5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تشریح کلی فرآیند تولید هسته میانی ساندویچ پانل در کارخانه

همان طور که می دانیم هسته میانی ساندویچ پانل ها از فوم های مختلفی همچون فوم پلی اورتان، فوم پلی استایرن، فوم پشم شیشه یا پشم سنگ تشکیل شده است. برای آماده سازی این فوم ها و تبدیل آنها به هسته میانی انواع ساندیچ ها در کارخانه مراحل متعددی طی می شود. به طور خلاصه می توان گفت مرحله اول تولید هسته میانی ساندویچ پانل در کارخانه، با باز شدن کلاف مارپیچ از بالا و پایین آغاز می گردد. دو دستگاه باز کننده کلاف به طور اتوماتیک و با یک نوار اتصال، دو گروه از کلاف های باز شونده را بدون توقف از هم جدا می سازند.

در مرحله بعدی ماشین فرم دهنده رول، لایه های مورد نیاز برای انتقال به بخش بعدی را آماده میسازد. تنظیم رول ها در این مرحله سبب خواهد شد که تغییرات بعدی بر روی لایه های تولید شده به لایه های ساندویچ پانل سقفی یا دیواری در کوتاه ترین زمان ممکن صورت گیرد. سپس اسلب های میانی ساندویچ به عنوان ورقه های پرکننده میان این دولایه برش می خورند. عملیات برش فوم ساندیچ ها به صورت خودکار انجام می پذیرد. مرحله بعدی پیش گرم شدن هسته میانی ساندویچ پانل است که بایستی تمامی این لایه به طور یکنواخت حرارت داده شده و گرما ببینند.

بررسی فشار و گرمای وارده در هنگام تولید ساندویچ پانل

در این میان دو یا چند دستگاه برای اندازه گیری سطح مناسب فشار گرما، تعبیعه شده اند تا حرارت با فشار مناسب به لایه ها برسد. بعد از آن توزیع پراکنده ای از مخلوط فوم همراه با پوشش مناسب آن به صورت گدازه ای یکنواخت در می آید. فوم توسط نوار نقاله حمل به طور مدام حرکت داده می شوند تا فرم مناسب را به خود بگیرند. فوم های فرم گرفته توسط دستگاه های برش متقابل به فرم های دلخواه برش داده می شود. بعد از خنک شدن پانل ها، آنها را روی پالت قرار می دهند. سپس فوم ها به طور فزاینده با فویل PVC T فشرده شده و از دستگاه خارج می گردند و برای تحویل آماده سازی می شوند. البته سیستم کنترل کیفیت به طور یکپارچه در کارخانه در حال پایش تمام پارامترهای تولید بر اساس استانداردهای کیفی در تمامی مراحل تولید خواهد بود.

تشریح مرحله به مرحله فرآیند تولید هسته میانی ساندویچ پانل

 • واحد باز کننده کلاف

ماشین آلات واحد باز کننده کلاف شامل لودر حمل کننده کلاف ها، غلتک های فشار دهنده، سیستم های کنترل لبه نوار، بخش حمل و نقل تحویل نوارهای آماده شده، بخش برش و ایستگاه های متصل کننده نوارها به یکدیگر، ایستگاه حلقه ای و نوار غلطتکی تحویل دهنده است. از مزایای این بخش می توان به صرفه جویی در زمان و هزینه تولید در باز کردن کلاف و تولید نوار و تسهیل مبادلات بین خطوط نام برد.

 • واحد فرم دهنده نوارها

در این واحد نوارهای تولید شده از بخش قبلی توسط ماشین آلات مخصوص برای فرم دهی سطوح و لبه ها برای موارد مصرفی دیوار سقف و غیره انتقال می یابند. مزایای این بخش شامل فرم دهی در حداقل زمان و کنترل الکترونیکی نوارهای ورودی به تسمه نقاله بدون تنش یا رانش است.

 • مرحله پیش گرمایش

دستگاه های پیش گرمایش شامل دستگاه های مادون قرمز یا حرارت دهنده ی کوارتز هستند که برای ایمنی از آتش سوزی از این دستگا ها استفاده می شوند. از آنجا که برای واکنش شیمیایی مطلوب در فوم های یورتان از پیش گرم شدن استفاه می شود با تنظیم درجه حرارت مناسب در این مرحله، سبب ایجاد چسبندگی بهتر و ایجاد واکنش شیمیایی مطلوب در فوم های یورتان می شود.

 • قالب گیری فوم ساندویچ پانل

در این مرحله مواد خام از مراحل قبلیبه همراه مواد افزودنی توسط دستگاه ها با یگدیگر ترکیب می شوند. از جمله سیستم های مورد استفاده در این مرحله می توان به سیستم متوازن کننده، سیستم تنظیم کننده ارتفاع و سیستم انطباق دهنده سرعت تولید اشاره کرد.

ایستگاه مخازن و دستگاه های فشار سنج

ماشین های کنترل کننده فشار دارای محورهای پیستونی، سری پیستون، پیستون و دیافراگم بوده که برای پردازش فشار اجزای مختلف به کار گرفته می شود.

 • نوار نقاله دو بعدی

کمربند نقاله ای دو بعدی طراحی شده دراین بخش برای تنظیم ضخامت و انعطاف پذیری در فوم ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 • واحد برش دهنده خودکار

این واحد بایستی سرعت برش خود را با سرعت انتقال پانل ها همگام سازی کرده و معمولا این عمل توسط ماشین های خودکار انجام می پذیرد.

 • نقاله خنک کننده

هنگامی که مشتری پانل با هسته PIR را درخواست می نماید، در این صورت نقاله خنک کننده لازم می باشد. پانل با هسته PIR در دمای بالا از خود واکنش نشان داده و اگر خنک نشود احتمال تغییر در ترکیبات شیمیایی آن وجود خواهد داشت.

 • مرحله فشرده سازی ساندویچ پانل

فوم های خنک شده و برش خورده در مراحل قبلی ناز به فشرده سازی دز این مرحله خواهند داشت. فویل PVC T فوم ها را فشرده کرده و سپس فوم های فشرده شده وارد بخش بسته بندی می گردند.

 • مرحله بسته بندی و آماده سازی

در این مرحله فوم های آماده شده توسط دستگاه های تمام اتوماتیک بسته بندی شدی و برای تحویل به مشتری آماده می گردند.

ساندویچ پانل سقفی

قیمت ساندویچ پانل را روزانه از کارشناسان فروش مرکزآهن دریافت نمایید.

5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0