0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

در بازگشت خریداران به بازار ورق سیاه داخلی چین با افزایش همراه شد.

به گزارش متال بولتن ۲۷ ماه ژوئن قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۲۰ تا ۴۲۵۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزایش ۲۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۲۰ تا ۴۱۶۰ يوان رسيد. قیمت ورق سیاه در روز جاری با نوسان زیادی همراه بود و معاملات عمدتا در محدوده ۴۲۴۰ تا ۴۲۵۰ یوان به ثبت رسید. بیشتر کارشناسان همچنان بر این باورند عرضه و تقاضای ورق سیاه در چین در حالت تعادل قراردارد و به همین دلیل است که با هر تغییر کوچکی در تقاضا بازار عکس العمل نشان می دهد.

موجودی ورق سیاه در انبارها با ۱۳۶۰۰۰ تن کاهش در ماه ژوین به ۱٫۷ میلون تن رسیده است و خود نشانه تعادل عرضه و تقاضا در بازار است. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با افزایش ۲۶ یوان نسبت به روز قبل به ۳۸۳۱ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۶۰ یوان بود.

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش  ۱٫۹۵ دلار نسبت به روز قبل به ۵۹۴٫۱۳  دلار FOB رسید. با کاهش ارزش یوان در برابر دلار و رسیدن به پایین ترین سطح شش ماه گذشته تجار انتظار داشتند فولاد سازها قیمت های خود را کاهش دهند.

افزایش میزان تقاضا ورق سیاه در بازار چین برخلاف جنگ تجاری

با این وجود بیشتر تجار بر قیمت ۶۰۰ دلار FOB پافشاری کردند ولی تجار آمادگی خود را برای پذیرش ۵۹۰ دلار FOB در فروش های آتی اعلام کردند. تولیدکننده های چینی ترجیح می دهند ورق سیاه صادراتی خود را به بازارهایی مانند خاورمیانه و  آمریکای جنوبی که قیمت های بالاتری دارد عرضه کنند. شاخص ورق سیاه صادراتی چين در ۲۰ ژوئن با  ۱۰ دلار افزايش نسبت به ابتدای ژوئن به ۵۹۷٫۹۲ دلار FOB رسيد.

قیمت ورق سیاه

در ماه ژوئن در بازار داخلی چين ورق سیاه در محدوده حداكثری ۴۳۱۰ تا ۴۳۳۰ يوان تا حداقل ۴۲۲۰ تا ۴۲۵۰ يوان در نوسان بود. ذخاير ورق سیاه در ماه ژوئن با كاهش ۱۳۶,۰۰۰ تنی به ۱٫۷ ميليون تن رسيد و ۷٫۴ درصد كاهش ماهيانه داشت.

تجار چينی معتقدند به رغم كاهش ذخاير انبارها تقاضای ورق سیاه در بازار داخلی اين كشور مطلوب است و انتظار می رود قيمت آن به آرامی افزايش يابد.

افزایش میزان تقاضا در بازار ورق فولادی ترکیه

میزان تولید محصولات تخت در کشور ترکیه طی روزهای اخیر افزایش یافته است در حالی که میزان تقاضا نیز در این کشور مطلوب می باشد. در ماه جاری کشور ترکیه حدودا به میزان ۱۷/۵ میلیون تن اسلب تولید کرده است که این میزان ۱۲/۷ درصد بیشتر از ۸۳/۴ میلیون تن اسلب تولید شده طی ماه قبل بوده است.

به گفته فعالان بازار افزایش میزان تولید این محصولات طی روزهای آتی افزایش خواهد یافت که علت این امر افزایش میزان تقاضا برای خرید ورق فولادی در روزهای اخیر می باشد. با این حال پیش بینی میزان افزایش تولید این محصولات دشوار می باشد.

 • بازار داخلی

در هفته های جاری تقاضای محلی در بازار ترکیه بالا بوده است و انتظار می رود در روزهای آتی این میزان افزایش بیشتری یابد. همچنین به نظر می رسد قیمت ورق سیاه و سایر محصولات تخت نیز در روزهای آتی روند صعودی را طی کند. در طول انتخابات کشور ترکیه در روزهای گذشته میزان تقاضا برای خرید محصولات فولادی به شدت کاهش یافته بود در حالی که طی روزهای جاری مجددا شاهد رشد میزان تقاضا برای خرید ورق فولادی می باشیم.

این در حالی است که میزان تقاضا همچنان چندان بالا نمی باشد ولی به نظر می رسد در روزهای آتی شاهد افزایش بیشتر میزان تقاضا برای خرید این محصول و به دنبال آن افزایش بیشتر قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه باشیم.

 • بازار صادراتی

کشور آمریکا در ماه مارس حدود ۲۵ درصد واردات ورق فولادی به کشورهای دیگر را بر عهده داشت که ترکیه نیز شامل آن می گردید. در اوایل ماه مارس کمیسیون اروپا در اقدامی واردات برخی کالاها از کشور آمریکا به اروپا را محدود کرد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور ترکیه به میزان ۶۲۰-۶۱۰ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که شاخص نرخ این محصول در بازار داخلی کشور آمریکا به میزان ۴۰/۹۱۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری