0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش تدریجی قیمت میلگرد سنگاپور در بازار وارداتی این کشور

قیمت میلگرد در بازار وارداتی کشور سنگاپور طی هفته گذشته به تدریج روند صعودی را دنبال کرده است که علت این امر افزایش میزان تقاضا در بازار وارداتی این کشور بیان شده است. خریداران میلگرد در کشور سنگاپور قیمت پیشنهادی خود را در بازار وارداتی به میزان 550-540 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. آن ها اعلام کرده اند که قصد ندارند نرخ پیشنهادی خود برای این محصول را بیشتر از این میزان اعلام کنند.

خریداران نسبت به قیمت های پیشنهادی از سوی تولیدکنندگان متعجب بوده چراکه قیمت ها بالا مصادف با ایام ماه مبارک رمضان و فصل بارانی در این کشور بوده است. کارخانجات عمده کشور چین قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان 550 دلار به ازای هر تن فوب پیشنهاد داده اند  که معادل با 570 دلار به ازای هر تن cfr سنگاپور می باشد.

این نرخ از هفته گذشته تاکنون ثابت بوده است. همچنین پیشنهاد قیمت هایی در محدوده 570-560 دلار به ازای هر تن cfr سنگاپور شنیده شده است که این پیشنهادات از سوی کشور هند مطرح گردیده است. هرچند این نرخ مورد قبول خریداران این کشور واقع نگردید. تاکنون و در هفته جاری هیچ معامله ای در بازار وارداتی این کشور منعقد نگردیده است.

بررسی بازار محصولات مفتولی کشور چین

همچنین پیشنهادات قیمت پایین تری از سوی کشور ترکیه نیز مطرح گردیده است که پایین تر از قیمت پیشنهادی کشور چین (550 دلار به ازای هر تن فوب) بوده است. این قیمت ها در محدوده 550-545 دلار به ازای هر تن cfr سنگاپور بوده است. قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور چین نیز طی هفته گذشته روند صعودی را طی کرده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور چین به میزان 63/550 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به شاخص 75/553 دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. همچنین ارزیابی ها از قیمت این محصول در بازار وارداتی جنوب شرقی آسیا که عمدتا شامل محموله های وارداتی به سنگاپور می باشد به میزان 550-545 دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت میلگرد

همچنین در بازار سیم مفتولی جنوب شرقی آسیا محدودیت عرضه مشاهده کردید. قیمت سیم مفتولی پیشنهادی تاجران این منطقه به میزان 600-595 دلار به ازای هر تن cfr سنگاپور بوده است که معادل با 585-580 دلار به ازای هر تن فوب چین می باشد. پیشنهادات در مناقصات این کشور نیز در محدوده 590دلار به ازای هر تن cfr جنوب شرقی آسیا بوده است.

افزایش شدید قیمت میلگرد ترکیه در شروع هفته

به نقل از پلنر افت مجدد ارزش لیر در برابر دلار باعث شد تا قیمت میلگرد در بازار ترکیه این هفته را با افزایش چشمگیری آغاز نماید. قیمت میلگرد تولیدی فولادسازان ترک بین ۱۱۱ تا ۱۲۷ لیر رشد نمود. ایکداس، لیست جدید میلگرد ۱۲ تا ۳۲ میلی متر خود را ۲۶۵۳ لیر به ازای هر تن (۵۶۲ دلار به ازای هر تن) اعلام کرد. در مقایسه با لیست قبلی این شرکت، قیمت های منتشره ۱۲۷ لیر رشد یافته است.

همچنین، باشتوگ متالورژی نیز قیمت روز میلگرد ۱۲ تا ۳۲ میلی متر  خود را با ۱۱۰ لیر افزایش نسبت به ۳۰ می به ۲۶۵۳ لیر به ازای هر تن رسانید. این در حالی است که قیمت های این دو شرکت در مقیاس دلاری افزایشی را تجربه نکرده است. علی رغم این که خریداران با اتمام ماه رمضان به بازار بازگشته اند، خریدها فقط در موارد ضروری انجام می شود. انتظار می رود تا برطرف شدن عدم قطعیت ها در نتیجه ی انتخابات ۲۴ ژوئن، روند فعلی ادامه پیدا کند.

امروز همچنین یک معامله قراضه از مقصد آمریکا در ترکیه صورت گرفته که افزایش چشمگیری را در بهای قراضه نشان می دهد. این محموله که متشکل از ۳۷ هزار تن قراضه ۹۰ درصد می باشد، به قیمت ۳۶۴/۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر معامله شده است.

با این اوصاف، قیمت قراضه ۸۰ درصد آمریکایی در سطح ۳۵۵ تا ۳۶۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر برآورد می شود که نسبت به هفته گذشته ۱۰ تا ۱۳ دلار افزایش را نشان می دهد. انتظار می رود که در معاملات ادامه هفته بهای قراضه مجددا رشد پیدا کند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0