0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

با وجود کاهش میزان تقاضا قیمت ورق سیاه داخلی چين با افزايش همراه شد

به گزارش متال بولتن 6 ژوئن قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهای) با افزايش 10 تا 20 يوان نسبت به روز قبل 4280 تا 4300 يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش 20 يوان نسبت به روز گذشته به 4190 تا 4220 يوان رسيد.

تنها عامل رشد قيمت ها در بازار نقدی افزايش قيمت در بازار آتی بود و خريداران چشم انداز چندان افزايشی به بازار ندارند. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با افزايش 9 يوان نسبت به روز قبل به 3918 یوان رسید. امروز هر دلار برابر با 6.39 یوان بود.

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش 2 دلارنسبت به روز قبل به 592.5 دلار FOB رسید. پيشنهاد های فروش در محدوده 595 تا 605 دلار بر تن FOB بود و خريداران  580 تا 585 دلار پيشنهاد می دادند.

محموله كوچكی از ورق سیاه چين به قيمت 595 دلار به فروش رسيد. برخی فعالان بازار معتقدند قيمت های منطقی معاملات 590 دلار می باشد.

ارزيابي قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چين

در هفته گذشته خريد ورق گالوانيزه از سوی مشتريان خارجی افزايش يافت و در ارزيابی 5 ژوئن متال بولتن گالوانيزه ضخامت 1.00 ميلي متر با پوشش روی 120 گرم با 5 دلار افزايش هفتگی به 690 تا 700 دلار FOB رسيد.

محصولات با پوشش 80 گرم در محدوده 678 تا 685 دلار FOB به  تايلند و ديگر كشورهای شرق آسيا به فروش رسيد كه معادل 693 تا 700 دلار FOB برای پوشش 120 گرم است.

محموله ای از شركت Baosteel به قيمت 670 دلار FOB نيز به تايلند فروخته شد كه به گفته تجار يك فروش استثنائی بوده و در ارزيابی متال بولتن لحاظ نگرديد.

قیمت ورق فولادی

ارزيابی كلاف سرد صادراتی چين

در هفته منتهی به 5 ژوئن قیمت ورق سرد صادراتی چين با افزايش 5 دلار نسبت به يك هفته قبل به 615 تا 630 دلار FOB رسيد. به نقل از متال بولتن رزروهای انجام شده از سوی ويتنامی ها 615 تا 620 دلارFOB بوده است و فيليپينی ها در سطح 630 در دلار خريد كردند.

خريداران كه مدت زيادی منتظر مانده اند با ثبت سفارش های جديد ذخاير انبارهای خود را تكميل می كنند اما به نظر نمی رسد تقاضا رشد چندانی كرده باشد.

در حالی كه قيمت های فروش داخلی چين 708 تا 716 دلار EXW است بالاترين پيشنهاد فروش صادراتی 635 دلار FOB است. به همين دليل توليد كننده ها بر بازار داخلی تمركز بيشتری دارند.

پیش بینی بازار جهانی اسلب در روزهای آتی

به گفته منابع خبری با توجه به کمبود میزان عرضه اسلب روند تغییرات قیمت اسلب در بازار جهانی نامشخص می باشد. روزهای نخست ماه ژوئن با  كاهش میزان عرضه اسلب در بازارهای جهانی شروع گردید. با اين حال پيش بينی های صورت گرفته در خصوص نرخ اسلب به دلیل فاکتورهای تعيين كننده در هر منطقه متفاوت می باشد.

  • برزيل و آمريكا:

بازار فولاد در کشور برزيل از 18 تا 31 می تحت تاثير اعتصاب كاميون داران در این کشور قرار گرفت. بسياری از تولید كنندگان این محصول نيز تحت تاثير اين رخداد قرار گرفتند خصوصا اين كه تامين مواد اوليه به كارخانجات آن ها با مشكل مواجه گردید.

تحلیل گران این حوزه معتقدند 10 روز زمان لازم است که شرايط به حالت نخست بازگردد و پيشنهادهای فروش اسلب جدید به بازار ارايه گردد.

تحت شرايط عادی اعتصاب کامیون داران منجر به افزايش قيمت اسلب می گردید، اما به علت وضع تعرفه بر فولاد كانادا و مكزيك توسط آمريكا، شرايط بازار  در اين كشور در حالت ثابت قرار گرفته است. به نظر می رسد زمانی كه رئیس جمهور آمریکا اقدامی انجام می دهد بازار فولاد جهانی برای چند هفته تعطيل می شود.

به نظر می رسد اسلب از وضع تعرفه آمريكا معاف گردد. شركت NLMK روسيه با وجود داشتن خطوط توليد در کشور آمريكا نيز در انتظار معاف شدن این محصول از تعرفه می باشد و با وجود 25 درصد تعرفه به دليل  قيمت بالای محصولات نهايی، صادرات به آمريكا را ادامه می دهد.

  • جنوب شرق آسيا و ايران:

در منطقه جنوب شرق آسيا به نظر می رسد تا روزهای پايانی ماه مبارك رمضان بازار ثابت باقی بماند. البته تحلیل های قيمت متفاوتی در بازار فولاد این کشور وجود دارد. برخی از كارشناسان معتقدند قيمت ها افزايش خواهد يافت و برخی منتظر كاهش قيمت ها می باشند.

همچنین به نظر می رسد تحريم های اخیر آمريكا عليه ايران سبب منع خريد این محصول توسط خریداران مناطق شرق آسيا گردد. اکثر خريداران ترجیح می دهند از منابع ديگر مانند CIS با هزينه بیشتر خرید کنند.

تولیدکنندگان این محصول در کشور اوکراین نیز با استفاده از موقعیت اخیر تصمیم به حضور بیشتر خود در شرق آسيا دارند و با کاهش میزان عرضه اسلب به بازار انتظار می رود قيمت این محصول افزايش یافته و به 565 دلار CFR برسد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0