1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نرخ صادراتی تختال و بیلت فولادی ایران به دنبال تحریم ‌های پیش آمده کاهش پیدا کرد

قیمت شمش فولادی صادراتی ایران در هفته منتهی به روز چهارشنبه سی ام ماه می، به واسطه دستیابی مشتریان به پیش خریدهای صورت گرفته در قیمت های پایین تر؛ کمی کاهش پیدا کرد که این امر مستقیما بر قیمت تیرآهن و میلگرد و سایر محصولات تاثیرگذار خواهد بود.

ارزیابی نرخ هفتگی متال بولتن در خصوص تختال صادراتی ایران در تاریخ سی ام ماه می در مقایسه با هفته قبل آن حدود 5 دلار کاهش پیدا کرده و به نرخ 505 الی 510 دلار به ازای هر تن فوب بوده است.

گزارش شده که یک محموله تختال ایرانی برای حمل در ماه جولای توسط خریداران آسیای جنوب شرقی در محدوده نرخ ذکر شده؛ پیش خرید شده است. پیشنهادات اخیر تختال صادراتی از کارخانجات ایران با نرخ 510 دلار به ازای هر تن فوب شنیده شد.

از طرفی برخی از مشتریان جنوب شرقی آسیا؛ نگرانی ‌هایی را در خصوص آینده واردات فولاد نیمه ساخته شده از ایران را ابراز نموده اند؛ این نگرانی با توجه به انتظار تجدید تحریم‌ های تجاری ایالات متحده آمریکا در خاورمیانه شکل گرفته است که بر قیمت تیرآهن و میلگرد و محصولات فولادی نیز تاثیرگذار بوده است.

ایالات ‌متحده در تاریخ 8 ماه می، از معاهده ای بین ‌المللی در خصوص صنعت انرژی هسته ای ایران کناره‌ گیری نموده و عنوان نمود که تحریم ‌های تجاری خود علیه ایران را مجددا و ظرف مدت 90 روز، اعمال خواهد کرد.

قیمت شمش صادراتی

نگرانی کشورهای آسیایی در خصوص آینده واردات فولاد ایران

علی رغم این موضوع، مشتریان آسیای جنوب شرقی همچنان تمایل خود برای ادامه تجارت با ایران را اعلام نموده اند؛ چرا که نرخ های پیشنهادی ایران به طور سنتی، حداقل بین 10 الی 20 دلار به ازای هر تن فوب ارزان تر از کالای پیشنهادی سایر مبادی بوده است.

منبعی در اندونزی عنوان نمود :” ما کالای ایران را با پولی به غیر از دلار آمریکایی خریداری نموده و ارتباطی با آن نداریم .” این منبع همچنین عنوان نمود که به خرید از ایران ادامه خواهد داد.

منبع دیگری عنوان نمود : ” مشکلات فقط به موضوعات بانکداری محدود نمی شود؛ مسائل مربوط به حمل و نقل هم مانع دیگر برای تجارت با ایران محسوب می گردد.

چرا که شرکت ‌های بزرگ حمل و نقل در حال حاضر شروع به تعلیق فعالیت خود در این کشور نموده اند.”؛ آمریکا 120 روز به شرکت ‌های حمل و نقل فرصت داده تا به فعالیت خود در مواجه با ایران پایان دهند.

قیمت شمش بیلت

جنگ تعرفه های تجاری آمریکا با دنیا آغاز شد

سورن اسکو؛ مدیر اجرایی بزرگ ترین شرکت حمل و نقل دنیا؛ مرسک؛ تحت عنوان متنی در وال استریت ژورنال عنوان نمود : ” چنان چه اگر تحریم ها به طور کامل اجرایی شود؛ فکر نمی کنم هیچ شرکت بین المللی قادر به ادامه فعالیت‌ های تجاری خود با ایران باشد.”

ارزیابی متال بولتن در خصوص نرخ بیلت صادراتی ایران در انتهای هفته با 5 دلار کاهش در محدوده 500 الی 510 دلار به ازای هر تن فوب بوده است. این نرخ بر قیمت تیرآهن و میلگرد نیز تاثیرگذار بوده است.

پیشنهادات کمی از سوی برخی از کارخانجات ایران در این هفته برای حمل در ماه جولای با کاهش نرخ در محدوده 510 الی 515 دلار به ازای هر تن فوب شنیده شد؛ اما پیش خریدی در این محدوده قیمتی و در بین شرکت کنندگان بازار شنیده نشد؛ تخمین نرخ قابل پذیرش یا عملیاتی در دامنه پایین تر و در محدوده 500 الی 505 دلار به ازای هر تن فوب می باشد.

همچنین روز گذشته و آغاز هفته؛ اکثر رسانه های داخلی و خارجی مملو از موضوعات مرتب با شروع جنگ تعرفه های تجاری امریکا با دنیاست

کاهش قیمت مقاطع بازار داخلی CIS به دنبال کاهش هزینه های بیلت

قیمت تیرآهن و میلگرد و سیم مفتولی صادراتی CIS طی هفته گذشته به میزان 30-20 دلار به ازای هر تن کاهش یافتکه علت این امر کاهش قیمت بیلت و افزایش میزان رقابت در این حوزه می باشد.

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی این منطقه به میزان 555-545 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 29 ماه می بوده در حالی که قیمت اعلام شده قبلی این محصول به میزان 573-565 دلار به ازای هر تن گزارش شد.

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور روسیه نیز به میزان 555 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 20 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

برخلاف افت شدید قیمت تیرآهن و میلگرد در بازار این کشور خریداران همچنان معتقدند که قیمت ها باید به میزان بیشتری کاهش یابد. دلیل این امر این است که قیمت این محصولات در بازار ترکیه به شدت کاهش یافته و رقابت شدیدی در بازار جهانی ایجاد شده است.

منابع رسمی اعلام کرده اند که قیمت مناسب برای میلگرد در بازار CIS به میزان 545-540 دلار به ازای هر تن خواهد بود. همچنین شرکت آرسلورمیتال نیز در بازار جهانی میلگرد غیبت داشته و سهم چندانی در تعیین قیمت مقاطع فولادی در روزهای جاری ندارد.

1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری