷ بدون تغيير نسبت به سال قبل ۸۶,۹۱۲ تن به ثبت رسيد.

قزاقستان به دليل عضويت در كميسیون اقتصادی اوراسيا به همراه روسيه ، بلاروس، ارمنستان و قرقيزستان از تعرفه احتمالی در امان است و از اين رو اوكراين و چين به عنوان دومين و سومين صادر كننده مشمول تعرفه احتمالی خواهند بود.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری