0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق سیاه چین به دنبال کاهش میزان تولید

قیمت ورق سیاه امروز در بازار چین تا تاریخ ۱۱ ماه ژوئیه ثابت باقی مانده است و علت این امر کاهش فعالیت های تجاری و کاهش میزان تولید فولاد توسط کارخانجات می باشد. قیمت ورق سیاه ۲ میل در بازار شرق چین (شانگهای) به میزان ۴۲۵۰-۴۲۳۰ یوان (۶۴۱-۶۳۸ دلار) به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. همچنین قیمت این محصولات در بازار داخلی شمال چین به میزان ۴۱۲۰-۴۱۱۰ یوان به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل ثابت باقی مانده است. اگرچه قیمت ها همچنان بالا می باشد ولی با این حال فعالیت تجاری نیز در بازار داخلی این کشور شدیدا کاهش یافته است و کارخانجات قادر به افزایش بیشتر قیمت ها نمی باشند. دلیل عمده ثبات قیمت ورق سیاه در این کشور مشخص نبودن میزان کاهش تولید در کارخانجات فولادسازی می باشد.

 • بازار صادراتی

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه st52 در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۵۸۰ دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به شاخص قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۷۸/۲ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

قیمت آهن آلات

تحلیل بازارهای جهانی

بعد از چالش های فراوانی که در طی مدت اخیر و به واسطه جنگ های تجاری آمریکا با سایر کشورها در بازارها رخ داده و هنوز نیز ادامه خواهد داشت انتظار این که روندهای قوی ایجاد شوند فعلا وجود ندارد و باید به نوسانات میان مدت و کوتاه مدت بازار بسنده کنیم.

 • طلای جهانی

ماه های بدون روند

پس از ریزش های اخیر در قیمت طلای جهانی باید منتظر یک دوره رنج چند ماهه برای قیمت باشیم و فعلا انتظار ریزش های متوالی و یا صعودهای قوی دور از انتظار هستند. سطوح مهم قیمتی برای یک هفته آینده  ۱۲۴۵ و ۱۲۶۰ و ۱۲۸۰ دلار در هر انس هستند که با توجه به قدرت نسبی نزول فروش در سطوح بالاتر از ریسک کمتری برخوردار است.

 • نفت

در انتظار شوک های قیمتی

سطح ۷۵ دلار در هربشکه  به یک مانع مهم و جدی برای صعود تبدیل شده و در رفتار بازار شوک های ریزشی قیمتی در آینده نه چندان دور به چشم می خورد. با این فرض منتظر شنیدن اخبار مهم و ناگهانی در بازر هستیم که در حال حاضر به نظر می رسد در جهت ریزش قیمت عمل خواهند کرد. اولین اهداف نزولی در ۶۳ دلار و هدف بعدی در ۵۶ دلار خواهد بود. باید توجه داشت که حتی با نزول تا این سطوح هنوز هم روند افزایشی قیمت در بلند مدت می تواند قوی تر باشد و خرید در این نقاط هنوز هم کم ریسک می باشند.

 • داوجونز

مایل به صعود اما کم توان

این شاخص دارای تمایلات صعودی است ولی  از پشتیبانی قوی خریداران برخوردار نیست و احتمالا تا یکی دو هفته آینده نیز بین سطوح  ۲۳۸۰۰ و ۲۵۱۰۰ واحد نوسانی خواهد بود و تلاش خواهد کرد با شکست سطح بالایی خود را از این مهلکه نجات دهد ولی شواهد قوی برای موفقیت هنوز وجود ندارند و باید منتظر رفتار بازار در این سطوح باشیم.

 • شاخص دلار

اهدافی در نزدیکی

شاخص دلار اگر چه دارای تمایلات صعودی است ولی همانند شاخص داوجونز در کوتاه مدت احتمال کاهش آن تا ۹۳٫۳ و ۹۱٫۲ واحد وجود دارد و خرید در این نواحی کم ریسک به نظر می رسند برای اهداف احتمالی نیز اعداد ۹۵ و  ۹۷٫۷ واحد فعلا دارای احتمال بالاتری هستند.

 • بیت کوین:

دردسرهای تحلیلگران

کاهش عمق بازار طی چند ماه اخیر جدای از مشکلات نقد شوندگی به دلیل حرکت های هیجانی  کار تحلیلگران تکنیکالیست و حتی فاندامنتالیست را سخت کرده و عموما در تشخیص جهت ها و اهداف دچار دردسرهایی شده اند.

به لحاظ رفتارشناسی این بازار و در مراحل اولیه تغییر جهت بازار چنین حرکت های هیجانی و سریع امری غیر عادی نیست ولی این که از اهداف مورد انتظار خیلی فراتر می رود کمی غیر منتظره است!

برای هفته پیش رو چالش سطح ۶۳۰۰ دلار را خواهد داشت که با احتمال زیادتری ابتدا یک حرکت صعودی خواهد داشت که احتمالا تا مرزهای ۷۰۰۰ دلار هم می تواند حرکت کند ولی این که در بلند مدت موفق به ایجاد روند صعودی می شود یا خیر هنوز مشخص نیست.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری