0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

با وجود کاهش میزان تقاضا قیمت ورق سیاه داخلی چين با افزايش همراه شد

به گزارش متال بولتن ۶ ژوئن قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهای) با افزايش ۱۰ تا ۲۰ يوان نسبت به روز قبل ۴۲۸۰ تا ۴۳۰۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش ۲۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۹۰ تا ۴۲۲۰ يوان رسيد.

تنها عامل رشد قيمت ها در بازار نقدی افزايش قيمت در بازار آتی بود و خريداران چشم انداز چندان افزايشی به بازار ندارند. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با افزايش ۹ يوان نسبت به روز قبل به ۳۹۱۸ یوان رسید. امروز هر دلار برابر با ۶٫۳۹ یوان بود.

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش ۲ دلارنسبت به روز قبل به ۵۹۲٫۵ دلار FOB رسید. پيشنهاد های فروش در محدوده ۵۹۵ تا ۶۰۵ دلار بر تن FOB بود و خريداران  ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار پيشنهاد می دادند.

محموله كوچكی از ورق سیاه چين به قيمت ۵۹۵ دلار به فروش رسيد. برخی فعالان بازار معتقدند قيمت های منطقی معاملات ۵۹۰ دلار می باشد.

ارزيابي قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چين

در هفته گذشته خريد ورق گالوانيزه از سوی مشتريان خارجی افزايش يافت و در ارزيابی ۵ ژوئن متال بولتن گالوانيزه ضخامت ۱٫۰۰ ميلي متر با پوشش روی ۱۲۰ گرم با ۵ دلار افزايش هفتگی به ۶۹۰ تا ۷۰۰ دلار FOB رسيد.

محصولات با پوشش ۸۰ گرم در محدوده ۶۷۸ تا ۶۸۵ دلار FOB به  تايلند و ديگر كشورهای شرق آسيا به فروش رسيد كه معادل ۶۹۳ تا ۷۰۰ دلار FOB برای پوشش ۱۲۰ گرم است.

محموله ای از شركت Baosteel به قيمت ۶۷۰ دلار FOB نيز به تايلند فروخته شد كه به گفته تجار يك فروش استثنائی بوده و در ارزيابی متال بولتن لحاظ نگرديد.

قیمت ورق فولادی

ارزيابی كلاف سرد صادراتی چين

در هفته منتهی به ۵ ژوئن قیمت ورق سرد صادراتی چين با افزايش ۵ دلار نسبت به يك هفته قبل به ۶۱۵ تا ۶۳۰ دلار FOB رسيد. به نقل از متال بولتن رزروهای انجام شده از سوی ويتنامی ها ۶۱۵ تا ۶۲۰ دلارFOB بوده است و فيليپينی ها در سطح ۶۳۰ در دلار خريد كردند.

خريداران كه مدت زيادی منتظر مانده اند با ثبت سفارش های جديد ذخاير انبارهای خود را تكميل می كنند اما به نظر نمی رسد تقاضا رشد چندانی كرده باشد.

در حالی كه قيمت های فروش داخلی چين ۷۰۸ تا ۷۱۶ دلار EXW است بالاترين پيشنهاد فروش صادراتی ۶۳۵ دلار FOB است. به همين دليل توليد كننده ها بر بازار داخلی تمركز بيشتری دارند.

پیش بینی بازار جهانی اسلب در روزهای آتی

به گفته منابع خبری با توجه به کمبود میزان عرضه اسلب روند تغییرات قیمت اسلب در بازار جهانی نامشخص می باشد. روزهای نخست ماه ژوئن با  كاهش میزان عرضه اسلب در بازارهای جهانی شروع گردید. با اين حال پيش بينی های صورت گرفته در خصوص نرخ اسلب به دلیل فاکتورهای تعيين كننده در هر منطقه متفاوت می باشد.

 • برزيل و آمريكا:

بازار فولاد در کشور برزيل از ۱۸ تا ۳۱ می تحت تاثير اعتصاب كاميون داران در این کشور قرار گرفت. بسياری از تولید كنندگان این محصول نيز تحت تاثير اين رخداد قرار گرفتند خصوصا اين كه تامين مواد اوليه به كارخانجات آن ها با مشكل مواجه گردید.

تحلیل گران این حوزه معتقدند ۱۰ روز زمان لازم است که شرايط به حالت نخست بازگردد و پيشنهادهای فروش اسلب جدید به بازار ارايه گردد.

تحت شرايط عادی اعتصاب کامیون داران منجر به افزايش قيمت اسلب می گردید، اما به علت وضع تعرفه بر فولاد كانادا و مكزيك توسط آمريكا، شرايط بازار  در اين كشور در حالت ثابت قرار گرفته است. به نظر می رسد زمانی كه رئیس جمهور آمریکا اقدامی انجام می دهد بازار فولاد جهانی برای چند هفته تعطيل می شود.

به نظر می رسد اسلب از وضع تعرفه آمريكا معاف گردد. شركت NLMK روسيه با وجود داشتن خطوط توليد در کشور آمريكا نيز در انتظار معاف شدن این محصول از تعرفه می باشد و با وجود ۲۵ درصد تعرفه به دليل  قيمت بالای محصولات نهايی، صادرات به آمريكا را ادامه می دهد.

 • جنوب شرق آسيا و ايران:

در منطقه جنوب شرق آسيا به نظر می رسد تا روزهای پايانی ماه مبارك رمضان بازار ثابت باقی بماند. البته تحلیل های قيمت متفاوتی در بازار فولاد این کشور وجود دارد. برخی از كارشناسان معتقدند قيمت ها افزايش خواهد يافت و برخی منتظر كاهش قيمت ها می باشند.

همچنین به نظر می رسد تحريم های اخیر آمريكا عليه ايران سبب منع خريد این محصول توسط خریداران مناطق شرق آسيا گردد. اکثر خريداران ترجیح می دهند از منابع ديگر مانند CIS با هزينه بیشتر خرید کنند.

تولیدکنندگان این محصول در کشور اوکراین نیز با استفاده از موقعیت اخیر تصمیم به حضور بیشتر خود در شرق آسيا دارند و با کاهش میزان عرضه اسلب به بازار انتظار می رود قيمت این محصول افزايش یافته و به ۵۶۵ دلار CFR برسد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری